Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WIELKOPOLSKA – BRANDENBURGIA

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WIELKOPOLSKA – BRANDENBURGIA"— Zapis prezentacji:

1 WIELKOPOLSKA – BRANDENBURGIA
Szkoła Podstawowa nr 88 im. Poznańskich Koziołków w Poznaniu jako jeden z partnerów unijnego Projektu Comenius Regio – Promocja Zdrowia Żródłem Rozwoju Szkoły WIELKOPOLSKA – BRANDENBURGIA

2 PRZYSTĄPIENIE SZKOŁY DO PROJEKTU
W projekcie uczestniczą szkoły i instytucje z Wielkopolski oraz Brandenburgii. W ramach wstępnych działań projektowych przeprowadziliśmy ewaluację wewnętrzną dotyczącą naszych dokonań w ramach promocji zdrowia, przygotowaliśmy informację o naszej placówce w języku polskim i niemieckim. Wybrany został zespół sterujący w składzie: p. Justyna Gil, p. Katarzyna Głuszczyk, p. Hanna Misiołek, p. Ewa Zygman. Ustaleniami dotyczącymi współpracy ze szkołami i instytucjami zajęła się p. Dyrektor Aldona Rożnowska.

3 INAUGURACJA PROJEKTU Dnia 23 listopada 2010 r. do Poznania przyjechała grupa przedstawicieli oświaty z Brandenburgii. Podczas wizyty partnerzy obu regionów (Brandenburgia – Wielkopolska) wzięli udział w konferencji, podczas której obejrzeli prezentacje szkół i instytucji biorących udział w projekcie, wysłuchali wykładu oraz wspólnie zaplanowano dalsze działania .

4 WIZYTA GOŚCI Z NIEMIEC W NASZEJ SZKOLE
W dniu 24 listopada 2010r. niemieccy i polscy partnerzy projektu odwiedzili naszą szkołę. W ramach wizyty wzięli udział w warsztatach Stres i techniki relaksacyjne przygotowanych i przeprowadzonych przez panią psycholog – Iwonę Ambroży i nauczycielkę gimnastyki korekcyjnej – panią Małgorzatę Majchrzycką. W przygotowaniach zaangażowanych było wielu nauczycieli z całej szkoły.

5 WIZYTA ZESPOŁU STERUJĄCEGO W NIEMCZECH
W marcu 2011r. p.dyrektor Aldona Rożnowska oraz członkowie zespołu sterującego wzięli udział w cyklu szkoleń przygotowanych przez pracowników LISUM w Ludwigsfelde. Zajęcia prowadzone były przez p. Barbarę Duske- Mernberger oraz p. Gertraude Frőlich. Poszerzyliśmy wiedzę na temat rozwoju zespołu, kryteriów jego dobrej pracy, rozwiązywania zadań, technik pracy zespołowej, zasad feedbacku w zespole, cech dobrego wykładu, planowania pracy z wykorzystaniem techniki matrix oraz check listy i wielu innych zagadnień.

6 EWALUACJA SEIS Na przełomie marca i kwietnia 2011r. w niemieckim Lisum odbyły się warsztaty poświęcone wewnętrznej ewaluacji szkoły typu SEIS. Przedstawicielami naszej placówki były panie: A.Rożnowska, R. Dubert, H. Misiołek. Rezultatem szkolenia było przeprowadzenie tej ewaluacji na terenie naszej szkoły.

7 WIZYTA STUDYJNA W NIEMIECKICH SZKOŁACH
W maju 2011 roku część zespołu sterującego odwiedziła szkoły w Wűnsdorf oraz Eisenhűttenstadt. Mieliśmy możliwość podziwiać umiejętności uczniów tych szkół, wymienić poglądy z niemieckimi nauczycielami, zapoznać się z bazą lokalową oraz wyposażeniem szkół. Odbyła się również dyskusja oraz seminarium Wypalenie zawodowe- Burn Out.

8 KOLEJNA WIZYTA ZESPOŁU STERUJĄCEGO W NIEMCZECH
W październiku 2011r. Podczas wizyty w niemieckim Lisum uczestniczyliśmy w szkoleniu, którego tematem była : Moderacja grupowa i prezentacja. Zapoznaliśmy się z metodami i technikami moderacji grupowej, przygotowaliśmy i przedstawiliśmy krótką prezentację dorobku naszej szkoły w projekcie.

9 WIZYTA NIEMIECKICH NAUCZYCIELI W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 88
Dnia r. naszą szkołę odwiedziła grupa nauczycieli z Brandenburgii. Celem wizyty było zaprezentowanie działalności naszej szkoły w formie multimedialnej, przedstawienie przez Dyrektora szkoły informacji o nadzorze pedagogicznym, udział w zajęciach lekcyjnych, oraz w warsztatach „Joga – sposobem na spędzanie czasu wolnego nauczyciela”.

10 EFEKTY UDZIAŁU W PROJEKCIE COMENIUS - REGIO
Udział szkoły w projekcie zaowocował wieloma cennymi doświadczeniami. Szkolenia były wyjątkowo praktyczne, a poznane techniki i metody stosujemy podczas pracy w szkole. Zwłaszcza techniki pracy zespołu można było szybko włączyć w proces dydaktyczny. Odbyły się również warsztaty dla nauczycieli, na których grono pedagogiczne zostało zapoznane z nowymi metodami pracy. Ważnym efektem współpracy z niemieckimi partnerami było przeprowadzenie ewaluacji SEIS, która dostarczyła nam wiedzy na temat funkcjonowania naszej placówki w różnych obszarach.

11 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ ! Opracowanie: Zespół sterujący
Szkoły Podstawowej nr 88 im. Poznańskich Koziołków w Poznaniu


Pobierz ppt "WIELKOPOLSKA – BRANDENBURGIA"

Podobne prezentacje


Reklamy Google