Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkolny Ośrodek Kariery w ZSZ Nr 2 w Białymstoku BIZNES PRZY TABLICY.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkolny Ośrodek Kariery w ZSZ Nr 2 w Białymstoku BIZNES PRZY TABLICY."— Zapis prezentacji:

1 Szkolny Ośrodek Kariery w ZSZ Nr 2 w Białymstoku BIZNES PRZY TABLICY

2 Światowy Tydzień Przedsiębiorczości W dniach 14-20 listopada 2011 roku, po raz czwarty w Polsce, organizowany jest Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Jest on obchodzony jednocześnie w ponad 100 krajach. Jego celem jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.

3 Otwarta firma W ramach ŚTP Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości zaproponowała uczniom, nauczycielom i przedsiębiorcom udział w projekcieOtwarta firma. Projekt Otwarta firma składa się z czterech modułów, dostosowanych do poszczególnych etapów edukacji.

4 Biznes przy tablicy Szkołom ponadgimnazjalnym przydzielono moduł - Biznes przy tablicy. Polega on na organizacji spotkań młodzieży z przedstawicielami lokalnego biznesu. Do projektu przystąpiło 472 firmy (19 z woj. podlaskiego) i 283 szkoły ponadgimnazjalne (9 z woj. podlaskiego).

5 Biznes przy tablicy Firmy, które włączyły się do projektu dają młodym ludziom szansę na: poznanie rynku pracy w miejscu zamieszkania, poznanie specyfiki konkretnych zawodów, weryfikację wyobrażeń o pracy w danym zawodzie, zaplanowanie dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej, związanie przyszłości zawodowej z rodzinną miejscowością.

6 Biznes przy tablicy Firmy, które włączyły się do projektu otrzymują możliwość: nawiązania nowych kontaktów w środowisku lokalnym, promocji przedsiębiorstwa, poznania potencjalnych pracowników i partnerów w biznesie, zachęcenia młodych ludzi do związania swojej przyszłości zawodowej z rodzinną miejscowością.

7 Biznes przy tablicy Dziękujemy firmie MARIW SALON FRYZJERSKI za udział w projekcie i przyjęcie zaproszenia naszej szkoły. Dziękujemy pani Iwonie Dąbrowskiej za prezentację swojego salonu. Przystąpienie do udziału w tym projekcie sugeruje, że jest Pani właścicielką Otwartej firmy.

8 Biznes przy tablicy Dziękujemy firmie PKS Podróże za udział w projekcie i przyjęcie zaproszenia naszej szkoły. Dziękujemy Pani Dorocie Jakubowicz za prezentację biura podróży. Przystąpienie do udziału w tym projekcie sugeruje, że jesteście Otwartą firmą.


Pobierz ppt "Szkolny Ośrodek Kariery w ZSZ Nr 2 w Białymstoku BIZNES PRZY TABLICY."

Podobne prezentacje


Reklamy Google