Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Najciekawsza działalność

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Najciekawsza działalność"— Zapis prezentacji:

1 „Najciekawsza działalność
Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu XIII edycja konkursu „Najciekawsza działalność pozarolnicza na wsi” organizowanego w w ramach krajowego konkursu: „Sposób na sukces” DODR we Wrocławiu ul. Zwycięska 12 Wrocław

2 Wyciąg z REGULAMINU KONKURSU
Europejski Fundusz na Rzecz Rozwoju obszarów Wiejskich: Europa Inwestuje w Obszary Wiejskie Wyciąg z REGULAMINU KONKURSU Celem konkursu jest promocja rozwoju przedsiębiorczości tworzącej miejsca pracy oraz wspieranie inicjatyw w zakresie podejmowania pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich i w miastach do 20 tysięcy mieszkańców województwa dolnośląskiego. Upowszechnianie informacji o wyróżnionych przedsięwzięciach gospodarczych oraz wymiana doświadczeń przyczyniają się do aktywizacji gospodarczej mieszkańców wsi. Konkurs jest realizowany w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata dla województwa dolnośląskiego i przyczynia się do promowania rozwoju obszarów wiejskich naszego regionu poprzez upowszechnianie osiągnięć rolników i przedsiębiorców, jako liderów rozwoju lokalnego mających wpływ na zwiększenie konkurencyjności dolnośląskiego rolnictwa.

3 Warunki uczestnictwa Konkurs rozgrywany jest w dwóch kategoriach: I kategoria – to uruchomienie działalności gospodarczej przez rolnika, jako pozarolnicza działalność - do tej kategorii można zaliczyć wyłącznie rolników, którzy prowadzą dodatkowo, zarejestrowaną pozarolniczą działalność gospodarczą. II kategoria – to uruchomienie nowego przedsięwzięcia przez przedsiębiorcę prowadzącego działalność na obszarach wiejskich i w miastach do 20 tys. - do tej kategorii można zaliczyć wyłącznie mikro i małych przedsiębiorców prowadzących działalność na terenach wiejskich województwa dolnośląskiego (zatrudniające do 50 osób), którzy nie podlegają ubezpieczeniu społecznemu rolników oraz nie prowadzą działalności rolniczej.

4 Kryteria oceny w konkursie
Komisja Konkursowa w obu kategoriach konkursu dokonała oceny przedsięwzięć zgłoszonych do konkursu wg. następujących kryteriów: podstawowe: znaczenie przedsięwzięcia dla właściciela/ właścicieli, znaczenie przedsięwzięcia dla rozwoju gminy, wykorzystanie funduszy z UE, zakres wykorzystania lokalnego potencjału, innowacyjność zastosowanych rozwiązań, konsekwencja w prowadzeniu działalności, przyrost zatrudnienia w wyniku realizacji przedsięwzięcia, pozycja konkurencyjna na rynku lokalnym/ krajowym

5 Kryteria oceny w konkursie c.d.
dodatkowe uzupełniające realizacja przedsięwzięcia w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego, realizacja przedsięwzięcia w ramach inicjatywy Leader, posiadanie dokumentacji związanej z bezpieczeństwem żywności i jakości wyrobów, uwzględnienie wymogów ochrony środowiska, dostosowanie przedsiębiorstwa do standardów UE, działalność eksportowa.

6 Laureat XIII edycji konkursu
w kategorii I – rolnik prowadzący dodatkową działalność gospodarczą Halina i Piotr Jasińscy / Smażalnia ryb „Sudeckie Chaty” w Kudowy Zdrój zrealizowane przedsięwzięcie: "Sudeckie Chaty" to pięć przytulnych, nowo wybudowanych drewnianych domków noclegowych, położonych w pobliżu alei parkowych Parku Zdrojowego w Kudowie Zdrój. Każdy z domków składa się z pokoju dziennego z aneksem kuchennym oraz 3 sypialniami, które mogą pomieścić 10 osób. Koło domków jest duży zadbany trawnik z boiskiem sportowym, miejscem na ognisko i zadaszonym grillem, który funkcjonuje, jako teren rekreacyjny dla gości. Dzieci mają tu wspaniały plac zabaw, do ich dyspozycji utrzymywane są kucyki. W 2007 wybudowany został drewniany obiekt budowlany z zapleczem kuchennym i sanitarnym, w którym urządzona jest smażalnia ryb. Obok znajduje się łowisko, gdzie można własnoręcznie złowić pstrąga lub karpia i przekazać go do usmażenia lub uwędzenia. Od czerwca 2011 r. dla zorganizowanych grup gości lub turystów organizowane są imprezy okolicznościowe.

