Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Rady dla rodziców Jak można przeciwdziałać niepożądanym zachowaniom dziecka w Internecie? Najlepszym sposobem ochrony dziecka jest rozmowa z nim. Żadna.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Rady dla rodziców Jak można przeciwdziałać niepożądanym zachowaniom dziecka w Internecie? Najlepszym sposobem ochrony dziecka jest rozmowa z nim. Żadna."— Zapis prezentacji:

1 Rady dla rodziców Jak można przeciwdziałać niepożądanym zachowaniom dziecka w Internecie? Najlepszym sposobem ochrony dziecka jest rozmowa z nim. Żadna kontrola nie zastąpi spokojnej, mądrej rozmowy, jest to podstawa budowania więzi opartej na zaufaniu, oczywiście zaufaniu na miarę wieku dziecka.

2 Rozmawiaj ze swoim dzieckiem.

3 Nie bój się przyznać do niewiedzy
Nie bój się przyznać do niewiedzy. Przyznając się dziecku do niewiedzy, nie stracisz w jego oczach autorytetu. Poproś dziecko, by pokazało Ci, jak korzystać z komputera i Internetu. To też okazja do rozmowy na tematy zagrożeń.

4 Ustalaj zasady i egzekwuj je
Ustalaj zasady i egzekwuj je. Rodzice są od tego, by wyznaczać granice, określać pewne zasady i je egzekwować. Ustal z dzieckiem, co wolno, a czego nie i egzekwuj to.

5 Pokaż dziecku dobre i bezpieczne strony
Pokaż dziecku dobre i bezpieczne strony. Zadbaj o to, by dziecko miało co robić w Internecie. Zaproponuj mu ciekawe, wartościowe serwisy, adekwatne dla jego wieku.

6 Surfuj po sieci razem z dzieckiem
Surfuj po sieci razem z dzieckiem. Pamiętaj jednak, że Twoje dziecko jest najbezpieczniejsze, kiedy jesteś przy nim. Pamiętaj, że czas poświęcony dziecku procentuje.

7 Niech komputer stoi we wspólnym miejscu w domu
Niech komputer stoi we wspólnym miejscu w domu. Pozwoli Ci to raz na jakiś czas w naturalny sposób zerknąć na monitor i sprawdzić, co robi Twoja pociecha.

8 Wspieraj się programami filtrującymi
Wspieraj się programami filtrującymi. Programy filtrujące mają za zadanie wspierać rodziców w ochronie dzieci, blokując wyświetlenie dziecku stron ze szkodliwymi treściami.

9 Prezentację przygotowała:
Asia Walesiak kl.4a


Pobierz ppt "Rady dla rodziców Jak można przeciwdziałać niepożądanym zachowaniom dziecka w Internecie? Najlepszym sposobem ochrony dziecka jest rozmowa z nim. Żadna."

Podobne prezentacje


Reklamy Google