Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

"Jak skutecznie zatrudniać i ukierunkować pracowników w przedsiębiorstwie !" … By Rafał Rejzerewicz.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: ""Jak skutecznie zatrudniać i ukierunkować pracowników w przedsiębiorstwie !" … By Rafał Rejzerewicz."— Zapis prezentacji:

1 "Jak skutecznie zatrudniać i ukierunkować pracowników w przedsiębiorstwie !" … By Rafał Rejzerewicz

2 Czego się dzisiaj dowiemy ? Jak szukać kandydatów we właściwy sposób ? Jak dobrze przygotować się do prowadzenia rozmów kwalifikacyjnych ? Na czym się koncentrować podczas prowadzenia rozmowy rekrutacyjnej ? Jak zbudować zespół oparty na silnych stronach ? Jak sprawić żeby nowi pracownicy dobrze wystartowali na nowym stanowisku ?

3 Słowo wstępu …

4 Jak szukać najlepszych kandydatów ? Nigdy nie czekaj do ostatniej chwili ! Zawsze szukaj utalentowanych osób ! Pomyśl o przyszłych stanowiskach !

5 Jak szukać najlepszych kandydatów ? Wykorzystaj pracowników wewnątrz firmy ! Wykorzystaj osobiste kontakty ! Wykorzystaj firmy rekrutacyjne !

6 Internet i Prasa … Zmiana paradygmatu … Koncentruj się na tym co mają robić a nie co mają mieć ! W reklamach skoncentruj się na teraźniejszości i przyszłości ! Nie bądź pasywny … Przedstaw wizję rozwoju !

7 Przed rozmową … Nigdy nie zatrudniaj w pośpiechu ! Czy na pewno potrzebujesz nowego pracownika ? Jak, dokładnie będzie wyglądała nowa pozycja ? Dokładnie jakich REZULTATÓW oczekujesz?

8 Przed rozmową … Jakich umiejętności potrzebujesz ? Jakich atrybutów personalnych oczekujesz ? Jak wyglądałby idealny pracownik ? 5 – 8 głównych zadań na danej pozycji

9 Przed rozmową … Formuła SMART w odniesieniu do rezultatów Jakie są przyczyny znakomitych wyników na danej pozycji ? Dokładnie sprawdź dokumenty aplikacyjne ! Szukaj transferu rezultatów !

10 Przed rozmową … Zadzwoń do referentów i wcześniejszego pracodawcy ! Odpowiednio przeprowadź pierwszą rozmowę telefoniczną z kandydatem ! ( oszczędzaj czas ) Nie rób więcej niż 4 rozmowy dziennie ! Zarzuć sieć dopiero po odpowiednim przygotowaniu !

11 Zespół oparty na silnych stronach … Koncentrować się na słabych czy silnych stronach ? Zatrudnianie osoby z odpowiednimi talentami … Komplementarność talentów w zespole Sprawdź talenty kandydatów

12 Co to jest Kolbe Index ?

13 Rozmowa kwalifikacyjna …

14 Używaj prawa trzech ! Nigdy nie zatrudniaj negatywnej osoby ! Nie daj się ponieść emocjom ! Skoncentruj się na WYNIKACH, nie na wrażeniu ! REZULTATY są ważniejsze niż doświadczenie !

15 Rozmowa kwalifikacyjna … Nie daj się zmylić dobrym umiejętnościom prezentacji ! Bądź przygotowany do rozmowy ! Ustal dokładną sekwencję rozmowy ! Spraw żeby się zrelaksował … Używaj zasady 30 / 70

16 Rozmowa kwalifikacyjna … Metoda oceny SWAN Czy kandydat zadaje pytania ? Jak szybko jest w stanie zacząć ? Zapytaj o sukcesy i osiągnięcia ! Czy osoba będzie pasowała do kultury organizacyjnej ?

17 Rozmowa kwalifikacyjna … Poproś o przykład SMART rezultatu, który kandydat osiągnął w przeszłości ! Rób notatki ! Czy osoba będzie pasowała do przyszłego obrazu organizacji ? Nie spiesz się i myśl długoterminowo !

18 Wynagrodzenie … Pamiętaj o zasadzie; Dobrzy ludzie są za darmo Dokładnie dowiedz się ile warta jest praca na danym stanowisku ! Płać za wyniki ! Zapytaj kandydata ! Zaproponuj okres próbny !

19 Szybki start … Zapoznaj ich z misją, wizją, wartościami i celami Twojej organizacji ! Uświadom im wartość wykonywanej pracy ! Oprowadź ich i przedstaw innym pracownikom ! Przydziel im opiekuna w początkowym okresie !

20 Szybki start … Na początku daj im dużo zadań ! Daj im dużo informacji zwrotnej ! 2 główne problemy : brak informacji zwrotnej i ukierunkowania Niech wiedzą dokładnie czego oczekujesz !

21 Zwiększanie produktywności … Zmieniaj opis stanowiska wraz ze zmianami w otoczeniu ! Dokładnie opisz pożądane rezultaty ! Ustal mierzalne standardy pracy ! Upewnij się, że osoba wie co ma zrobić ! Regularna informacja zwrotna ! Sprawdzaj jak im idzie !

22 Zwiększanie produktywności … Eliminuj strach w miejscu pracy ! Odpowiednie podejście do błędów … Cotygodniowe spotkania ! Dziękuj, chwal i podziwiaj jak najczęściej !

23 Podsumowanie …

24 Dziękuję za uwagę !


Pobierz ppt ""Jak skutecznie zatrudniać i ukierunkować pracowników w przedsiębiorstwie !" … By Rafał Rejzerewicz."

Podobne prezentacje


Reklamy Google