Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Więcej wiesz - zdrowiej jesz N.W. uczennica I Liceum Ogólnokształcące w Ciechanowie Opiekun – Violetta Matla.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Więcej wiesz - zdrowiej jesz N.W. uczennica I Liceum Ogólnokształcące w Ciechanowie Opiekun – Violetta Matla."— Zapis prezentacji:

1 Więcej wiesz - zdrowiej jesz N.W. uczennica I Liceum Ogólnokształcące w Ciechanowie Opiekun – Violetta Matla

2 Wiedza o samym sobie Przychodząc na świat otrzymujemy od natury szansę na co najmniej lat życia

3 Wiedza o samym sobie Przez setki tysięcy lat człowiek przystosowywał się do warunków środowiska, odżywiając się tym co było dostępne. To pozwoliło przetrwać gatunkowi.

4 Wiedza o samym sobie Ten idealnie przystosowany człowiek stworzył sobie jednak pewną przeszkodę - drastycznie zmienił dietę pod wpływem rozwoju przemysłowego, produkując coraz bardziej przetworzone i zubożone jedzenie

5 Wiedza o samym sobie Przetworzone jedzenie wytwarzane z uwagą, na jak największy zysk, rzadko zapewnia nam komplet składników niezbędnych do uzyskania pełni zdrowia i energii życiowej

6 Wiedza o samym sobie Współczesny człowiek oddalił się od natury, która wymaga od każdego z nas zbilansowanej diety i aktywności fizycznej, która jest w stanie spożytkować dostarczoną energię.

7 Wiedza o samym sobie Możesz być zdrowszy i szczęśliwszy !!! Możesz wybierać między aktywnością fizyczną a biernym wypoczynkiem !!! Możesz wybierać co jesz !!! To naprawdę działa!!!

8 Pomyśl !!! Czy chcesz wyglądać tak ?

9 Pomyśl !!! SĄDZĘ ŻE NIE CHCESZ WIĘC… DBAJ O SIEBIE !!!

10 Dbaj o różnorodność spożywanych produktów

11 Produkty zbożowe powinny być dla Ciebie głównym źródłem energii

12 Spożywaj codziennie co najmniej dwie szklanki mleka

13 Mięso spożywaj z umiarem

14 Spożywaj codziennie dużo owoców i warzyw

15 Ograniczaj Ograniczaj spożywanie tłuszczów, w szczególności zwierzęcych, a także produktów zawierających dużo cholesterolu i izomery trans nienasyconych kwasów tłuszczowych

16 Zachowaj umiar w jedzeniu cukru i słodyczy

17 Ograniczaj spożywanie soli

18 Pij wystarczającą ilość wody

19 Nie pij alkoholu

20 Nie zapominaj o aktywności fizycznej

21 Zadbaj o siebie to nic nie kosztuje JEDZ TYLKO TO CO NAJLEPSZE Skończ z fast foodami i plastikowym jedzeniem Odpoczywaj aktywnie i…… Uśmiechaj się!!!

22 Bibliografia otyłość Henryk Gerting, Juliusz Przysławski, BROMATOLOGIA, PZWL Warszawa 2006 rok Zbigniew Cendrowski DEKALOG ZDROWEGO STYLU ŻYCIA, Warszawa 1998 rok

23 Dziękuję za uwagę


Pobierz ppt "Więcej wiesz - zdrowiej jesz N.W. uczennica I Liceum Ogólnokształcące w Ciechanowie Opiekun – Violetta Matla."

Podobne prezentacje


Reklamy Google