Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jeśli twój młody organizm jest zdrowy i sprawny, to masz wystarczająco dużo siły, aby przez jakiś czas biegać bez uczucia zmęczenia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jeśli twój młody organizm jest zdrowy i sprawny, to masz wystarczająco dużo siły, aby przez jakiś czas biegać bez uczucia zmęczenia."— Zapis prezentacji:

1

2 Jeśli twój młody organizm jest zdrowy i sprawny, to masz wystarczająco dużo siły, aby przez jakiś czas biegać bez uczucia zmęczenia.

3 Sport to jedno z ważniejszych rzeczy, o których nie powinniśmy zapomnieć! Długi brak ruchu powoduje zastanie się kości i potem trudno wrócić do formy…

4 Ćwiczenia ruchowe przynoszą pożytek każdemu człowiekowi. Dzięki aktywnemu wypoczynkowi, zwłaszcza na świeżym powietrzu, organizm staje się silniejszy i znacznie sprawniejszy.

5 Wypoczywać zawsze powinniśmy aktywnie! Pamiętaj, że każdy ruch zarówno bieganie jak i gra zespołowa wzmacnia wszystkie mięśnie.

6 Z przyjaciółmi można się wybrać na spacer po parku lub na jogging. Jest to lepsza forma wypoczynku niż siedzenie przy komputerze.

7 Pracujące mięśnie sprawiają, że krew w organizmie krąży szybciej i zapewnia komórkom ciała odpowiednie zaopatrzenie w tlen i składniki odżywcze.

8 Wysiłek fizyczny jest najtańszym i najlepszym lekarstwem na choroby współczesnej cywilizacji.

9 Aktywny ruch wpływa na rozwój mięśni, zmusza płuca do intensywnego oddychania i kształtuje sylwetkę.

10 Zdrowie według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) to stan dobrego samopoczucia fizycznego, psychicznego i społecznego, a nie tylko brak choroby, kalectwa czy niepełnosprawności.

11 Wiosną można uprawiać różne sporty jak np. baseball. Jest to bardzo ciekawa i interesująca dyscyplina sportowa.

12 Latem całą rodziną można wybrać się na spływ kajakowy. Jest to świetna i przyjemna zabawa.

13 Jesienią można iść na siłownie. Trochę ruchu nikomu nie zaszkodzi =)

14 Żeby umilić sobie czas w zimę, można wybrać się na narty. Z górki na pazurki =]

15 W ciągu dnia, gdy jesteśmy zmęczeni, możemy się zdrzemnąć, nasze siły regenerują się w tedy bardzo szybko.


Pobierz ppt "Jeśli twój młody organizm jest zdrowy i sprawny, to masz wystarczająco dużo siły, aby przez jakiś czas biegać bez uczucia zmęczenia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google