Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu"— Zapis prezentacji:

1 Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu
DODR we Wrocławiu ul. Zwycięska 12 Wrocław 17 listopada 2011

2 Wyciąg z REGULAMINU KONKURSU AGROLIGA 2011
Europejski Fundusz na Rzecz Rozwoju obszarów Wiejskich: Europa Inwestuje w Obszary Wiejskie Wyciąg z REGULAMINU KONKURSU AGROLIGA 2011 Celem konkursu jest wyłonienie Mistrzów i Wicemistrzów Wojewódzkich AGROLIGI 2011 w kategoriach: Rolnicy i Firmy z terenu województwa dolnośląskiego, którzy będą reprezentowali województwo dolnośląskie na szczeblu krajowym. Konkurs jest realizowany w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata dla województwa dolnośląskiego i przyczynia się do promowania rozwoju obszarów wiejskich i naszego regionu poprzez upowszechnianie osiągnięć rolników i przedsiębiorców, jako liderów rozwoju lokalnego mających wpływ na zwiększenie konkurencyjności dolnośląskiego rolnictwa.

3 Wyciąg z REGULAMINU KONKURSU AGROLIGA 2011 Do kategorii ROLNICY
Europejski Fundusz na Rzecz Rozwoju obszarów Wiejskich: Europa Inwestuje w Obszary Wiejskie Wyciąg z REGULAMINU KONKURSU AGROLIGA 2011 Do kategorii ROLNICY zaliczone są wyłącznie osoby prowadzące gospodarstwo rolne samodzielnie lub wraz z rodziną. Kandydaci powinni uzyskiwać wyniki (plony, wydajność w produkcji zwierzęcej itp.) powyżej średniej krajowej. W gospodarstwach może być prowadzona dodatkowa działalność gospodarcza (świadczenie usług mechanizacyjnych i innych, przetwórstwo, agroturystyka, itp.), pod warunkiem, że dochody uzyskiwane z tej działalności nie przewyższają dochodów z podstawowej działalności rolniczej. W gronie laureatów nie mogą znaleźć się gospodarstwa z niedokończonymi inwestycjami, mocno zadłużone lub niestabilne ekonomicznie. W tej kategorii nie mogą być też uwzględniane osoby, które nie mają ziemi i zajmują się tylko obrotem płodami rolnymi.

4 Wyciąg z REGULAMINU KONKURSU AGROLIGA 2011 Do kategorii FIRMY
Europejski Fundusz na Rzecz Rozwoju obszarów Wiejskich: Europa Inwestuje w Obszary Wiejskie Wyciąg z REGULAMINU KONKURSU AGROLIGA 2011 Do kategorii FIRMY można zaliczyć wyłącznie przedsiębiorstwa działające na rynku regionalnym, czyli na terenie danego województwa i ościennych i zajmujące się przetwórstwem rolno-spożywczym, świadczeniem usług rolnych i wiejskich, handlem środkami produkcji dla rolnictwa, produkcją maszyn, pasz itp. Do tej kategorii zalicza się także wielkoobszarowe gospodarstwa rolne, prowadzone przez właścicieli bądź dzierżawców i zatrudniające siłę najemną. W obu kategoriach przy wyborze Mistrza i Wicemistrza Wojewódzkiego będzie miała wpływ estetyka obejścia i otoczenia gospodarstwa lub firmy oraz płynność finansowa.

5 Mistrzami Wojewódzkimi „AGROLIGI 2011” zostali: w kategorii „ROLNICY”
Europejski Fundusz na Rzecz Rozwoju obszarów Wiejskich: Europa Inwestuje w Obszary Wiejskie Mistrzami Wojewódzkimi „AGROLIGI 2011” zostali: w kategorii „ROLNICY” Jolanta i Janusz DZIEKAN z Wierzchowic gm. Krośnice w powiecie milickim w kategorii „FIRMY” Zakład Produkcyjno Handlowo Usługowy Czesław Rydełkiewicz z Goli Górowskiej w powiecie górowskim – sp. z o.o. prowadzona przez Czesława, Mieczysławę i Roberta Rydełkiewicz. Mistrzowie Wojewódzcy zostaną zgłoszeni przez DODR do drugiego etapu konkursu na szczeblu krajowym. Poznajmy mistrzów:

