Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt realizowany w Szkole Podstawowej nr 1 w Rumi.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt realizowany w Szkole Podstawowej nr 1 w Rumi."— Zapis prezentacji:

1 Projekt realizowany w Szkole Podstawowej nr 1 w Rumi

2 Akcja ulotkowa i plakatowa na terenie Szkoły; Gazetka szkolna nt. szkodliwości spalania odpadów w piecach domowych; Konkurs na projekt ulotki wyjaśniającej, dlaczego spalanie śmieci w piecach domowych truje i rujnuje;

3 Szkolny konkurs wiedzy ekologicznej pt.:Ciepło Twojego domu; Warsztaty terenowe pt.:Ekologiczny szlak; Przeprowadzenie zajęć lekcyjnych dotyczących szkodliwości spalania odpadów w piecach domowych; Informacja o realizowanych w ramach projektu działaniach na stronie internetowej szkoły.

4 Informacje dotyczące szkodliwości spalania odpadów przekazane przez KZG, zostały rozwieszone przy wejściach do szkoły i na głównym holu.

5 Gazetka została przygotowana na zebranie z rodzicami, aby również rodzice mogli zapoznać się z jej treścią. Spotkała się z dużym zainteresowaniem społeczności szkolnej.

6 Na konkurs wpłynęło 14 prac, które wyeksponowano na dolnym holu szkoły.

7 Nagrodzone prace: I m-ce zajęła Nikola Krasowska, II m-ce Katarzyna Jóźwiak, a III m-ce Kalina Marcewicz.

8 W konkursie udział wzięło 15 przedstawicieli klas IV-VI. Zagadnienia dotyczyły: powietrza, jego ochrony, zanieczyszczeń, różnych źródeł energii, szkodliwości spalania odpadów itp. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą, co świadczy o ich świadomości ekologicznej. I m-ce zajął Adrian Golba, II- Dawid Grzelczyk, a III- Witold Gliwa.

9 Głównym celem zajęć było określenie stopnia zanieczyszczenia najbliższej okolicy. Trasa wiodła od SP1, poprzez park miejski, górę Markowca do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Po drodze uczniowie musieli wykonać szereg zadań zawartych w karcie pracy.

10 Określanie czystości powietrza za pomocą skali porostowej i... chwila relaksu na placu zabaw.

11 Mierzenie obwodu dębu szypułkowego-pomnika przyrody, celem obliczenia jego wieku.

12 Pobieranie wody z rzeki do badań.

13 Ropucha po opuszczeniu zimowej kryjówki. Widok z góry Markowca. Wizja terenowa w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym.

14 Czy należy palić śmieciami w piecach domowych?- nad tym problemem metodą metaplanu pracowali uczniowie na lekcji przyrody w kl.IVa, a także zajęciach kółka ekologicznego.

15

16


Pobierz ppt "Projekt realizowany w Szkole Podstawowej nr 1 w Rumi."

Podobne prezentacje


Reklamy Google