Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Program aktywnego wejścia na rynek pracy osób osadzonych w Zakładzie Karnym Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Białej Podlaskiej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Program aktywnego wejścia na rynek pracy osób osadzonych w Zakładzie Karnym Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Białej Podlaskiej."— Zapis prezentacji:

1 program aktywnego wejścia na rynek pracy osób osadzonych w Zakładzie Karnym Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Białej Podlaskiej

2 Bezpośrednie działania projektu będą się odbywały na terenie miasta Biała Podlaska, w udostępnionych salach przez CEiPM, Zakład Karny, Urząd Miasta oraz w salach zarejestrowanych instytucji szkolących w Białej Podlaskiej. Swoim zasięgiem projekt będzie obejmował osadzonych w Zakładzie Karnym w Białej Podlaskiej.

3 Projekt adresowany jest do 20- osobowej grupy osób osadzonych, przygotowujących się do wyjścia na wolność, przebywających na terenie Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej. Są to osoby żyjącej na marginesie życia społecznego, nie posiadające żadnych kwalifikacji zawodowych lub kwalifikacje, które nie dają tym osobom możliwości znalezienia pracy po opuszczeniu zakładu karnego.

4 Założenia i cele programu Przygotowanie człowieka wychodzącego na wolność do pełnego i aktywnego funkcjonowania we współczesnym społeczeństwie (w życiu codziennym jak również na rynku pracy) poprzez dostarczenie wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności: pomoc doradcza przy planowaniu swojej kariery zawodowej nabycie podstawowych umiejętności radzenia sobie na rynku pracy podniesienie własnej samooceny i poczucia własnej wartości wzrost aktywności w samodzielnym poszukiwaniu pracy ukazanie możliwości i konieczności kształcenia ustawicznego, podnoszenia własnych kwalifikacji, przekwalifikowania się w odpowiedzi na nieustannie zmieniający się lokalny rynek pracy

5 Założenia i cele programu zdobycie podstawowej wiedzy i umiejętności do założenia i prowadzenia własnej firmy zdobycie umiejętności obsługi komputera zdobycie kwalifikacji stolarskich, zdobycie kwalifikacji brukarskich, zdobycie kwalifikacji murarskich Zdobycie kwalifikacji spawalniczych, poszerzenie i dostarczenie nowych kompetencji zawodowych zwiększających szansę znalezienia pracy Znalezienie zatrudnienia przy wsparciu pośrednika pracy

6 Projekt będzie realizowany w 2 etapach: I etap – przeszkolenie 20 osobowej grupy w zakresie stolarstwa, murarstwa, brukarstwa, spawalnictwa, wejścia na rynek pracy, zakładania własnej działalności gospodarczej oraz obsługi komputera

7 II etap – osoby, które ukończyły etap pierwszy zostaną skierowane do przeprowadzenia prac budowlano - remontowych wzdłuż rzeki Krzny w Białej Podlaskiej.

8 Zakładane rezultaty realizacji programu Zdobycie kwalifikacji umożliwiających osadzonym podjęcie pracy po opuszczeniu Zakładu Karnego Zdobycie praktycznych umiejętności obsługi komputera. Wzmocnienie pewności siebie. Zwiększenie szans na zaistnienie na rynku pracy. Napisanie prawidłowego CV i podania, które zostaną w bazie danych Młodzieżowego Biura Pracy w CEiPM w Białej Podlaskiej.

9 Zakładane rezultaty realizacji programu Zwiększenie umiejętności wykorzystania wiedzy i doświadczeń własnych. Wzmocnienie wiary we własne umiejętności zawodowe, możliwości i predyspozycje osobowościowe. Podniesienie skuteczności poszukiwania pracy. Wyposażenie w umiejętność samooceny. Wykształcenie przedsiębiorczych postaw wśród uczestników. Zdobycie wiedzy z zakresu uruchomienia i prowadzenia małej firmy. Zwiększenie szansy na samozatrudnienie.

10 Partnerzy biorący udział w realizacji programu Zakład Karny w Białej Podlaskiej Powiatowy Urząd Pracy w Białej Podlaskiej Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej Bialskie Centrum Informacji Urząd Miasta w Białej Podlaskiej Urząd Gminy Biała Podlaska, Fundacja Rozwoju Lubelszczyzny Lokalni przedsiębiorcy Lokalne media Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna

11 Dziękujemy za uwagę!!! Leszek Trzciński Katarzyna Wilawer Dorota Sorbian – Przybysz Emil Osowski


Pobierz ppt "Program aktywnego wejścia na rynek pracy osób osadzonych w Zakładzie Karnym Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Białej Podlaskiej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google