Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PROJEKT EDUKACYJNY AKTYWNY W SZKOLE AKTYWNY W ŻYCIU REALIZOWANY PRZEZ UCZNIÓW Z KLAS I.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PROJEKT EDUKACYJNY AKTYWNY W SZKOLE AKTYWNY W ŻYCIU REALIZOWANY PRZEZ UCZNIÓW Z KLAS I."— Zapis prezentacji:

1 PROJEKT EDUKACYJNY AKTYWNY W SZKOLE AKTYWNY W ŻYCIU REALIZOWANY PRZEZ UCZNIÓW Z KLAS I

2 skierowany jest do społeczności gimnazjów: uczniów, nauczycieli, dyrektorów, a także przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego prowadzących te szkoły. W projekcie biorą udział gimnazja zlokalizowane na terenie województw: śląskiego, małopolskiego, opolskiego i łódzkiego. W sumie 80 szkół. Nasze Gimnazjum jako jedyne z powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego zostało zakwalifikowane do wzięcia udziału w tym szczególnym przedsięwzięciu. Projekt AKTYWNY W SZKOLE – AKTYWNY W ŻYCIU

3 Działania w ramach projektu: W ramach programu realizowany był projekt pt jak zbudować ekologiczne miasto- ekologiczne źródła energii. Projekt ten jest częścią większej całości. W ciągu trzech lat uczniowie zapoznają się z tematyką ekologicznego miasta. Zajęcia WiP- uczniowie w trzyosobowych grupach mają możliwość rozwijania swoich umiejętności matematycznych, fizycznych i biologicznych. Nawiązanie stałej współpracy z Uniwersytetem Śląskim W ramach współpracy 8 uczniów uczestniczyło w zajęciach otwartych na Uniwersytecie Śląskim.

4

5 Sekcje naukowe: W ramach projektu realizowane są zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów. Prowadzone są sekcje: matematyczno- naukowo- techniczna, informatyczna i przedsiębiorczości.

6 W ramach sekcji: Uczniowie zapoznali się z odnawialnymi źródłami energii. Wykonali ulotki informacyjne na ten temat. Wydali biuletyn informacyjny. Przeprowadzili wywiady na temat wykorzystania przez gminę odnawialnych źródeł energii i środków Unijnych z Panem Inspektorem ds. rolnictwa i ochrony środowiska mgr inż. Wojciechem Świerkiem oraz Panią mgr Beatą Kacwin dyrektorem Szkoły Podstawowej w Sieniawie Zapoznali się z działalnością elektrowni wodnej, wiatrowej, geotermalnej, słonecznej. Uczestniczyli w lekcji otwartej zrealizowanej w Geotermii Podhalańskiej- Bańska Niżna oraz Eksperymentalnej hodowli ryb ciepłolubnych PAN.

7

8 W dniach od 6 do 20 listopada 2009r na terenie domów mieszkalnych w miejscowościach: Sieniawa, Raba Wyżna, Rokiciny Podhalańskie przeprowadziliśmy badanie stopnia zapylenia w różnych miejscach (schody, kotłownia, pokój)

9 W Rabie Wyżnej występuje największe zapylenie. W rokicinach średnie. W Sieniawie najmniejsze. Wnioski z przeprowadzonych badań

10 Przeprowadzono ankietę wśród swoich kolegów i koleżanek oraz społeczności gminnej, która dotyczyła odnawialnych źródeł energii. Ankietowanych było w sumie 99 osób. 59 ankiet przeprowadzono wśród młodzieży gimnazjalnej, a 40 wśród mieszkańców gminy Raba Wyżna.

11 Warsztaty Aktywności własnej Uczniowie uczestniczyli w dwudniowych szkoleniach pt. Warsztaty Aktywności Własnej przy wsparciu profesjonalistów uczniowie dokonali analizy własnego potencjału i planowali ścieżkę edukacyjną oraz przyszłą karierę zawodową

12 Dla szkoły: Czekamy na zakupienie ze środków projektu sprzętu służącego interaktywnemu prowadzeniu zajęć Materiałów dydaktycznych z przedsiębiorczości, inofrmatyki, fizyki i matematyki.

13 Zapraszamy do śledzenia strony internetowej gimnazjum: www.gim1.rabawyzna.pl Gdzie umieszczane są na bieżąco informacje z realizacji działań. Organizatorzy projektu na terenie szkoły: mgr Wiesława Wiatrak mgr Katarzyna Kluszczyńska mgr Władysława Komperda


Pobierz ppt "PROJEKT EDUKACYJNY AKTYWNY W SZKOLE AKTYWNY W ŻYCIU REALIZOWANY PRZEZ UCZNIÓW Z KLAS I."

Podobne prezentacje


Reklamy Google