Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zdrowe Odżywianie Kto Nie Je Kapusty Ten Ma Brzuszek Pusty

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zdrowe Odżywianie Kto Nie Je Kapusty Ten Ma Brzuszek Pusty"— Zapis prezentacji:

1 Zdrowe Odżywianie Kto Nie Je Kapusty Ten Ma Brzuszek Pusty
Jedz Brokuły To Wyrosną Ci Muskuły Karol Ciwiński

2 Zdrowe odżywianie Sposób odżywiania, polegający na przyjmowaniu substancji korzystnych dla zdrowia w celu zapewnienia lub poprawy zdrowia. Zdrowa dieta polega na przyjmowaniu odpowiednich ilości niezbędnych składników odżywczych i wody. Składniki pokarmowe mogą być dostarczane w postaci różnych produktów, dlatego wiele sposobów odżywiania i diet może być uznane za zdrowe. Należy zapewnić odpowiednią ilość makroskładników (tłuszcze, białka, węglowodany), mikroskładników (sole mineralne) oraz energii niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

3 Zasady Zdrowego Żywienia
1. Spożywaj 4-5 posiłków dziennie, bez "podjadania" między posiłkami 2. Pij płyny przed posiłkiem albo 2 godziny po posiłku. 3. Dokładnie gryź i przeżuwaj spożywany pokarm. 4. Spożywaj produkty z niskim indeksem glikemicznym i niskim ładunkiem glikemicznym. 5. Unikaj nadmiernej ilości cholesterolu w produktach. Co zrobić, aby zdrowym być? Na przykład dużo wody pić. Jeść owoce i warzywa, Gdyż to na cerę dobrze wpływa. Dużo biegać, dużo ćwiczyć, Aby więcej już nie przytyć. Zjadać jabłko i marchewkę Zeby ładną mieć sylwetkę. Unikać produktów z konserwantami, A na deser zajadać się owocami. Każdy człowiek to samo ci powie, Że najważniejsze w życiu jest przecież zdrowie .

4 Zasady Zdrowego Żywienia c.d.
6. Spożywaj produkty nieprzetworzone zawierające naturalne witaminy, sole mineralne, błonnik, Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe. 7. Zachowuj równowagę kwasowo - zasadową organizmu 8. Ograniczaj spożywanie żywności z dodatkami sztucznych barwników, konserwantów i innych syntetycznych dodatków. 9. Spożywaj ostatniego posiłek najpóźniej na 2 godziny przed nocnym spoczynkiem. 10. Unikaj roślin zbieranych poza okresem wegetacyjnym (nowalijek). 11. Zachowaj umiar w spożywaniu zarówno masła jak i margaryny. Więcej warzyw i owoców, będziesz zdrowszy - to jest sposób!  Pamiętaj o spacerach, i jedz świeże owoce, zdrowie jest też w warzywach - to zwiększy twoje moce!

5 Zasady Zdrowego Żywienia c.d.
12. Spożywaj minimum 1,5 litra wody dziennie. 13. Staraj się ograniczać ilość spożywanej kawy i zwykłej herbaty. 14. Staraj się ograniczać ilość spożywanej białej mąki. 15. Staraj się ograniczać ilość spożywanego cukru i aspartamu. 16. Staraj się ograniczać ilość spożywanego homogenizowanego i pasteryzowanego mleka krowiego. Rzecz to nie nowa: by zyskać zdrowia, stosuj wysiłek, choćby przez chwilę Jedz świeże owoce, próbuj też warzywa, skreśl tłuszcze zwierzęce - to rada życzliwa Serce bije bardzo szybko? Tak zdrowieje w tobie wszystko!

6 Bibliografia http://we-dwoje.pl/owoce.jpg
we-dwoje.pl/owoceiwarzywa.jpg banzaj.pl/warzywa.jpg we-dwoje.pl/warzywa.jpg we-dwoje.pl/owoceiwarzywa.jpg we-dwoje.pl/owoce.jpg we-dwoje.pl/owoce.jpg we-dwoje.pl/warzywa.jpg

7 Koniec


Pobierz ppt "Zdrowe Odżywianie Kto Nie Je Kapusty Ten Ma Brzuszek Pusty"

Podobne prezentacje


Reklamy Google