Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 1 i Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej Nr 2 wchodzących w skład Zespołu Szkół Nr 4 im. Stanisława Staszica.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 1 i Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej Nr 2 wchodzących w skład Zespołu Szkół Nr 4 im. Stanisława Staszica."— Zapis prezentacji:

1

2 Uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 1 i Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej Nr 2 wchodzących w skład Zespołu Szkół Nr 4 im. Stanisława Staszica w Wieluniu naukę zawodu w formie zajęć praktycznych realizują u pracodawców. Uczniowie ci są zatrudnieni na podstawie umów o pracę jako pracownicy młodociani w ponad 100 zakładach pracy. Z prawnego punktu widzenia nadzór nad kształceniem praktycznym sprawuje CRzRiP w Wieluniu.

3 Współpraca szkoły z pracodawcami obejmuje: 1.pomoc w zakresie zaopatrzenia w programy nauczania dotyczące zajęć praktycznych oraz standardów wymagań egzaminacyjnych; 2.działania w obszarze wychowawczym (monitorowanie frekwencji, zachowania); 3.wizyty w zakładach pracy: pedagogizacja pracodawców, w szczególności pracodawców uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim; 4.wspieranie działań wychowawczych pozalekcyjnych przez pracodawców, np.: Zielona Szkoła, akcja Podziel się kanapką; i inne, które przedstawiamy poniżej.

4 Szkoła od wielu lat bierze udział w konkursach zawodowych: piekarskich, cukierniczych, sprzedawców – zajmując w nich czołowe miejsca. Uczniowie przygotowywani są do części praktycznej egzaminów przez swoich pracodawców. Konkursy szkolne (część praktyczna) odbywają się w piekarniach i cukierniach.

5 Konkursy cukiernicze Konkursy szkolne (etap praktyczny) odbywają się w cukierniach. Wyróżniają się w tym zakresie: - Zakład Cukierniczy CMG Marek Gagatek, Wieluń; - Zakład Cukierniczy U Jarka Kazimierz Jarek, Wieluń; - Zakład Piekarniczo-Cukierniczy Ilonka Zbigniew Krawiec, Wieluń.

6 Konkursy piekarskie Konkursy szkolne (etap praktyczny) odbywają się w piekarniach. Wyróżniają się w tym zakresie: - PSS Społem Tęcza, Wieluń; - Zakład Piekarniczo-Cukierniczy Małgorzata Strzała, Wieluń.

7 Zielona Szkoła Działanie skierowane do uczniów klas specjalnych. Koszty pobytu uczniów są w dużej części finansowane przez ich pracodawców.

8 Podziel się kanapką Od wielu lat Szkolne Koło PCK, nawiązując do Światowego Dnia Walki z Głodem, organizuje akcję Podziel się kanapką. Akcję tę wspierali m.in.: - wędliny: Lumipol, Ludwikowski & Mielczarek SJ, Wierzchlas; - pieczywo: PSS Społem, Wieluń.

9 Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży Wspólne pieczenie chleba odbywało się w piekarni Szuster w Osjakowie, a wspólne pieczenie ciast w Cukierni CMG w Wieluniu.

10 Przedsiębiorczy w zawodzie Przedsięwzięcie Przedsiębiorczy w zawodzie to zajęcia, podczas których pracodawcy zapoznają naszych uczniów ze swoją drogą do sukcesu. Zajęcia te odbywają się w zakładach pracy. Były to m.in.: Zakład Piekarniczy Małgorzata Strzała w Wieluniu i Cukiernia-Bar kawowy Eden w Wieluniu

11 Odnawianie ławek Uczniowie z naszej szkoły odnowili zniszczone ławki dzięki pomocy swojego pracodawcy. Zakład Stolarski pana Krzysztofa Dolaty z Osjakowa umożliwił im wykonanie tej pracy na praktykach. Pan Dolata dopilnował przywiezienia i montażu na miejscu nowych blatów do świeżo odmalowanych ławek.

12 Dzień bez Papierosa Nasza szkoła organizuje co roku akcję Dzień bez Papierosa w nawiązaniu do Światowego Dnia bez Papierosa. Cukiernia CMG w Wieluniu pomaga nam poprzez podarowanie pączków, które proponowane są ewentualnym palaczom zamiast papierosa.

13 Urządzenie stoiska na Targi Edukacyjne wsparli w tym roku: - Tartak i Zakład Stolarski S.J., Janina i Wacław Witkowscy, Rychłowice - Przetwórstwo Mięsno-Wędliniarskie, Jacek Podgórniak, Felinów - Piekarnia Szuster, Jan Szuster, Osjaków Targi Edukacyjne

14 Wizyty w Gromadzicach Nasza szkoła utrzymuje bliski kontakt z Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Gromadzicach. Jednym z punktów podczas wizyt jest strzyżenie wychowanków przez nasze uczennice. Narzędzi fryzjerskich użyczają pracodawcy.

15 Dobra współpraca z pracodawcami znajduje swoje odzwierciedlenie również w wynikach osiąganych przez naszych uczniów na egzaminach zawodowych zewnętrznych, co przestawiają poniższe wykresy.

16

17


Pobierz ppt "Uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 1 i Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej Nr 2 wchodzących w skład Zespołu Szkół Nr 4 im. Stanisława Staszica."

Podobne prezentacje


Reklamy Google