Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SZKOLNE FORUM PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2003-2008. I Szkolne Forum Przedsiębiorczości odbyło się w dniach 26-28 listopada 2003 r. pod hasłemDziałalność gospodarcza,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SZKOLNE FORUM PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2003-2008. I Szkolne Forum Przedsiębiorczości odbyło się w dniach 26-28 listopada 2003 r. pod hasłemDziałalność gospodarcza,"— Zapis prezentacji:

1 SZKOLNE FORUM PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2003-2008

2 I Szkolne Forum Przedsiębiorczości odbyło się w dniach 26-28 listopada 2003 r. pod hasłemDziałalność gospodarcza, promocja, praca. Uczestniczyli w nim oprócz uczniów naszej szkoły uczniowie z Zespołu Szkół Odzieżowych, Szkoły Fryzjerskiej DEHAG extra, VI Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Elektrycznych, II Liceum Ogólnokształcącego, X Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Handlowo - Ekonomicznych, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych, Zespołu Szkół Gastronomicznych oraz Zespołu Szkół Zawodowych Nr 5.

3 I dzień 26 listopad 2003 r. W pierwszym dniu forum odbył się cykl szkoleń na temat działalności gospodarczej w Polsce i Unii Europejskiej. Zostały one przeprowadzone przez przedstawicieli Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego, Centrum Informacji Europejskiej w Białymstoku, a także nauczycieli z naszej szkoły.

4 Młodzież uczestnicząca w szkoleniach dowiedziała się o tym co to jest biznes plan i jak go się sporządza. Miała także okazję zapoznać się z procedurą uruchamiania działalności gospodarczej przez osoby fizyczne, a także z formami opodatkowania dochodów osiąganych z tej działalności. Mogła również uzupełnić swoją wiedzę o informacje dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej w Unii Europejskiej. Szkolenia te były o tyle cenne, gdyż zostały przeprowadzone przez osoby świadczące usługi z tego zakresu przedsiębiorcom, zwłaszcza rozpoczynającym działalność gospodarczą.

5 II dzień 27 listopad 2003 r. poświęcony był promocji. Zaprezentowały się przedsiębiorstwa z różnych branż, w tym spożywczej, kosmetycznej i odzieżowej. Branżę spożywczą prezentowały: Zakład Produkcji Garmażeryjnej,,Lech w Białymstoku, Spółdzielnia Mleczarska w Łapach, Moniecka Spółdzielnia Mleczarska w Mońkach oraz Bakoma S.A. Przedstawiły one w ciekawy i atrakcyjny sposób ofertę swoich produktów. Zorganizowały również degustację produkowanych przez siebie wyrobów dla uczestników forum.

6 Największą popularnością wśród zwiedzających, zwłaszcza wśród damskiej części publiczności, cieszyły się stoiska salonów fryzjerskich i kosmetycznych.

7 Wydarzeniem dnia były pokazy mody. Uczennice z Zespołu Szkół Odzieżowych w Białymstoku zaprezentowały samodzielnie zaprojektowane i wykonane ubiory. Z kolei firma Madorin - właściciel sieci najbardziej ekskluzywnych sklepów w naszym mieście, takich jak: Contessa, Vario Moda czy Bogard zorganizowała pokaz odzieży młodzieżowej i kreacji studniówkowych. Pokaz połączony był z prezentacją fryzur wykonanych przez uczennice Zasadniczej Szkoły Zawodowej Fryzjerskiej DEHAG extra i właścicielkę salonu fryzjerskiego,,Mariw. W roli modeli wystąpiły uczennice i uczniowie naszej szkoły. Debiutujący tego dnia w roli modeli uczniowie przez kilka następnych lat uczestniczyli w profesjonalnych pokazach mody na terenie miasta.

8 III dzień– 28 listopad 2003 r. Tego dnia odbyły się warsztaty dotyczące poszukiwania pracy. Poprowadzili je przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy w Białymstoku, Centrum Edukacji i Pracy OHP w Białymstoku oraz Biura Karier Uniwersytetu w Białymstoku. Uczestnicy warsztatów określali swoje słabe i mocne strony oraz dokonywali samooceny. Dowiedzieli się jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej z potencjalnym pracodawcą oraz uczestniczyli w symulacjach takich rozmów. Przygotowywali dokumenty aplikacyjne: CV, list motywacyjny.

9 II SZKOLNE FORUM PRZEDSIĘBIORCZOŚCI Odbyło się w dniach 8 – 10 listopada 2004 r. pod hasłem: Samozatrudnienie - Podejmowanie pracy, Marketing, Autoprezentacja. Każdemu z tych trzech zagadnień został poświęcony jeden dzień forum.

10 I dzień – 8 listopada 2004 r. W pierwszym dniu forum odbył się cykl wykładów poświęconych samozatrudnieniu i podejmowaniu pracy przeprowadzonych przez przedstawicieli Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego, Powiatowego Urzędu Pracy oraz Podlaskiej Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej. Uczestnicy forum zostali zapoznani z zasadami sporządzania biznesplanu, procedurą uruchamiania działalności gospodarczej, a także źródłami jej finansowania. Uzyskali informacje na temat form pomocy oferowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku osobom poszukującym pracy (w szczególności osobom do 25 roku życia) oraz warunków podejmowania zatrudnienia przez Polaków w krajach Unii Europejskiej. Dowiedzieli się również, że wolontariat może być doskonałą okazją do zdobycia doświadczenia niezbędnego w przyszłej pracy zawodowej.

