Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

POLSKIE STACJE POLSKIE STACJE NARCIARSKIE I TURYSTYCZNE NARCIARSKIE I TURYSTYCZNE DARIUSZ BOJAR Wiceprezes Zarządu PSNiT.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "POLSKIE STACJE POLSKIE STACJE NARCIARSKIE I TURYSTYCZNE NARCIARSKIE I TURYSTYCZNE DARIUSZ BOJAR Wiceprezes Zarządu PSNiT."— Zapis prezentacji:

1 POLSKIE STACJE POLSKIE STACJE NARCIARSKIE I TURYSTYCZNE NARCIARSKIE I TURYSTYCZNE DARIUSZ BOJAR Wiceprezes Zarządu PSNiT

2 Stowarzyszenie z osobowością prawną r. Zebranie Założycielskie r. Wpis do KRS Wg stanu na dzień : - 66 członków wspierających - stacji - 75 członków zwyczajnych Nasze serwisy internetowe:

3 Tatry i Podhale: 12 stacji Beskidy i Pogórze: 30 stacji Sudety: 9 stacji G. Świętokrzyskie: 1 stacja Wyż. Lubelska, Roztocze: 8 stacji Poj. Poznańskie: 1 stacja Poj. Kaszubskie: 1 stacja Mazury, Suwalszczyzna: 4 stacje

4 Celem Stowarzyszenia jest inicjowanie, prowadzenie i wspieranie działań na rzecz rozwoju ośrodków rekreacyjno-sportowych i turystycznych, w szczególności stacji narciarskich i turystycznych oraz reprezentowanie interesów tej branży wobec władz, urzędów i innych organizacji.

5 DZIAŁANIA PSNiT NA RZECZ CAŁEGO ŚRODOWISKA 1. Udział w tworzeniu nowych aktów prawnych dotyczących naszego środowiska np. ustawa o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich. 2. Określenie prawnych barier rozwoju ośrodków narciarskich i turystycznych w Polsce oraz podejmowanie działań w celu zmiany istniejącego prawa w tym zakresie np. przepisy dot. ochrony środowiska, opodatkowanie wyciągów i tras narciarskich, przepisy TDT. 3. Współpraca z GOPR i TOPR. 4. Organizowanie ogólnopolskiej konferencji dotyczącej naszej branży, połączonej z targami sprzętu.

6 DZIAŁANIA NA RZECZ STACJI ZRZESZONYCH W PSNiT - promocja stacji - wspólny komunikat narciarski - akcja BEZPIECZNY STOK - ubezpieczenia stacji - dostawy energii elektrycznej

7 Przedstawiamy zbiorczy komunikat narciarski dla wszystkich stacji zrzeszonych w PSNiT. Zakładamy, że dane będą codziennie aktualizowane przez poszczególne ośrodki narciarskie. Rozpowszechnianie i wykorzystywanie całości lub części komunikatu jest dopuszczalne pod warunkiem zaznaczenia, że informacje pochodzą z: Komunitatu Narciarskiego Polskich Stacji Narciarskich i Turystycznych Komunikat jest dostępny pod adresem:

8 BEZPIECZNY STOK - edukacja dzieci i młodzieży szkolnej z zagadnień bezpieczeństwa na stokach narciarskich. Chcemy upowszechnić zasady właściwego przygotowania do sezonu, zachowania na wyciągu, przestrzegania dekalogu narciarskiego na stoku, postępowania – gdy jestem świadkiem wypadku. Akcja została rozpoczęta w dniu 14 grudnia 2009 r. na konferencji prasowej w PAP z udziałem Pani Katarzyny Sobierajskiej - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Przeprowadzono pilotażowe akcje na kilku stacjach, w celu sprawdzenia formuły akcji i dopracowania scenariusza na potrzeby sezonu zimowego 2010/2011. W tym sezonie planujemy zorganizować dzień bezpiecznego stoku na wszystkich naszych Stacjach – będzie to jednak zależało od ilości umów sponsorskich. Zapraszamy do serwisu:

9


Pobierz ppt "POLSKIE STACJE POLSKIE STACJE NARCIARSKIE I TURYSTYCZNE NARCIARSKIE I TURYSTYCZNE DARIUSZ BOJAR Wiceprezes Zarządu PSNiT."

Podobne prezentacje


Reklamy Google