Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zrealizowane działania w ramach OTK sprawozdanie 2010

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zrealizowane działania w ramach OTK sprawozdanie 2010"— Zapis prezentacji:

1 Zrealizowane działania w ramach OTK sprawozdanie 2010
Ogólnopolski Tydzień Kariery Zrealizowane działania w ramach OTK sprawozdanie 2010

2 Spotkanie informacyjne dla rodziców uczniów klas maturalnych
Szkolny doradca zawodowy przygotował szereg przedsięwzięć z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Wśród wielu propozycji, 19 października b.r. przygotowano spotkanie informacyjne dla rodziców uczniów klas maturalnych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im ks. Stanisława Konarskiego dotyczące świadomego planowania kariery edukacyjno - zawodowej. Doradca zawodowy pani Bożena Leksa przedstawiła ofertę Młodzieżowego Centrum Kariery przybliżając zagadnienia z zakresu poradnictwa zawodowego. Zachęciła rodziców do podjęcia rozmowy ze swoimi dziećmi. To właśnie im najbardziej powinno zależeć aby ich dzieci ukończyły szkołę, a potem znalazły ciekawą pracę. Rodzice mogą wpłynąć na to, aby ich pociechy nie podejmowały ważnej, życiowej decyzji w 5 minut, ale była to świadoma decyzja poparta gruntownym samopoznaniem z wykorzystaniem wiedzy jaką przekażą im doradcy zawodowi .

3 Młodzież klas maturalnych zostanie objęta systemem doradztwa zawodowego, które powstało dzięki wszechstronnej współpracy szkolnego doradcy zawodowego, wychowawców oraz doradców z Młodzieżowego Centrum Kariery i Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej . Uczniowie wezmą udział w warsztatach, które pozwolą im określić predyspozycje do zawodów, osobowość, umiejętności i zainteresowania. Poznają świat zawodów i zawody przyszłości. Doświadczenia rodziców z czasów wyboru szkoły mogą być cenne dla ich dzieci. Podkreślono również, że ambicje i marzenia rodziców nie muszą być zgodne z możliwościami i zainteresowaniami dziecka. Wizja młodego człowieka na temat zawodu bardzo często jest odmienna od rzeczywistego jego obrazu. Należy zapoznać się z opisem zawodu, poznać jego zalety i wady, aby w przyszłości uniknąć rozczarowań. Istotne jest również realne wybranie szkoły. Uczniów mających trudności z wyborem szkoły i zawodu szkolny doradca zawodowy Barbara Terczyńska zaprosiła na indywidualne porady.

4 Działania podjęte przez dyrekcję Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im ks. Stanisława Konarskiego to bardzo cenna inicjatywa - integruje ona wiele grup w celu pomocy młodym ludziom w określeniu dalszej drogi edukacyjno - zawodowej. Na koniec spotkania rodzice z zainteresowaniem obejrzeli film „Zawody przyszłości” . Szkolny doradca zawodowy B. Terczyńska.

5

6

7 20 października 2010 roku młodzież klas maturalnych uczestniczyła w spotkaniu z porucznikiem Przemysławem Rendą przedstawicielem Zakładu Karnego w Pińczowie, który opowiedział o pracy w więzieniu, przedstawił strukturę służb więziennych, organizację zakładów karnych, preferowane kierunki wykształcenia potrzebne do pracy w więziennictwie, kierunki pomocnicze takie jak: prawnicze, pedagogiczno – resocjalizacyjne, psychologiczne pedagogiczne i ekonomiczne ale tylko w księgowości. Służbę w służbie więziennej może pełnić osoba o: - nieposzlakowanej opinii, - niekarana, - ma polskie obywatelstwo, - co najmniej średnie wykształcenie.

8

9

10

11 Jak zostać przedsiębiorcą?
Warsztaty dla maturzystów poprowadziły panie B. Leksa i B. Terczyńska. Młodzież uczestnicząca w zajęciach miała okazję dowiedzieć się m.in.: - Co musisz zrobić, żeby mieć własną firmę - Pierwsze kroki w zakładaniu własnej firmy - Zasady uczciwej konkurencji - Przykłady Biznes planu

12

13 Autorzy Szkolny doradca zawodowy Barbara Terczyńska


Pobierz ppt "Zrealizowane działania w ramach OTK sprawozdanie 2010"

Podobne prezentacje


Reklamy Google