6 Mistrz wojewódzki „AGROLIGA 2011” w kategorii „ROLNICY”
Jolanta i Janusz DZIEKAN z Wierzchowic gm. Krośnice w powiecie milickim - prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 70 ha UR, specjalizujące się w uprawach sadowniczych prowadzonych na łącznej powierzchni 32 ha. Dominują jabłonie 20 ha, wiśnie 4ha, grusze 1ha oraz czarna porzeczka 8 ha. Gospodarstwo stosuje technologię Integrowanej Produkcji. Owoce przechowywane są we własnej chłodni z kontrolowaną atmosferą. Sprzedaż owoców prowadzona jest bezpośrednio w gospodarstwie oraz w chłodni. Część owoców przekazywana jest do przetwórni „MAURER”, gdzie produkowane są soki owocowe bez dodatku wody, cukru i konserwantów w systemie znaku „Dolina Baryczy Poleca”.

7 Mistrz wojewódzki „AGROLIGA 2011” w kategorii „FIRMY”
Zakład Produkcyjno Handlowo Usługowy Czesław Rydełkiewicz z Goli Górowskiej w powiecie górowskim - to rodzinna firma prowadzona przez Czesława, Mieczysławę i Roberta Rydełkiewicz. Została założona w 1979 roku. W strukturach Firmy można wyodrębnić: zakład produkcyjny, hurtowni artykułów spożywczych w Rawiczu, zakład drzewny oraz dwa sklepy „CHATA POLSKA” w Górze i Czerninie. W części produkcyjnej firma zajmuje się produkcją wyrobów chemicznych, takich jak: podpałki do grilla i kominka, rozcieńczalniki, zmywacze do paznokci i spirytus salicylowy oraz dla przemysłu spożywczego: miody naturalne i sztuczne oraz zaprawy smakowe do napojów.

8 WiceMistrzami Wojewódzkimi „AGROLIGI 2011” zostali:
Europejski Fundusz na Rzecz Rozwoju obszarów Wiejskich: Europa Inwestuje w Obszary Wiejskie WiceMistrzami Wojewódzkimi „AGROLIGI 2011” zostali: w kategorii „ROLNICY” Anna i Leszek LEŚNIAK z Uniejowic gmina Zagrodno w powiecie złotoryjskim w kategorii „FIRMY” Zakład Produkcyjno Handlowo Usługowy Czesław Rydełkiewicz z Goli Górowskiej w powiecie górowskim - prowadzona przez Czesława, Mieczysławę i Roberta Rydełkiewicz. Poznajmy wicemistrzów:

9 WiceMistrz wojewódzki „AGROLIGA 2011” w kategorii „ROLNICY”
Anna i Leszek LEŚNIAK z Uniejowic gmina Zagrodno w powiecie złotoryjskim prowadzą od 1989 roku gospodarstwo rolne o powierzchni 118 ha UR o profilu roślinnym. Natomiast na powierzchni 5 ha prowadzona jest plantacja drzewek ozdobnych. W produkcji roślinnej dominują zboża. Plony zbóż znacznie przekraczają średnią gminną i wynoszą odpowiednio: pszenica ozima dt/ha, jęczmień ozimy dt/ha. Buraki cukrowe plonują średnio na poz. 550 dt/ha a rzepak ozimy na poz. 38 dt/ha.

10 WiceMistrz wojewódzki „AGROLIGA 2011” w kategorii „FIRMY”
Firma „PRO-MARKET” Jan Rainczuk i Mirosław Puzio Spółka jawna z Mokrzeszowa w powiecie świdnickim Działa na terenie województwa dolnośląskiego, zajmuje się zaopatrzeniem rolnictwa w artykuły do produkcji rolnej tj. zaopatrzenie w paszę, kwalifikowany materiał siewny roślin uprawnych, maszyny rolnicze i części zamienne do maszyn.

11 Wykaz uczestników konkursu AGROLIGA 2011
kategoria ROLNICY: Jolanta i Grzegorz CIERNIEJEWSCY mieszkańcy wsi Kolęda w gm. Milicz prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 25 ha UR, specjalizujące się w produkcji mleka. Stado podstawowe liczy 20 krów mlecznych, od których uzyskuje się wydajność na poziomie ok litrów na rok. W produkcji roślinnej głównymi uprawami są: kukurydza uprawiana na kiszonkę, jęczmień i pszenica oraz trwałe użytki zielone W gospodarstwie plony zbóż uzyskuje są na poziomie 50 dt/ha.

