Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Test małego internauty”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Test małego internauty”"— Zapis prezentacji:

1 „Test małego internauty”
BEZPIECZNY INTERNET „Test małego internauty”

2 Czy dzieci mogą wchodzić na wszystkie strony w internecie?
Nie, tylko niektóre strony są odpowiednie dla dzieci. Trzeba ustalić z rodzicami, jakie strony możemy odwiedzać. Tylko na te kolorowe. Tak, dzieci mogą wchodzić na wszystkie strony, na jakie zechcą!

3 Świetnie, brawo!!! Gramy dalej!

4 Buu, to nie tak. Spróbuj jeszcze raz!!!

5 Co zrobisz, jeżeli ktoś, kogo nigdy nie widziałeś na żywo, poprosi Cię w internecie o zdjęcie, numer telefonu albo adres? Jeżeli ładnie poprosi, to wyślę zdjęcia albo podam adres Tylko jeśli ta osoba wyśle mi takie same dane pierwsza Nigdy nie wyślę nikomu nieznajomemu żadnych fotek, nie podam numeru telefonu ani adresu! Przecież nigdy nie można być pewnym z kim się rozmawia...

6 Świetnie, brawo!!! Gramy dalej!

7 Buu, to nie tak. Spróbuj jeszcze raz!!!

8 Co zrobisz, jeżeli ktoś poznany przez Ciebie w internecie zaproponuje, abyście się spotkali?
Zgodzę się i pójdę na spotkanie. Zgodzę się na spotkanie, ale tylko jeżeli już długo rozmawiam z tym kimś przez internet i go lubię. Powiem o wszystkim rodzicom i zapytam ich o zgodę.

9 Świetnie, brawo!!! Gramy dalej!

10 Buu, to nie tak. Spróbuj jeszcze raz!!!

11 Ktoś wysyła ci dziwne wiadomości przez e-mail lub na komunikatorze
Ktoś wysyła ci dziwne wiadomości przez lub na komunikatorze. Nie wiesz za bardzo o co chodzi, ale wiadomości wydają ci się podejrzane, a poza tym zawierają brzydkie słowa. Co zrobisz? To może być jakaś niebezpieczna osoba. Lepiej powiem o tym rodzicom. Spróbuję porozmawiać z tym kimś i dowiedzieć się, czego ode mnie chce. Też zacznę wysyłać mu dziwne wiadomości.

12 Świetnie, brawo!!! Gramy dalej!

13 Buu, to nie tak. Spróbuj jeszcze raz!!!

14 Dostajesz maila od kogoś, kto podpisuje się ''Administrator internetu''. Ten ktoś pisze Ci, że pilnie potrzebuje hasła do Twojej skrzynki pocztowej, ponieważ ''przerabia pocztę'' i jeśli mu tego hasła nie podasz, to będzie musiał ''skasować twoją skrzynkę''. Co zrobisz? Podam mu hasło do swojej skrzynki pocztowej i do swojego komputera, a także inne hasła które znam, tak na wszelki wypadek. Nie podam mu żadnych haseł, bo nie powinno się ich podawać nawet najlepszemu przyjacielowi, a co dopiero komuś, kogo się nigdy nie widziało na oczy! Podam mu swoje hasło.

15 Świetnie, brawo!!! Gramy dalej!

16 Buu, to nie tak. Spróbuj jeszcze raz!!!

17 Gratulacje! Właśnie zdobyłeś Certyfikat Bezpiecznego Internauty.
Brawo! Wiesz, jak być bezpiecznym w internecie! Pamiętaj, aby zawsze przestrzegać zasad, które poznałeś, a w internecie nie będzie grozić ci żadne niebezpieczeństwo! Gratulacje! Właśnie zdobyłeś Certyfikat Bezpiecznego Internauty.


Pobierz ppt "„Test małego internauty”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google