11 II dzień – 9 listopada 2004 r. poświęcony był działaniom marketingowym firm branży spożywczej, kosmetycznej, fryzjerskiej, a także odzieżowej. Branżę spożywczą reprezentowały firmy, w których nasi uczniowie odbywają praktyki zawodowe, tj.:,,Agrovita Białystok, Spółdzielnia Mleczarska w Łapach, Spółdzielnia Obrotu Towarowego Przemysłu Mleczarskiego w Białymstoku. Przedstawiły one ofertę swoich produktów i umożliwiły ich degustację. Dużym zainteresowaniem, podobnie jak w poprzednim roku, cieszyły się stoiska salonów fryzjerskich i kosmetycznych, zwłaszcza wśród damskiej części publiczności. Największą atrakcją tego dnia, bez wątpienia, były pokazy mody przygotowane i zaprezentowane przez osoby i firmy uczestniczące w I forum tj. firmę Madorin, Zespół Szkół Odzieżowych, firmę Oriflame i AVON.

12

13

14 III dzień – 9 listopada 2004 r. Uczestnicy w trakcie warsztatów kształcili pod okiem specjalistów z Centrum Edukacji i Pracy OHP w Białymstoku umiejętności w zakresie sporządzania dokumentów niezbędnych przy ubieganiu się o pracę. Dowiedzieli się również, jak należy przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej z potencjalnym pracodawcą. Pod kierunkiem specjalistów z Biura Karier Uniwersytetu w Białymstoku brali także udział w symulacjach takich rozmów.

15 III SZKOLNE FORUM PRZEDSIĘBIORCZOŚCI odbyło się w dniach 28-30 listopada 2006 r. pod hasłem:,,Pracuję w Unii Europejskiej.

16 W pierwszym dniu odbył się cykl szkoleń prowadzonych przez pracowników: Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Białymstoku na temat roli kapitału intelektualnego w tworzeniu wartości firmy, Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego w Białymstoku o zewnętrznych źródłach finansowania działalności gospodarczej oraz Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku na temat podejmowania zatrudnienia w krajach Unii Europejskiej.

17 Drugi dzień forum wzorem lat ubiegłych poświęcony był działaniom promocyjnym firm działających w różnych branżach. Branżę spożywczą reprezentowały zaprzyjaźnione firmy takie jak: Spółdzielnia Obrotu Towarowego Przemysłu Mleczarskiego w Białymstoku, firma AGROVITA Białystok Sp. z o.o. oraz Spółdzielnia Mleczarska w Łapach. Firmy te promowali uczniowie naszej szkoły odbywający w nich praktyki zawodowe. Uczestnicy forum mieli okazję uczestniczyć w degustacji produktów tych firm.

18 Równie dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska firm kosmetycznych, a w szczególności stoisko Wyższej Szkoły Kosmetologii i Ochrony Zdrowia w Białymstoku. Na zakończenie drugiego dnia forum odbył się pokaz fryzur i makijaży, w którym w roli modelek wystąpiły uczennice naszej szkoły.

19 W trzecim, ostatnim dniu forum uczniowie klas maturalnych uczestniczyli w warsztatach poświęconych komunikacji interpersonalnej prowadzonych przez pracowników Gminnego Centrum Informacji w Czarnej Białostockiej. Mieli również okazję dowiedzieć się jak poprawnie sporządzać podstawowe dokumenty aplikacyjne oraz jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej /również w języku angielskim/ uczestnicząc w warsztatach przeprowadzonych przez przedstawicieli Biura Karier przy Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Białymstoku.

20 IV SZKOLNE FORUM PRZEDSIĘBIORCZOŚCI odbyło się w dniach 27-28 listopada 2007 r. pod hasłem:,,Kompetencje - Wiedza o sobie - Komunikatywność.

21 W pierwszym dniu jego uczestnicy mieli możliwość pogłębienia wiedzy z zakresu edukacji ekonomicznej dotyczącej realiów życia gospodarczego zarówno Polski, jak i zjednoczonej Europy. Głównym punktem programu pierwszego dnia była prelekcja dotycząca systemu ubezpieczeń w Polsce. Kolejne wystąpienie było poświęcone zastąpieniu złotówki przez euro. Ostatnim punktem programu była prezentacja dotycząca aktualności na europejskim rynku pracy.

22 Drugiego dnia, zgodnie z hasłem tegorocznej edycji forum, jego uczestnicy wzięli udział w cyklu zajęć warsztatowych poświeconych kształtowaniu umiejętności z zakresu inteligencji emocjonalnej. Tego dnia odbyły się warsztaty pt.,,W głąb siebie, w trakcie których uczniowie mieli możliwość pogłębienia wiedzy o samych sobie. Brali oni również udział w zajęciach poświęconych przyczynom stresu i sposobom radzenia sobie z nim. Doskonalili umiejętności komunikacyjne uczestnicząc w warsztatach na temat asertywności. Szkolenia i warsztaty prowadzili pracownicy: Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Białymstoku Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Białymstoku Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Białymstoku Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Białymstoku Uniwersytetu w Białymstoku Uniwersytetu w Białymstoku Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku Oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego w Białymstoku Oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego w Białymstoku Stowarzyszenia Instytut Otwartych Możliwości,,Amicus z siedzibą w Skierniewicach Stowarzyszenia Instytut Otwartych Możliwości,,Amicus z siedzibą w Skierniewicach

23

24 Przy organizacji forum szkoła współpracuje z:

25 DZIĘKUJEMY


Pobierz ppt "SZKOLNE FORUM PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2003-2008. I Szkolne Forum Przedsiębiorczości odbyło się w dniach 26-28 listopada 2003 r. pod hasłemDziałalność gospodarcza,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google