Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Materiały pochodzą z Platformy Edukacyjnej Portalu www.szkolnictwo.pl Wszelkie treści i zasoby edukacyjne publikowane na łamach Portalu www.szkolnictwo.pl.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Materiały pochodzą z Platformy Edukacyjnej Portalu www.szkolnictwo.pl Wszelkie treści i zasoby edukacyjne publikowane na łamach Portalu www.szkolnictwo.pl."— Zapis prezentacji:

1 Materiały pochodzą z Platformy Edukacyjnej Portalu Wszelkie treści i zasoby edukacyjne publikowane na łamach Portalu mogą być wykorzystywane przez jego Użytkowników wyłącznie w zakresie własnego użytku osobistego oraz do użytku w szkołach podczas zajęć dydaktycznych. Kopiowanie, wprowadzanie zmian, przesyłanie, publiczne odtwarzanie i wszelkie wykorzystywanie tych treści do celów komercyjnych jest niedozwolone. Plik można dowolnie modernizować na potrzeby własne oraz do wykorzystania w szkołach podczas zajęć dydaktycznych.

2 LOGARYTM WŁASNOŚCI LOGARYTMÓW

3 Logarytmem liczby b przy podstawie a nazywamy wykładnik potęgi x, do której należy podnieść podstawę a, aby otrzymać liczbę logarytmowaną b. Liczby a i b są liczbami dodatnimi oraz a 1 liczba logarytmowana podstawa logarytmu

4 Własności działań na logarytmach: Jeżeli a i b będą liczbami dodatnimi oraz a 1, to:

5 Jeżeli a, x, y będą liczbami dodatnimi oraz a,x 1, r R to:

6 Ćw.1. Oblicz: a) b) c) d) e) f) bo

7 Ćw.2. Oblicz niewiadomą x: a) b)

8 c) d)

9 e) f)

10 g) h)

11 Ćw.3. Oblicz niewiadomą liczbę x w równaniu: a) b)

12 c) d)

13 e) - odpada f)

14 Ćw.4. Wykorzystując własności logarytmów oblicz: a) b)

15 c) d) e) f)

16 g) h) i) j)

17 Ćw.5. Wykorzystując wzór na zamianę podstawy logarytmu uzupełnij: a) b)

18 c) d) e)

19 Ćw.6. Oblicz przybliżoną wartość logarytmu wiedząc że : a) b) c)


Pobierz ppt "Materiały pochodzą z Platformy Edukacyjnej Portalu www.szkolnictwo.pl Wszelkie treści i zasoby edukacyjne publikowane na łamach Portalu www.szkolnictwo.pl."

Podobne prezentacje


Reklamy Google