Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Unia Europejska i Włochy

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Unia Europejska i Włochy"— Zapis prezentacji:

1 Unia Europejska i Włochy
Prezentuje : Martyna Drabczyk

2 Unia Europejska Polska jest członkiem Unii Europejskiej od 1maja 2004.
Obecnym przewodniczącym Parlamentu Europejskiego jest Martin Schulz. Potocznie nazywamy Unię Europejską UE. Flaga i godło Unii Europejskiej.

3 Hymn Unii Europejskiej
O, radości, iskro bogów, Kwiecie Elizejskich pól, Święta, na twym świętym progu Staje nasz natchniony chór. Jasność twoja wszystko zaćmi, Złączy, co rozdzielił los, Wszyscy ludzie będą braćmi Tam, gdzie twój przemówi głos. Ona w sercu, w zbożu, w śpiewie, Ona w splocie ludzkich rąk, Z niej najlichszy robak czerpie, W niej największy nieba krąg. Wstańcie, ludzie, wstańcie wszędzie, Ja nowinę niosę wam: Na gwiaździstym firmamencie Bliska radość błyszczy nam.

4 Włochy Włochy (Republika Włoska) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata.

5 Najciekawsze miasta Włoch
Rzym - wieczne miasto, nazywane w innych krajach Roma. Florencja - jedno z najpiękniejszych miast Włoch. Mediolan - znane z pokazów mody Neapol - założone przez Greków jako Partenope. Wenecja- to miasto o bardzo bogatej historii Toskania - kraina historyczna i region administracyjny w środkowych Włoszech.

6 Bolonia i Wyspy we Włoszech
Bolonia - miasto w północnych Włoszech, położona jest między Padem a Apeninami na wysokości 54 m n.p.m. Stolica regionu Emilia-Romania. Sycylia – największa wyspa na Morzu Śródziemnym, leżąca na południowy zachód od Półwyspu Apenińskiego Sardynia – to skalista wyspa, druga pod względem wielkości na Morzu Śródziemnym. Wraz z pobliskimi wyspami tworzy region administracyjny we Włoszech.

7 Flaga Włoch

8 Godło Włoch

9 Potrawy Włochów Najpopularniejszym daniem Włochów jest pasta, czyli makaron oraz pizza. Na kolacje zazwyczaj jadają mięso. Włosi lubią też słodkie desery, a jednym z najpopularniejszych jest tiramisu i panna cotta. Klasyczny posiłek Włocha składa się z przystawki, dania mącznego lub zupy, dania głównego, a na koniec podawany jest deser. Do obiadu często pija się czerwone wino.

10 Koloseum w Rzymie i Most we Florencji

11 Katedra w Mediolanie i Widoki w Neapolu

12 Wycieczka wodna w Wenecji i Pałac w Bolonii

13 Kultura Szczególnym okresem związanym z Włochami jest karnawał, a zwłaszcza festiwal masek w Wenecji. Odbywa się on pięć dni przed Popielcem, czyli w ostatnią karnawałową sobotę. W Wenecji odbywa się wówczas na ulicach wielka parada przebierańców, połączona z tańcem, śpiewem i ogólną radością.

14 Religia Całe Włochy, a ich południowa część szczególnie zdominowana jest przez religię katolicką. Każda miejscowość czy nawet mała wieś ma swojego patrona i swoje święto. Obchodzi sie je bardzo hałaśliwie, publicznie i radośnie. Szczególnie uroczyście obchodzi się najważniejsze dla Włochów święto, czyli Wielkanoc.

15 Znane sporty we Włoszech
Piłka nożna Siatkówka Tenis Lekkoatletyka Koszykówka Kolarstwo Piłka ręczna Snooker

16 KONIEC


Pobierz ppt "Unia Europejska i Włochy"

Podobne prezentacje


Reklamy Google