12 Wykaz uczestników konkursu AGROLIGA 2011
kategoria ROLNICY: Genowefa i Ryszard FURMAN z Grobli w gm. Chojnów w powiecie legnickim prowadzą tradycyjne gospodarstwo rolne o łącznej powierzchni 198 ha UR, z czego 91 ha stanowi ich własność. Średnie plony głównych upraw wahają się w granicach 50 dt/ha pszenicy ozimej oraz 30 dt/ha rzepaku. Uzupełnieniem produkcji roślinnej jest chów trzody chlewnej. W gospodarstwie produkuje się rocznie około 80 sztuk tuczników w cyklu zamkniętym od 5 macior.

13 Wykaz uczestników konkursu AGROLIGA 2011
kategoria ROLNICY: Ewa i Kazimierz MARCINKOWSCY Wiewierz w powiecie górowskim prowadzą tradycyjne gospodarstwo rolne z produkcją roślinną i zwierzęcą, o powierzchni 430 ha UR, w tym 300 ha GO i 110 ha UZ specjalizujące się w hodowli bydła mięsnego rasy Limousine. Chlubą gospodarstwa jest stado bydła, które liczy 135 szt. krów matek. Rocznie sprzedawanych jest 50 opasów w wadze 450 kg oraz cielęta do roku na export w ilości 35 szt. Przyrosty dzienne młodego bydła, które otrzymuje dodatkowo śrutę zbożową wynoszą ok g na dzień.

14 Wykaz uczestników konkursu AGROLIGA 2011
kategoria ROLNICY: Jolanta i Wojciech SKOWROŃSCY z Sułowa w powiecie milickim prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 5,70 ha UR, specjalizujące się w produkcji pomidorów szklarniowych. Na około 18 tys.m2 pod szkłem uprawiane są pomidory i w niewielkiej ilości ogórki. Pomidory uprawiane są w szklarniach w oparciu o metody Integrowanej Produkcji. Do zapylania wykorzystywane się trzmiele. W gospodarstwie uzyskuje są plony pomidorów na poziomie 45 kg z powierzchni 1 metra kwadratowego.

15 Wykaz uczestników konkursu AGROLIGA 2011
kategoria ROLNICY: Iwona i Bogumił WIESZEWSCY Stawiska w powiecie świdnickim prowadzą razem z rodzicami rodzinne gospodarstwo rolne o pow. 126 ha UR, specjalizujące się produkcji roślinnej. W uprawach dominują zboża: pszenica, jęczmień, rzepak oraz buraki cukrowe. Plony uzyskiwane w gospodarstwie są wyższe od średnich gminnych i wynoszą odpowiednio: pszenica 70 dt/ha, jęczmień browarny 60 dt/ha, rzepak 40 dt/ha oraz buraki cukrowe 600 dt/ha.

16 Wykaz uczestników konkursu AGROLIGA 2011 kategoria FIRMY:
Firma "ELEKTRO-TECH" Kotorowski, Gawlik, Staśkowiak Spółka jawna z Dzierżoniowa w powiecie świdnickim Firma działa w branży - oczyszczalnie ścieków, prostowniki, galwanotechnika. Wykonuje się remonty i modernizacje prostowników galwanicznych nie tylko na terenie Polski. Firma poszerza zakres oferowanych usług. Przykładem jest uruchomienie sklepu elektrycznego oraz ogrodniczego, specjalizującego się w technologii drewna kominkowego i mebli ogrodowych.

17 w ogólnopolskiej edycji konkursu
Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu Serdecznie gratulujemy laureatom dolnośląskiej edycji konkursu i życzymy sukcesów na szczeblu krajowym w ogólnopolskiej edycji konkursu AGROLIGA 2011 DODR we Wrocławiu ul. Zwycięska 12 Wrocław Ryszard Targosz PWGDiA XVIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu AGROLIGA Tytuł Wicemistrza Krajowego w Konkursie „AGROLIGA 2010” w kategorii Rolnicy uzyskali: Elżbieta i Tadeusz ROTKIEWICZ z Góry 17


Pobierz ppt "Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu"

Podobne prezentacje


Reklamy Google