Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

COMENIUS!!! Kraje partnerskie: Włochy, Turcja, Polska, Słowacja.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "COMENIUS!!! Kraje partnerskie: Włochy, Turcja, Polska, Słowacja."— Zapis prezentacji:

1

2 COMENIUS!!! Kraje partnerskie: Włochy, Turcja, Polska, Słowacja.

3 TURCJA!!!

4 REPUBLIKA TURCJI ! ! !

5 TURCJA ! ! ! Państwo położone w Azji na półwyspie Azja Mniejsza, a częściowo również w Europie, ze stolicą w Ankarze. Turcję od północy otacza Morze Czarne, od zachodu Morze Egejskie i Morze Marmara, a od południa Morze Śródziemne.

6 WŁOCHY ! ! !

7 WŁOCHY, ZABYTKI !

8 WŁOCHY ! ! ! Państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim. Język włoski jest, pod względem słownictwa, najbliższy łacinie ze wszystkich języków romańskich.

9 SŁOWACJA ! ! !

10 ZABYTKI SŁOWACJI !

11 SŁOWACJA ! ! ! Państwo śródlądowe w Europie Środkowej. Graniczy z Austrią, Polską, Czechami, Ukrainą oraz Węgrami. Słowacja należy do strefy klimatu umiarkowanego. Pogórza północnej Słowacji charakteryzują się klimatem chłodnym, natomiast niziny południowej Słowacji – ciepłym.

12 POLSKA ! ! !

13 ZABYTKI POLSKI !

14 POLSKA ! ! ! Państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami. Od zachodu graniczy z Niemcami, od południa z Czechami i Słowacją, od wschodu z Ukrainą i Białorusią, od północnego wschodu z Litwą oraz od północy z Rosją poprzez jednostkę administracyjną o nazwie obwód kaliningradzki.

15 PREZENTACJĘ WYKONAŁA KLAUDIA SAŁEK KLASA VIB


Pobierz ppt "COMENIUS!!! Kraje partnerskie: Włochy, Turcja, Polska, Słowacja."

Podobne prezentacje


Reklamy Google