Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

im. Stanisława Staszica

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "im. Stanisława Staszica"— Zapis prezentacji:

1 im. Stanisława Staszica
Współpraca Zespołu Szkół Nr 4 im. Stanisława Staszica w Wieluniu z pracodawcami Przygotowała: - Justyna Stachera - Dorota Kiejnich

2 Uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 1
i Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej Nr 2 wchodzących w skład Zespołu Szkół Nr 4 im. Stanisława Staszica w Wieluniu naukę zawodu w formie zajęć praktycznych realizują u pracodawców. Uczniowie ci są zatrudnieni na podstawie umów o pracę jako pracownicy młodociani w ponad 100 zakładach pracy. Z prawnego punktu widzenia nadzór nad kształceniem praktycznym sprawuje CRzRiP w Wieluniu.

3 Współpraca szkoły z pracodawcami obejmuje:
pomoc w zakresie zaopatrzenia w programy nauczania dotyczące zajęć praktycznych oraz standardów wymagań egzaminacyjnych; działania w obszarze wychowawczym (monitorowanie frekwencji, zachowania); wizyty w zakładach pracy: pedagogizacja pracodawców, w szczególności pracodawców uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim; wspieranie działań wychowawczych pozalekcyjnych przez pracodawców, np.: Zielona Szkoła, akcja „Podziel się kanapką”; i inne, które przedstawiamy poniżej.

4 Szkoła od wielu lat bierze udział w konkursach zawodowych:
piekarskich, cukierniczych, sprzedawców – zajmując w nich czołowe miejsca. Uczniowie przygotowywani są do części praktycznej egzaminów przez swoich pracodawców. Konkursy szkolne (część praktyczna) odbywają się w piekarniach i cukierniach.

5 Konkursy cukiernicze Konkursy szkolne (etap praktyczny) odbywają się w cukierniach. Wyróżniają się w tym zakresie: Zakład Cukierniczy „CMG” Marek Gagatek, Wieluń; Zakład Cukierniczy „U Jarka” Kazimierz Jarek, Wieluń; Zakład Piekarniczo-Cukierniczy „Ilonka” Zbigniew Krawiec, Wieluń.

6 Konkursy piekarskie Konkursy szkolne (etap praktyczny) odbywają się w piekarniach. Wyróżniają się w tym zakresie: PSS „Społem” „Tęcza”, Wieluń; Zakład Piekarniczo-Cukierniczy Małgorzata Strzała, Wieluń.

7 Zielona Szkoła Działanie skierowane do uczniów klas specjalnych. Koszty pobytu uczniów są w dużej części finansowane przez ich pracodawców.

8 Akcję tę wspierali m.in.:
„Podziel się kanapką” Od wielu lat Szkolne Koło PCK, nawiązując do Światowego Dnia Walki z Głodem, organizuje akcję „Podziel się kanapką”. Akcję tę wspierali m.in.: wędliny: „Lumipol”, Ludwikowski & Mielczarek SJ, Wierzchlas; pieczywo: PSS „Społem”, Wieluń.

9 Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży
Wspólne pieczenie chleba odbywało się w piekarni „Szuster” w Osjakowie, a wspólne pieczenie ciast w Cukierni „CMG” w Wieluniu.

10 Przedsiębiorczy w zawodzie
Przedsięwzięcie „Przedsiębiorczy w zawodzie” to zajęcia, podczas których pracodawcy zapoznają naszych uczniów ze swoją drogą do sukcesu. Zajęcia te odbywają się w zakładach pracy. Były to m.in.: Zakład Piekarniczy Małgorzata Strzała w Wieluniu i Cukiernia-Bar kawowy „Eden” w Wieluniu

11 Uczniowie z naszej szkoły odnowili zniszczone ławki dzięki pomocy
Odnawianie ławek Uczniowie z naszej szkoły odnowili zniszczone ławki dzięki pomocy swojego pracodawcy. Zakład Stolarski pana Krzysztofa Dolaty z Osjakowa umożliwił im wykonanie tej pracy na praktykach. Pan Dolata dopilnował przywiezienia i montażu na miejscu nowych blatów do świeżo odmalowanych ławek.

12 Nasza szkoła organizuje co roku akcję „Dzień bez Papierosa”
w nawiązaniu do „Światowego Dnia bez Papierosa”. Cukiernia „CMG” w Wieluniu pomaga nam poprzez podarowanie pączków, które proponowane są ewentualnym palaczom zamiast papierosa.

13 Targi Edukacyjne Urządzenie stoiska na Targi Edukacyjne wsparli w tym roku: Tartak i Zakład Stolarski S.J., Janina i Wacław Witkowscy, Rychłowice - Przetwórstwo Mięsno-Wędliniarskie, Jacek Podgórniak, Felinów - Piekarnia „Szuster”, Jan Szuster, Osjaków

14 Nasza szkoła utrzymuje bliski kontakt z Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym
Wizyty w Gromadzicach Nasza szkoła utrzymuje bliski kontakt z Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Gromadzicach. Jednym z punktów podczas wizyt jest strzyżenie wychowanków przez nasze uczennice. Narzędzi fryzjerskich użyczają pracodawcy.

15 Dobra współpraca z pracodawcami znajduje
swoje odzwierciedlenie również w wynikach osiąganych przez naszych uczniów na egzaminach zawodowych zewnętrznych, co przestawiają poniższe wykresy.

16

17


Pobierz ppt "im. Stanisława Staszica"

Podobne prezentacje


Reklamy Google