Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja rozmowy kwalifikacyjnej

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacja rozmowy kwalifikacyjnej"— Zapis prezentacji:

1 Prezentacja rozmowy kwalifikacyjnej

2 Od dawna wyczekiwany telefon zadzwonił i dostaliśmy zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Rekruter nalegał by spotkanie odbyło się już pojutrze. Pełni pozytywnych myśli, praktycznie pewni swojego zatrudnienia zupełnie bez przygotowania przystąpiliśmy do rozmowy. To była prawdziwa katastrofa, zaskoczeni pytaniami, zestresowani nie potrafiliśmy wydusić z siebie słowa. Nie dostaliśmy pracy, na której bardzo nam zależało. By ten czarny scenariusz nie stał się rzeczywistością do rozmowy kwalifikacyjnej musimy się bardzo dokładnie przygotować. Zastosowanie się do poniższych rad na pewno zminimalizuje ryzyko porażki i pozwoli nam na przystąpienie do rozmowy kwalifikacyjnej na partnerskich warunkach. Jeżeli jesteś umówiony na rozmowę kwalifikacyjną to znaczy, że dokumenty, które złożyłeś, zostały pozytywnie ocenione i istnieją duże szanse na podjęcie pracy w danej firmie.

3 Bądź świadomy tego, czego osoba prowadząca rozmowę chce się od Ciebie dowiedzieć. Na ogół pragnie potwierdzenia tego, co umieściłeś w swoim CV i liście motywacyjnym Przy rozmowach kwalifikacyjnych niektóre pytania pojawiają praktycznie ze 100% pewnością. Możemy się praktycznie założyć, że pierwsze pytanie jakie otrzymamy będzie brzmiało: "Proszę opowiedzieć mi coś o sobie" Jest to "żelazne" rozpoczęcie rozmowy kwalifikacyjnej na większość stanowisk. Na pewno padnie i na pewno trzeba się do niego przygotować, bo wbrew pozorom odpowiedź na nie, nie jest łatwa i jednoznaczna 1. Jakie są Pani / Pana słabe strony? 2. Jakie są Pani / Pana mocne strony? 3. Dlaczego zdecydowała się Pan / Pani kandydować na to stanowisko? 4. Dlaczego uważa Pan / Pani, że powinniśmy zatrudnić właśnie Pana / Panią? 5. Dlaczego zmienia Pan / Pani pracę? 6. Dlaczego odszedł Pan z poprzedniej pracy? 7. Co będzie Pan / Pani robił / a za 5 lat?

4 Rozmowa ma na celu bliższe poznanie kandydata i podjęcie ostatecznej decyzji przez ewentualnego pracodawcę. Na tym etapie wszystko zależy już od kandydata – od jego osobowości, od tego, jak się zaprezentuje, jak będzie się zachowywał podczas rozmowy, jak odbierze go osoba rekrutująca.

5 Przygotowanie pytań, na które my chcielibyśmy uzyskać odpowiedzi
Oprócz opracowania listy pytań, które może nam zadać pracodawca, powinniśmy również przygotować listę pytań, które my chcielibyśmy zadać pracodawcy. Bardzo często na rozmowie kwalifikacyjnej pada pytanie ze strony rekrutera, czy mamy do niego jakieś pytania, czy czegoś chcielibyśmy się dowiedzieć. Jeśli zadamy jakieś pytania, będzie to dobrze świadczyło o naszym zainteresowaniu ofertą.. Przykładowe pytania jakie możemy zadać mogą być następujące: W którym miejscu struktury organizacyjnej znajduje się stanowisko? Jaki element przeważa w pracy? Jakie są najważniejsze wyzwania stojące przed pracownikiem w chwili obecnej?

6 Ocena czasu dotarcia do pracodawcy
Przed rozmową kwalifikacyjną, jeśli siedziba pracodawcy znajduje się w sporej odległości od naszego miejsca zamieszkania warto jest przećwiczyć trasę. Na przykład dzień przed rozmową wsiąść do autobusu i przejechać od domu do siedziby pracodawcy, odnaleźć budynek i jednocześnie zmierzyć czas dojazdu. Jest to ważne, by w ostatniej chwili nie organizować trasy, bo może się okazać, że się spóźnimy.

7 Rozmowa kwalifikacyjna
Dzień przed rozmową Ustal plan dnia, Przygotuj strój na rozmowę, Upewnij się jak dotrzeć do firmy, Wyśpij się. W dniu rozmowy Bądź pięć minut przed czasem, Myśl pozytywnie, Przeczytaj swój życiorys, Pamiętaj, z kim jesteś umówiony. Podczas rozmowy Przywitaj się, Pewnie podaj rękę rozmówcy, Zapytaj, czy możesz usiąść, Zacznij od pogawędki,

8 Wygląd zewnętrzny i zachowanie
Słuchaj uważnie, Bądź szczery! Zadawaj pytania, Pochwal się swoim doświadczeniem, Pokaż, że jesteś przygotowany, Pytaj o efekty, Pamiętaj również o Układzie ciała, Kontakcie wzrokowym, Potakiwaniu. Nie wolno: przyjeżdżać na rozmowę zbyt późno palić, nawet jeśli dostaniesz pozwolenie siadać, nie czekając na zaproszenie dawać zbyt szybkich odpowiedzi - najpierw pomyśl odpowiadać TAK lub NIE! krytykować byłych pracodawców lub kolegów kłócić się być zbyt wesołym zbytnio się rozglądać rozsiadać się na krześle zakładać rąk lub zaciskać pięści.

9 Zakończenie Prezentację przygotowali: Dawid Górczyński Paweł Chamerski
Maciej Kozieja Grzegorz Zając


Pobierz ppt "Prezentacja rozmowy kwalifikacyjnej"

Podobne prezentacje


Reklamy Google