Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zdrowy Tryb Życia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zdrowy Tryb Życia."— Zapis prezentacji:

1 Zdrowy Tryb Życia

2 Dlaczego warto? Zdrowy tryb życia może dostarczyć ci bardzo wielu korzyści.Będziesz bardziej aktywny,poczujesz się lepiej i będziesz mieć znacznie więcej energii.Czemu więc nie spróbować zdrowiej żyć?

3 Wprowadź do swojej diety żywność nieprzetworzoną.
Jedzenie żywności nieprzetworzonej jest znacznie zdrowsze, niż przetworzonej. Taka żywność nie tylko lepiej smakuje, ale jest też znacznie tańsza, niż żywność przetworzona. Zawiera również 100% składników odżywczych, z których twoje ciało może korzystać. Niestety żywność nieprzetworzona ma też swoje wady. Jest ona znacznie mniej trwała, niż żywność przetworzona, więc włączenie jej do codziennej diety może być nieco uciążliwe. Najlepiej zacząć od niewielkich ilości świeżych owoców, takich jak truskawki, ananasy, czy wiśnie. Świetnie smakują także, gdy są zimne, można więc niewielką ich ilość schować do lodówki i zjeść, gdy tylko przyjdzie nam ochota na to ochota. Z czasem należy zwiększyć ilość owoców w lodówce, a pozbyć się gotowych dań i fast foodów. Próbuj nowych rzeczy i staraj się wprowadzić jak najwięcej nieprzetworzonych produktów spożywczych do codziennej diety. Jedzenie żywności nieprzetworzonej jest znacznie zdrowsze, niż przetworzonej. Taka żywność nie tylko lepiej smakuje, ale jest też znacznie tańsza, niż żywność przetworzona. Zawiera również 100% składników odżywczych, z których twoje ciało może korzystać. Niestety żywność nieprzetworzona ma też swoje wady. Jest ona znacznie mniej trwała, niż żywność przetworzona, więc włączenie jej do codziennej diety może być nieco uciążliwe. Najlepiej zacząć od niewielkich ilości świeżych owoców, takich jak truskawki, ananasy, czy wiśnie. Świetnie smakują także, gdy są zimne, można więc niewielką ich ilość schować do lodówki i zjeść, gdy tylko przyjdzie nam ochota na to ochota. Z czasem należy zwiększyć ilość owoców w lodówce, a pozbyć się gotowych dań i fast foodów. Próbuj nowych rzeczy i staraj się wprowadzić jak najwięcej nieprzetworzonych produktów spożywczych do codziennej diety.

4 Zacznij regularnie ćwiczyć?
Jeżeli już próbowałeś różnych ćwiczeń, ale nigdy nie udało ci się wytrwać w postanowieniu, to najwyższy czas, by zacząć ćwiczyć z przyjacielem. W ten sposób łatwiej będzie ci przezwyciężyć lenistwo, a wysiłek fizyczny może okazać się bardzo dobrą zabawą. Dzięki wspólnym ćwiczeniom masz okazję spędzać więcej czasu z przyjacielem, co tylko zacieśni wasze stosunki. Z towarzyszem nie tylko fajnie się biega i jeździ na rowerze, ale można także grać w koszykówkę, czy tenisa. Możecie także wspólnie znaleźć jakąś formę ruchu, której jeszcze nie próbowaliście. Może zapiszecie się do klubu wspinaczkowego lub wybierzecie jeszcze coś innego, ważne byście mogli się dobrze bawić i wzajemnie mobilizować się podczas ćwiczeń.

5 Nie jadaj fast foodów? Fast foody są pełne niezdrowych kalorii, tłuszczu, cukru i soli. Co grosza, nie zawierają dostatecznej ilości substancji odżywczych, by nasycić organizm. Duże ilości takiego jedzenia mogą prowadzić do przejadania się, szybkiego wzrostu masy ciała i złego stanu zdrowia. Aby temu zapobiec, trzymaj w domu, w samochodzie i w pracy jakieś zdrowe przekąski, po które możesz sięgnąć zawsze, gdy najdzie cię ochota na fast food.

6 Zostań wolontariuszem.
Kiedy robisz coś dobrego dla innych ludzi, łatwiej ci być dobrym dla samego siebie. Znajdź jakąś formę wolontariatu, która umożliwi ci bycie aktywnym fizycznie. Wolontariat, który wymaga od ciebie aktywności ruchowej, zapewni ci zdrowie fizyczne i psychiczne. Umożliwi ci także kontakt z nowymi ludźmi i dawanie z siebie czegoś dobrego.

7 Pij więcej wody. Woda kosztuje mniej, niż sok, napoje alkoholowe, czy kawa i nie zawiera żadnych kalorii, tłuszczu, ani cukru. Jest niedroga i wpływa na twoje zdrowie na wiele różnych sposobów. Pomaga utrzymać odpowiednie nawodnienie organizmu i stanowi podstawę zdrowej diety. Jeżeli chcesz pić więcej wody, polecam kupienie urządzenia filtrującego. Woda najlepiej smakuje, gdy jest czysta i schłodzona.

8 Dziękuję Wiktoria Kotapka VI ,,B” Dziękuję


Pobierz ppt "Zdrowy Tryb Życia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google