Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

dzień I Jest to rezerwat archeologiczny w okolicach Ostrowca Świętokrzyskiego Znajdowała się tutaj kopalnia krzemienia pasiastego z około 3900-1600.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "dzień I Jest to rezerwat archeologiczny w okolicach Ostrowca Świętokrzyskiego Znajdowała się tutaj kopalnia krzemienia pasiastego z około 3900-1600."— Zapis prezentacji:

1

2

3 dzień I Jest to rezerwat archeologiczny w okolicach Ostrowca Świętokrzyskiego Znajdowała się tutaj kopalnia krzemienia pasiastego z około p.n.e.

4

5 dzień I W Bałtowie mieści się Park Jurajski. Jest to znana okoliczna atrakcja turystyczna.

6 Pomimo tego, że został w tym miejscu odkryty tylko jeden gatunek, postanowiono utworzyć tutaj cały Park Jurajski z makietami wielu dinozaurów.

7 dzień I W Muzeum znajdziemy przykłady, w jaki sposób były budowane ówczesne piece hutnicze, tzw. dymarki, i możemy zobaczyć pozostałości po nich, czyli duże żużlowe głazy.

8 dzień I Kadzielnia to wzniesienie wapienne w południowo-zachodniej części Kielc. Widoczna jest na niej niszcząca działalność zjawisk krasowych. Wzgórze było wykorzystywane jako kamieniołom. Również w tym miejscu ludzie zbierali zioła do kadzielnic, stąd nazwa tej góry.

9 Zzz…

10 dzień II Jaskinia Raj słynie z pięknych form krasowych. Została odkryta przypadkiem w 1962 r. Dla turystów została udostępniona w 1972 r. Niestety, ale nie mogliśmy robić zdjęć w środku jaskini ze względu na zakaz fotografowania.

11 dzień II Zelejowa Góra to wzniesienie będące pozostałością (wraz ze wzgórzem zamkowym w Chęcinach) po górze, która po fałdowaniu hercyńskim miała około 4000 m. wysokości n.p.m. Wzniesienie zostało w ciągu milionów lat zniszczone przez czynniki zewnętrzne.

12

13 dzień II Twierdza została zniszczona podczas potopu szwedzkiego i od tego czasu zamek zaczął podupadać. Dziś możemy podziwiać ruiny budowli wraz z częściowo odbudowanymi basztami.

14

15


Pobierz ppt "dzień I Jest to rezerwat archeologiczny w okolicach Ostrowca Świętokrzyskiego Znajdowała się tutaj kopalnia krzemienia pasiastego z około 3900-1600."

Podobne prezentacje


Reklamy Google