Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Włochy. Informacje ➲ Włochy jako zjednoczone państwo istnieją dopiero od 1861. Od średniowiecza do Risorgimento, pomimo że Półwysep Apeniński był względnie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Włochy. Informacje ➲ Włochy jako zjednoczone państwo istnieją dopiero od 1861. Od średniowiecza do Risorgimento, pomimo że Półwysep Apeniński był względnie."— Zapis prezentacji:

1 Włochy

2 Informacje ➲ Włochy jako zjednoczone państwo istnieją dopiero od 1861. Od średniowiecza do Risorgimento, pomimo że Półwysep Apeniński był względnie spójny pod względem językowym i kulturowym, jego historia składała się z dziejów niezależnych republik i księstw oraz obcych posiadłości i stref wpływów. ➲ Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata.

3 Warto Zobaczyć-Koloseum ➲ Jest to duża, eliptyczna budowla o długości 188 m i szerokości 156 m, obwodzie 524 m, wysokości 48,5 m, z pojemną widownią, która mogła pomieścić pomiędzy 45 a 50 tysiącami widzów, (według iluminacji późnorzymskiej „Chronografii z 354 roku n.e.”, która powstała na zlecenie bogatego rzymskiego chrześcijanina Walentiusza, pojemność Koloseum wynosiła około 87.000 osób); z galeriami komunikacyjnymi oraz areną z systemem podziemnych korytarzy

4 Warto zobaczyć ➲ Krzywa Wieża w Pizie (wł. Torre pendente di Pisa) – jedna z najbardziej znanych budowli świata, odwiedzana rocznie przez ok. 10 milionów turystów; symbol miasta Pizy. W istocie jest dzwonnicą (kampanilą) katedralną

5 Pizza ➲ Prawdziwa włoska pizza rozpływa się w ustach – jej ciasto jest cienkie, chrupkie, nie wchłania sosu i dodatków, a sos ma smak świeżo zerwanych pomidorów doprawionych aromatycznymi ziołami.

6 Koszt wycieczki ➲ Przelot z Warszawy do Rzymu-152zł liniami lotniczymi LOT ➲ Pobyt w 5- Gwiazdkowym Il Meridiano di Roma cena za 3 noclegi 1 189 zł ➲ Całkowity koszt 7 dniowego pobytu:7438 zł (Podana wersja nie jest najtańsza)

7 Koniec ➲ Źrodła: ➲ www.zlotaproporcja.pl/2013/05/26/jak-zrobic- prawdziwa-wloska-pizze/ www.zlotaproporcja.pl/2013/05/26/jak-zrobic- prawdziwa-wloska-pizze/ ➲ http://pl.wikipedia. http://pl.wikipedia. ➲ www.booking.com www.booking.com Przygotowali:Kuba Barszcz, Rysio Rak, Filip Wołowiec Dziękujemy za obejrzenie


Pobierz ppt "Włochy. Informacje ➲ Włochy jako zjednoczone państwo istnieją dopiero od 1861. Od średniowiecza do Risorgimento, pomimo że Półwysep Apeniński był względnie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google