Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

1 Stan Wdrażania Regionalnych Programów Operacyjnych 2007-2013 Ministerstwo Rozwoju Regionalnego Departament Koordynacji i Wdrażania Programów Regionalnych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "1 Stan Wdrażania Regionalnych Programów Operacyjnych 2007-2013 Ministerstwo Rozwoju Regionalnego Departament Koordynacji i Wdrażania Programów Regionalnych."— Zapis prezentacji:

1 1 Stan Wdrażania Regionalnych Programów Operacyjnych 2007-2013 Ministerstwo Rozwoju Regionalnego Departament Koordynacji i Wdrażania Programów Regionalnych Warszawa, 2-3 grudnia 2010 r.

2 Ministerstwo Rozwoju Regionalnego2 Bydgoszcz, 2-3 grudnia 2010 Prezentowanie stanu wdrażania RPO - przedsiębiorstwa Sposoby pozyskiwania danych: Wg kategorii interwencji obszaru Badania i rozwój technologiczny, innowacje, przedsiębiorczość (1-9). Należy tutaj zaznaczyć, że przy tym sposobie nie informujemy, czy beneficjentem jest faktycznie przedsiębiorstwo, czy też inny podmiot. Nawet po odrzuceniu kategorii 1 i 2 (jako mało związanych z przedsiębiorcami) takiej pewności nie ma. Ponadto przedsiębiorcy występują także w innych kategoriach (np. w turystyce, energii), więc w ten sposób sporo danych po prostu by ginęło. Wg formy prawnej beneficjenta. Formę prawną przedsiębiorstwa ma wiele podmiotów, które trudno nazwać przedsiębiorcami zgodnie z intencją i duchem pomysłodawcy analizy. Przykład – Koleje Mazowieckie, znaczący beneficjent, który w sensie prawnym jest przedsiębiorstwem (spółka z o.o.), a de facto jest to jednostka w 100% zależna od samorządu.

3 Ministerstwo Rozwoju Regionalnego3 Bydgoszcz, 2-3 grudnia 2010 Prezentowanie stanu wdrażania RPO - przedsiębiorstwa Wg podziału na typ beneficjenta (kategorie: firma oraz przedsiębiorstwo/ przedsiębiorca). Wydaje się, że jest to dość jednoznaczne określenie, nie rozwiewa jednakże wątpliwości co do jakości i spójności danych, co widać w tabeli. Możliwość wyodrębnienia poszczególnych osi/działań, w których wsparcie oferowane jest tylko przedsiębiorcom, ale należy mieć tutaj na uwadze fakt, że każde województwo ma zupełnie inny system wdrażania i trudno niekiedy wyodrębnić działania przeznaczone wyłącznie dla przedsiębiorców. Ponadto należy zwrócić uwagę na niedoskonałość KSI SIMIK 07-13 w tej materii. Już pobieżna analiza danych wskazuje, że województwa różnie interpretują pojęcia dotyczące formy prawnej czy typu beneficjenta. Najbardziej wyrazistym przykładem jest tutaj BGK (beneficjent Jeremie, pod względem wartości podpisanych umów największy beneficjent RPO), który ma w KSI trzy formy prawne i dwa typy beneficjenta! Podsumowanie wszystkich czterech sposobów zaprezentowano poniżej. Dane z KSI, stan na 31 października 2010 r.

4 Ministerstwo Rozwoju Regionalnego4 Bydgoszcz, 2-3 grudnia 2010 Prezentowanie stanu wdrażania RPO - przedsiębiorstwa

5 5 Dziękuję za uwagę Ministerstwo Rozwoju Regionalnego Warszawa ul. Wspólna 2/4 www.mrr.gov.pl www.funduszestrukturalne.gov.pl


Pobierz ppt "1 Stan Wdrażania Regionalnych Programów Operacyjnych 2007-2013 Ministerstwo Rozwoju Regionalnego Departament Koordynacji i Wdrażania Programów Regionalnych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google