7 Laureat w kategorii I - Halina i Piotr Jasińscy
przedsięwzięcie: Smażalnia ryb „Sudeckie Chaty” w Kudowy Zdrój

8 Smażalnia ryb „Sudeckie Chaty” w Kudowie Zdrój

9 Tereny rekreacyjne „Sudeckie Chaty” w Kudowie Zdrój

10 w kategorii I – rolnik prowadzący dodatkową działalność gospodarczą
Wyróżnienie w kategorii I – rolnik prowadzący dodatkową działalność gospodarczą Aleksander Nowaczyk / zwierzęta egzotyczne „ZOO-Farma” Łączna 25, gm. Mieroszów, zrealizowane przedsięwzięcie: Zoo-Farma została utworzona przy gospodarstwie agroturystycznym, wykorzystując walory turystyczne gospodarstwa i okolicy. Jest to jedyne, takie zoo w regionie. Utrzymywanych jest tu ponad 50 gatunków egzotycznych zwierząt z całego świata. Dodatkowo zorganizowany jest ogrodzony teren rekreacyjny, idealny do organizacji ognisk, zabaw, czy lekcji plenerowych dla dzieci i młodzieży. Oferta obejmuje: zwiedzanie samemu lub z przewodnikiem wybiegów dla zwierząt. Dodatkowo oferowane jest: strzelanie paintball na terenie ZOO do specjalnych tarcz, zwiedzanie pola do zabawy w paintball oraz organizację ogniska.

11 Wyróżnienie w kategorii I - Aleksander Nowaczyk przedsięwzięcie: ZOO–Farma w Łącznej

12 ZOO–Farma w Łącznej gm. Mieroszów

13 ZOO – Farma w Łącznej

14 Laureat XIII edycji konkursu
w kategorii II – przedsiębiorca, który uruchomił nowe przedsięwzięcie na obszarach wiejskich Krystyna i Antoni Boryczka / Hotel-Motel-Restauracja „Złota Róża” Adres: Lubiatów 70a k/Legnicy, gm. Złotoryja zrealizowane przedsięwzięcie: Budowa obiektów z przeznaczeniem do prowadzenia działalności noclegowo-gastronomicznej została rozpoczęta w 2011 r. W ramach prowadzonej działalności przedsiębiorca oferuje organizację: wesel, imprez firmowych, jubileuszy, uroczystości rodzinnych, romantyczne kolacje, wieczory panieńskie i kawalerskie, komunie, ogniska, grillowanie, wędzenie, pikniki, ...i inne. – „Wykwintne staropolskie menu, ognisko, niepowtarzalny klimat, to tylko niektóre atrakcje, które czekają na Gości !” 

15 Laureat w kategorii II - Krystyna i Antoni Boryczka Hotel-Motel-Restauracja „Złota Róża”

16 Restauracja

17 Sala bankietowa z antresolą

18 Wyróżnienie w kategorii II – przedsiębiorca, który uruchomił nowe przedsięwzięcie na obszarach wiejskich Marta Topolska, Jakub Masełko / Wytwórnia Ozdób Szklanych „MAJA GLASS DECOR” s.c. z Przerzeczyna Zdrój w gm. Niemcza, zrealizowane przedsięwzięcie: Wytwórnia zajmuje się rękodzielniczą produkcją w zakresie wytwarzania oraz sprzedaży ozdób szklanych, m.in. bombek choinkowych, szklanych figurek, witraży malowanych na szkle, świeczników. Wszystkie produkty powstają wyłącznie w drodze pracy ręcznej. Wytwórnia posiada własną galerię nazywaną wzorcownią przedsiębiorstwa, która liczy ponad 8000 eksponatów. Prowadzi także działalność edukacyjną w zakresie organizowania zwiedzania zakładu. Podczas zwiedzania pokazywany jest cały proces produkcyjny oraz galeria.

19 Wyróżnienie w kategorii II - Marta Topolska, Jakub Masełko Wytwórnia Ozdób Szklanych „MAJA GLASS DECOR” s.c. z Przerzeczyna Zdr.

20 Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu
Laureaci wojewódzkiego konkursu zastają zgłoszeni przez DODR jako organizatora do krajowego konkursu „Sposób na Sukces” organizowanego przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Dziękujemy za uwagę DODR we Wrocławiu ul. Zwycięska 12 Wrocław Ryszard Targosz XII edycja Ogólnopolskiego Konkursu „SPOSÓB na SUKCES” 2011 W Pałacu Prezydenckim w Warszawie 20


Pobierz ppt "„Najciekawsza działalność"

Podobne prezentacje


Reklamy Google