Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Więcej wiesz - zdrowiej jesz N.W. uczennica I Liceum Ogólnokształcące w Ciechanowie Opiekun – Violetta Matla.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Więcej wiesz - zdrowiej jesz N.W. uczennica I Liceum Ogólnokształcące w Ciechanowie Opiekun – Violetta Matla."— Zapis prezentacji:

1 Więcej wiesz - zdrowiej jesz N.W. uczennica I Liceum Ogólnokształcące w Ciechanowie Opiekun – Violetta Matla

2 Wiedza o samym sobie Przychodząc na świat otrzymujemy od natury szansę na co najmniej 100- 120 lat życia

3 Wiedza o samym sobie Przez setki tysięcy lat człowiek przystosowywał się do warunków środowiska, odżywiając się tym co było dostępne. To pozwoliło przetrwać gatunkowi.

4 Wiedza o samym sobie Ten idealnie przystosowany człowiek stworzył sobie jednak pewną przeszkodę - drastycznie zmienił dietę pod wpływem rozwoju przemysłowego, produkując coraz bardziej przetworzone i zubożone jedzenie

5 Wiedza o samym sobie Przetworzone jedzenie wytwarzane z uwagą, na jak największy zysk, rzadko zapewnia nam komplet składników niezbędnych do uzyskania pełni zdrowia i energii życiowej

6 Wiedza o samym sobie Współczesny człowiek oddalił się od natury, która wymaga od każdego z nas zbilansowanej diety i aktywności fizycznej, która jest w stanie spożytkować dostarczoną energię.

7 Wiedza o samym sobie Możesz być zdrowszy i szczęśliwszy !!! Możesz wybierać między aktywnością fizyczną a biernym wypoczynkiem !!! Możesz wybierać co jesz !!! To naprawdę działa!!!

8 Pomyśl !!! Czy chcesz wyglądać tak ?

9 Pomyśl !!! SĄDZĘ ŻE NIE CHCESZ WIĘC… DBAJ O SIEBIE !!!

10 Dbaj o różnorodność spożywanych produktów

11 Produkty zbożowe powinny być dla Ciebie głównym źródłem energii

12 Spożywaj codziennie co najmniej dwie szklanki mleka

13 Mięso spożywaj z umiarem

14 Spożywaj codziennie dużo owoców i warzyw

15 Ograniczaj Ograniczaj spożywanie tłuszczów, w szczególności zwierzęcych, a także produktów zawierających dużo cholesterolu i izomery trans nienasyconych kwasów tłuszczowych

16 Zachowaj umiar w jedzeniu cukru i słodyczy

17 Ograniczaj spożywanie soli

18 Pij wystarczającą ilość wody

19 Nie pij alkoholu

20 Nie zapominaj o aktywności fizycznej

21 Zadbaj o siebie to nic nie kosztuje JEDZ TYLKO TO CO NAJLEPSZE Skończ z fast foodami i plastikowym jedzeniem Odpoczywaj aktywnie i…… Uśmiechaj się!!!

22 Bibliografia http://google.foto otyłość http://google.foto http://pl.wikipedia.org Henryk Gerting, Juliusz Przysławski, BROMATOLOGIA, PZWL Warszawa 2006 rok Zbigniew Cendrowski DEKALOG ZDROWEGO STYLU ŻYCIA, Warszawa 1998 rok

23 Dziękuję za uwagę


Pobierz ppt "Więcej wiesz - zdrowiej jesz N.W. uczennica I Liceum Ogólnokształcące w Ciechanowie Opiekun – Violetta Matla."

Podobne prezentacje


Reklamy Google