Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

NARCIARSKIE I TURYSTYCZNE

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "NARCIARSKIE I TURYSTYCZNE"— Zapis prezentacji:

1 NARCIARSKIE I TURYSTYCZNE
POLSKIE STACJE NARCIARSKIE I TURYSTYCZNE DARIUSZ BOJAR Wiceprezes Zarządu PSNiT

2 POLSKIE STACJE NARCIARSKIE i TURYSTYCZNE
Stowarzyszenie z osobowością prawną r. Zebranie Założycielskie r. Wpis do KRS Wg stanu na dzień : - 66 członków wspierających - stacji - 75 członków zwyczajnych Nasze serwisy internetowe:

3 MAPA NASZYCH STACJI Tatry i Podhale: 12 stacji
Beskidy i Pogórze: 30 stacji Sudety: stacji G. Świętokrzyskie: 1 stacja Wyż. Lubelska, Roztocze: 8 stacji Poj. Poznańskie: stacja Poj. Kaszubskie: stacja Mazury, Suwalszczyzna: 4 stacje

4 DLACZEGO JESTEŚMY ? Celem Stowarzyszenia
jest inicjowanie, prowadzenie i wspieranie działań na rzecz rozwoju ośrodków rekreacyjno-sportowych i turystycznych, w szczególności stacji narciarskich i turystycznych oraz reprezentowanie interesów tej branży wobec władz, urzędów i innych organizacji.

5 Co ROBIMY ? DZIAŁANIA PSNiT NA RZECZ CAŁEGO ŚRODOWISKA
1. Udział w tworzeniu nowych aktów prawnych dotyczących naszego środowiska np. ustawa o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich. 2. Określenie prawnych barier rozwoju ośrodków narciarskich i turystycznych w Polsce oraz podejmowanie działań w celu zmiany istniejącego prawa w tym zakresie np. przepisy dot. ochrony środowiska, opodatkowanie wyciągów i tras narciarskich, przepisy TDT. 3. Współpraca z GOPR i TOPR. 4. Organizowanie ogólnopolskiej konferencji dotyczącej naszej branży, połączonej z targami sprzętu.

6 Co ROBIMY ? DZIAŁANIA NA RZECZ STACJI ZRZESZONYCH W PSNiT - promocja stacji - wspólny komunikat narciarski - akcja „BEZPIECZNY STOK” - ubezpieczenia stacji - dostawy energii elektrycznej

7 WYBRANE DZIAŁANIA PSNIT
Przedstawiamy zbiorczy komunikat narciarski dla wszystkich stacji zrzeszonych w PSNiT. Zakładamy, że dane będą codziennie aktualizowane przez poszczególne ośrodki narciarskie. Rozpowszechnianie i wykorzystywanie całości lub części komunikatu jest dopuszczalne pod warunkiem zaznaczenia, że informacje pochodzą z: „Komunitatu Narciarskiego Polskich Stacji Narciarskich i Turystycznych” Komunikat jest dostępny pod adresem:

8 WYBRANE DZIAŁANIA PSNIT
BEZPIECZNY STOK - edukacja dzieci i młodzieży szkolnej z zagadnień bezpieczeństwa na stokach narciarskich. Chcemy upowszechnić zasady właściwego przygotowania do sezonu, zachowania na wyciągu, przestrzegania dekalogu narciarskiego na stoku, postępowania – gdy jestem świadkiem wypadku. Akcja została rozpoczęta w dniu 14 grudnia 2009 r. na konferencji prasowej w PAP z udziałem Pani Katarzyny Sobierajskiej - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Przeprowadzono pilotażowe akcje na kilku stacjach, w celu sprawdzenia formuły akcji i dopracowania scenariusza na potrzeby sezonu zimowego 2010/2011. W tym sezonie planujemy zorganizować dzień bezpiecznego stoku na wszystkich naszych Stacjach – będzie to jednak zależało od ilości umów sponsorskich. Zapraszamy do serwisu:

9 Dziękujemy za uwagę


Pobierz ppt "NARCIARSKIE I TURYSTYCZNE"

Podobne prezentacje


Reklamy Google