Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Materiały pochodzą z Platformy Edukacyjnej Portalu www.szkolnictwo.pl Wszelkie treści i zasoby edukacyjne publikowane na łamach Portalu www.szkolnictwo.pl.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Materiały pochodzą z Platformy Edukacyjnej Portalu www.szkolnictwo.pl Wszelkie treści i zasoby edukacyjne publikowane na łamach Portalu www.szkolnictwo.pl."— Zapis prezentacji:

1 Materiały pochodzą z Platformy Edukacyjnej Portalu Wszelkie treści i zasoby edukacyjne publikowane na łamach Portalu mogą być wykorzystywane przez jego Użytkowników wyłącznie w zakresie własnego użytku osobistego oraz do użytku w szkołach podczas zajęć dydaktycznych. Kopiowanie, wprowadzanie zmian, przesyłanie, publiczne odtwarzanie i wszelkie wykorzystywanie tych treści do celów komercyjnych jest niedozwolone. Plik można dowolnie modernizować na potrzeby własne oraz do wykorzystania w szkołach podczas zajęć dydaktycznych.

2 ARKUSZY FORMATY PAPIERU

3 F o r m a t a r k u s z a Format arkusza rysunkowego to jego zewnętrzne wymiary wyrażone w mm. Wymiary te są znormalizowane i tworzą ciąg formatów zasadniczych oznaczonych symbolem literowo-cyfrowym. Formaty arkuszy używanych w rysunku technicznym oznaczone są literą A.

4 Między wymiarami poszczególnych formatów istnieją związki liczbowe. Formaty powstają przez zwielokrotnienie boków krótszych formatów zasadniczych lub podzielenie boku dłuższego formatu podstawowego. Format arkusza dobiera się zawsze do wielkości rysowanego przedmiotu. F o r m a t a r k u s z a

5 Oznaczenie formatów zasadniczych Wymiary formatów w mm A x 1189 A x 841 A x 594 A x 420 A x 297 WYMIARY FORMATÓW RYSUNKOWYCH

6 FORMAT PODSTAWOWY A x

7 TWORZENIE FORMATÓW FORMAT WIĘKSZY POWSTAJE PRZEZ PODWOJENIE BOKU KRÓTSZEGO FORMAT A 3 A 3

8 42O 596 FORMAT A 2 powstaje z 2 arkuszy A3, lub 4 arkuszy A4 A 2 TWORZENIE FORMATÓW

9 Tworzenie z formatu A 1 formatów mniejszych od niego A 2 A 3 A 4 A5 A A 1

10 Związki między formatami rysunkowymi A 4 A 3 A 2 A A 0

11 TWORZENIE FORMATÓW FORMAT WIĘKSZY od A0 określa się jako 2A0 powstaje z 2 arkusz A FORMAT 2A0 A 0


Pobierz ppt "Materiały pochodzą z Platformy Edukacyjnej Portalu www.szkolnictwo.pl Wszelkie treści i zasoby edukacyjne publikowane na łamach Portalu www.szkolnictwo.pl."

Podobne prezentacje


Reklamy Google