Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jak utrzymać formę. Jak utrzymać dobrą formę Aby utrzymać dobrą formę powinno się ustalić odpowiednią dietę oraz zacząć przeznaczać więcej czasu na ćwiczenia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jak utrzymać formę. Jak utrzymać dobrą formę Aby utrzymać dobrą formę powinno się ustalić odpowiednią dietę oraz zacząć przeznaczać więcej czasu na ćwiczenia."— Zapis prezentacji:

1 Jak utrzymać formę

2 Jak utrzymać dobrą formę Aby utrzymać dobrą formę powinno się ustalić odpowiednią dietę oraz zacząć przeznaczać więcej czasu na ćwiczenia. Musimy pamiętać aby nowe nawyki wprowadzać powoli a przede wszystkim musimy pamiętać o odpoczynku. Powinniśmy wykonywać ćwiczenia które lubimy, aby uniknąć rutyny.

3 Jak utrzymać formę Naszą aktywność możemy zacząć od spacerów po około 30 minut. Spacerując, wzmacniamy kości, obniżając znacznie ryzyko wystąpienia osteoporozy. Chodzenie dodatkowo nie nadwyręża naszych stawów i ścięgien, nie grozi więc wystąpieniem urazów i innych przykrych dolegliwości. Staraj się stopniowo zwiększać dystans i tempo kroku.

4 Jak utrzymać formę Regularnie spacerując, szybko osiągniesz moment, w którym nabierzesz chęci na bardziej intensywny trening – naturalnym rozwiązaniem jest w tym wypadku bieganie. Stopniowo zwiększając tempo biegu, a następnie dystans, szybko doprowadzisz do wzrostu wydajności serca i płuc, nie nadwerężając przy tym przesadnie stawów i ścięgien. Poza tym bieganie – jak każdy wysiłek – poprawi twój nastrój na resztę dnia. Dzięki bieganiu nie tylko najwydajniej zwiększysz sprawność płuc i serca, ale także spalisz najwięcej tłuszczu.

5 Jak utrzymać formę Pływanie jest to sport, który rozwija większość grup mięśni, a przy tym wymaga od serca i płuc wytężonej pracy, zwiększając znacznie ich wydajność. Niewiele jest form aktywności fizycznej, które tak całościowo wpływałyby na kondycję. Ponadto pływanie nie grozi urazami stawów, a często wręcz pomaga wiele kontuzji leczyć – woda, otaczając ciało, działa ochronnie.

6 Jak utrzymać formę Jazda na rowerze jest to kolejna forma aktywności, która zwiększa wydajność serca i płuc, rozwijając dodatkowo mięśnie nóg i pośladków. Rower pozwala na przyjemne spędzenie czasu na wolnym powietrzu i umożliwia odbywanie nawet wielokilometrowych wędrówek. Jeśli nie masz roweru, być może zainteresuje cię oferta wielu siłowni wyposażonych w rower treningowy – urządzenie to nie tylko pozwoli ci ćwiczyć kondycję, nie oddalając się zbytnio od domu, ale także kontrolować poziom twojego tętna.

7 Jak utrzymać formę Oprócz ćwiczeń powinniśmy pamiętać również o diecie. Powinniśmy spożywać produkty bogate w węglowodany,które są podstawowym i najbardziej wydajnym źródłem energii. Tłuszcze oraz błonnik również są niezbędne do prowadzenia zdrowej diety. W naszej diecie powinniśmy unikać ostrych potraw oraz spożywać małe ilości soli.

8 Jak utrzymać formę Tłuszcze można podzielić na: wielonienasycone tłuszcze, które znajdują się w rybach oleistych i w niektórych olejach roślinnych, takich jak olej słonecznikowy, i margarynach, takich jak Flora. Jednonienasycone tłuszcze znajdują się w oliwie, oleju rzepakowym, niektórych orzechach i awokado. Udowodniono, że tłuszcze wielonienasycone obniżają poziom cholesterolu, pomagając w zachowaniu dobrego zdrowia serca.

9 Jak utrzymać formę Witaminy to podstawowe składniki odżywcze, których małe ilości są niezbędne dla poprawnego funkcjonowania organizmu. Istnieją dwa rodzaje witamin. Witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, które występują głównie w tłuszczach zwierzęcych, tłuszczach roślinnych, produktach mlecznych, wątrobie oraz rybach oleistych, oraz witaminy rozpuszczalne w wodzie, które nie są odkładane w organizmie, a występują w owocach, warzywach i zbożach. Szczególnie witaminy rozpuszczalne w wodzie są kluczowe dla utrzymania zdrowego serca. Zdrowa, pełnowartościowa dieta zawierająca co najmniej pięć porcji warzyw i owoców pomoże utrzymać dobrą formę. Wzbogacone płatki śniadaniowe, ryba, w tym łosoś i tuńczyk, mięsa, takie jak wieprzowina oraz kurczak, fasola i masło orzechowe oraz wiele warzyw zawierają witaminę B6. Witamina B12 może znajdować się w posiłkach składających się z wątroby, wołowiny, mleka, jogurtów oraz jajek.

10 Jak utrzymać dobrą formę Aby utrzymać dobrą formę musimy spożywać duże ilości wody. Nie tylko powoduje, że czujesz nasycenie, ale także nawadnia organizm a odwodniony organizm ma niższy metabolizm - procesy życiowe zwalniają.


Pobierz ppt "Jak utrzymać formę. Jak utrzymać dobrą formę Aby utrzymać dobrą formę powinno się ustalić odpowiednią dietę oraz zacząć przeznaczać więcej czasu na ćwiczenia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google