Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Potrawy Ormiańskie Maciej Bohosiewicz.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Potrawy Ormiańskie Maciej Bohosiewicz."— Zapis prezentacji:

1 Potrawy Ormiańskie Maciej Bohosiewicz

2 Kuchnia ormiańska wpisuje się w tradycję kuchni starożytnej Azji
Kuchnia ormiańska wpisuje się w tradycję kuchni starożytnej Azji. Istnieje od ponad trzech tysięcy lat. Pomimo różnych klęsk i nieszczęść, do dziś wraz z kulturą i religią zachowały się tradycje kuchni narodowej Ormian. Jest ona bardzo różnorodna i aromatyczna. Bardzo charakterystyczne dla tradycyjnej kuchni ormiańskiej są różne potrawy przeznaczone do długiego przechowywania, stanowiące zapasy na zimę. Wynika to naturalnych uwarunkowań Armenii. Zima na Wyżynie Armeńskiej jest bardzo surowa i trwa kilka miesięcy.

3

4 Potrawy ormiańskie Gołąbki (Tołma) z soczewicy w liściach winorośli
 Skład: soczewica, kasza manna, cebula, olej słonecznikowy, suszone morele, żółte śliwki, rodzynki, liście winorośli oraz sól, pieprz i zielenina (np. kolendra, mięta, cząber, pietruszka) do smaku.

5 Tołma – ormiańskie gołąbki

6 Potrawy ormiańskie Chorut
Jest to przyprawa, której podstawowym składnikiem jest nać pietruszki. Jest dodatkiem do zupy chorutowej zwanej "gandżabur", może też być dodawany do rosołu (ucierany) zamiast świeżej pietruszki.

7 Potrawy ormiańskie Lawasz wypieka się w piecu o nazwie tonir. Ciasto przygotowuje się z mąki pszennej. Lawasz charakteryzuje się tym, że prawie nie ma w nim miękiszu. Jest dość często wykorzystywany jako składnik różnych ormiańskich potraw. Dla Polaka jest to coś pomiędzy naleśnikiem a macą.

8 Wypiek lawaszu


Pobierz ppt "Potrawy Ormiańskie Maciej Bohosiewicz."

Podobne prezentacje


Reklamy Google