Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Skuteczne zachowania na rynku pracy

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Skuteczne zachowania na rynku pracy"— Zapis prezentacji:

1 Skuteczne zachowania na rynku pracy
Rozmowa kwalifikacyjna

2 Trudne zadanie Ocenić w skali 10cio punktowej czyjąś inteligencję w 5 minut. Lisa – jej IQ wynosi 159

3 Przygotowanie Zadbaj o dobre pierwsze wrażenie
Zbierz jak najwięcej informacji o firmie Przeczytaj swoje CV – możesz uniknąć wielu pytań dobrze je konstruując

4 Przebieg rozmowy Inicjowanie rozmowy: pytania o pogodę, o to czy nie było kłopotów z dojazdem, czy łatwo było trafić do biura czy znaleźć miejsce na parkingu Przedstawienie planu i czasu rozmowy Opis stanowiska, firmy Pytania do Ciebie Czas na Twoje pytania zakończenie

5 Pytania Pytania o konkretne sytuacje z przeszłości
Pytania o sytuacje hipotetyczne: "proszę sobie wyobrazić, że..." albo "co by pan zrobił w sytuacji gdyby..." Pytania standardowe: „opisz swój największy sukces”, „jakie masz największe zalety (bądź alternatywnie wady)” itd..

6 „proszę opisać swoje doświadczenie koncentrując się na tym, co może pan wykorzystać w swojej nowej pracy”. „no dobrze, a dlaczego w takim razie chce pan/i zmienić swoją aktualną pracę?” „dlaczego zgodził się pan na to spotkanie, czy jest coś, co pana zaciekawiło w mojej propozycji?” „dlaczego nie chciał pan pracować w swoim zawodzie?”

7 Pożądane cechy u większości kandydatów
inicjatywa/kreatywność, umiejętność osiągania celów, umiejętność efektywnego komunikowania się, umiejętność pracy w grupie/współpracy z innymi i umiejętność rozwiązywania problemów

8 Osiąganie celów: „Proszę podać przykład celu, który postanowił pan osiągnąć.” „Jak pan dążył do osiągnięcia celu?”, „Z jakimi przeszkodami pan się spotkał i jak pan sobie z nimi poradził?”. Inicjatywa, kreatywność: „czy miał pan kiedyś dobry pomysł, do którego musiał pan kogoś przekonać?”, „jakich argumentów pan używał?”.

9 Komunikacyjność: będziesz obserwowany pod kątem słuchania, kontaktu wzrokowego, jakości wypowiedzi,
Podpowiedź: unikaj w wypowiedziach sformułowań „wydaje mi się”, „przypuszczam”, „chyba”, „prawdopodobnie”, „może”. Praca w grupie: „czy był pan kiedyś członkiem jakiejś grupy, co to była za grupa, jaki miała cel swojego istnienia?”, „czy miał pan do czynienia z konfliktem w grupie, jak się pan zachował” , „czy był pan kiedyś liderem jakiejś grupy”

10 Rozwiązywanie problemów: „Czy miałeś kiedyś poważny problem, jak sobie z nim poradziłeś?”, „Opowiedz o trudnej sytuacji, którą musiałeś w jakiś sposób rozwiązać” itd.

11 Pytania typowe Sukces/porażka Zalety/wady Oczekiwania finansowe

12 Dlaczego Pan/i chce pracować w naszej firmie.
Jak ocenia Pan produkty/usługi naszej firmy. Czy nie uważa Pan, że jest trochę za młody na to stanowisko. Dlaczego chciałby Pan/i pracować w naszej firmie. Jak wyglądała Pana/Pani dotychczasowa kariera zawodowa. Jakie ma Pan/i hobby. Co wie Pan/i o naszej firmie. Dlaczego wybrał/a Pan/i taki rodzaj pracy, kariery zawodowej. Jakie są Pana/ Pani kwalifikacje. Czy nie sądzi Pan, że pana kwalifikacje przewyższają oczekiwania związane z tym stanowiskiem. Wykonywanie jakich zadań sprawia Panu/Pani największą satysfakcję. Co zamierza Pan robić za 5 lat. Czego najbardziej obawia się Pan w nowej pracy. Czy ma Pan jakieś dodatkowe pytania. Jakie są Pana/Pani mocne i słabe strony. Jakie było Pana/ Pani poprzednie miejsce pracy. W jakim stopniu jest Pan dyspozycyjny.

13 pytania do firmy Pytania o stanowisko
Jakie będą oczekiwania wobec osoby na tym stanowisku? co powiedziałby pan o osobie, która ma być moim przełożonym?„ Spytaj o następne kroki w procesie selekcji3,


Pobierz ppt "Skuteczne zachowania na rynku pracy"

Podobne prezentacje


Reklamy Google