Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

To już wiemy! A jak się dowiedzieliśmy - prosimy przeczytać i pooglądać zdjęcia. Przedszkolacy z Miejskiego Przedszkola nr 2 im. Jana Brzechwy w Knurowie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "To już wiemy! A jak się dowiedzieliśmy - prosimy przeczytać i pooglądać zdjęcia. Przedszkolacy z Miejskiego Przedszkola nr 2 im. Jana Brzechwy w Knurowie."— Zapis prezentacji:

1 To już wiemy! A jak się dowiedzieliśmy - prosimy przeczytać i pooglądać zdjęcia. Przedszkolacy z Miejskiego Przedszkola nr 2 im. Jana Brzechwy w Knurowie

2 O akcji „Zboża zjadamy energie z nich mamy” zostali poinformowani Rodzice – informacja na gazetce w holu przedszkola. Z całą prezentacją rodzice mogli się zapoznać za pomocą strony internetowej naszego przedszkola.

3 Piramida żywienia – wysłuchaliśmy bajek, pokolorowaliśmy obrazki, po czym ułożyliśmy całą piramidę. Pomagały nam w tym Zwierzątka ze Zdrowego Zakątka.

4 Co to są produkty zbożowe? Jaka jest droga zbóż z pola do młyna, dowiedzieliśmy się z wierszy: „Żniwa”, „Młocka”, „W młynie”. Mogliśmy pooglądać przyniesione różnego rodzaju ziarna zbóż, jak również dowiedzieć się, co się z nich produkuje.

5 Już wiemy dlaczego pierwsze piętro piramidy jest takie ważne dla naszego zdrowia. Sami potrafiliśmy ułożyć obrazki przedstawiające drogę powstawania chleba. Jesteśmy z siebie dumni! Dowiedzieliśmy się o tym z bajki oraz z wiersza. Przez chwilę zamieniliśmy się w ptaszki podczas zabawy „Lata ptaszek”.

6 Drogę zbóż z pola do młyna poznaliśmy z wierszy, potem pokolorowaliśmy plansze z ilustracjami zbóż. Ćwiczyliśmy artykulatory, ucząc się wiersza o przepiórce.

7 Wiemy też, że z różnego rodzaju mąki (oglądaliśmy w piekarni) wypieka się chleb. W naszym codziennym jadłospisie przedszkola możemy jeść chleb nie tylko biały, ale orkiszowy, ziarnisty. Dziś będziemy próbować chleb razowy. Ciekawi jesteśmy, czy będzie nam smakował?

8 Chleb razowy okazał się bardzo dobry, każdy z nas spróbował go z masełkiem. Myślimy, że od teraz zagości na stałe w przedszkolnym jadłospisie.

9 „Czarny baranie” – wysłuchaliśmy piosenki, wiersza o chlebie, nauczyliśmy się nowych zabaw i tańców. „Zasiali górale” – świetny taniec! Zainspirowała nas do niego piosenka. Zabawa „Przewożenie zboża do młyna ”

10 Atrakcją w tym tygodniu była wycieczka do piekarni, jak również samodzielne wykonywanie pieczywa z masy solnej. Zabawa w piekarzy była wspaniała!

11

12 Płatki zbożowe – to kolejny produkt zbożowy, który często zjadamy. Przynieśliśmy do przedszkola różnego rodzaju płatki. Spróbowaliśmy wszystkich.

13 Które płatki są zdrowe, a których nie powinno się spożywać, bo szkodzą zdrowiu, dowiedzieliśmy się w zabawie. Zabawa „Tak/Nie” Już wiemy, które płatki możemy jeść. Sami zobaczcie!

14 My przedszkolacy sami robimy „Domowe musli” na podwieczorek. Za każdym razem mamy inne składniki do wyboru. W dniu dzisiejszym mamy płatki owsiane, jogurt z sokiem oraz owoce.

15 Dziś Zwierzątka ze Zdrowego Zakątka zabrały nas w ”Kulinarną podróż do Włoch”. Tam też posłuchaliśmy piosenki „Makarony, włoskie makarony”. Dowiedzieliśmy się, że są różne kształty makaronów - jest ile bardzo wiele. Mogliśmy je pooglądać, po dotykać, nawlec na makaron koraliki. To wszystko mogło się odbyć za sprawą naszych Kochanych Rodziców, którzy przynieśli makaron.

16 Zabawy „Makaronowe witki”, „Makaron spaghetti” były ciekawe, ale jeszcze ciekawsze było eksperymentowanie makaronem, tj. tworzenie obrazków. Próbowaliśmy nazywać nie tylko swoje wytwory, ale też powiedzieć, z jakiego makaronu są wykonane.

17 Kasze są produktami zbożowymi, które raz w tygodniu, a czasami częściej zjadamy w naszym przedszkolu. Dlatego chętnie zamieniliśmy się w kurki dziobiące ziarenka różnych kasz. Próbowaliśmy też ugotować kasze w zabawie „Kipi kasza”.

18 Nie znaliśmy jeszcze „Bajki o królu” Jana Brzechwy. Dlatego dziękujemy, że mogliśmy jej posłuchać. Utożsamiamy się z nim. Jesteśmy jak król z bajki Kaszojadami i Mlekojadami! Nasze Panie mogą to potwierdzić.

19

20 Ryż – zwierzątka ze Zdrowego Zakątka tym razem zabrały nas w bajce tam gdzie się uprawia ryż oraz zaproponowały zabawę „Przewozimy ryż’. Zabawa była super. Pokonywaliśmy tor przeszkód z workiem ryżu na plecach. Dowiedzieliśmy się, że z ryżu powstają wafle ryżowe, jest ryż preparowany oraz są różne rodzaje: ryż biały i brązowy. Mieliśmy okazję skosztowania tego wszystkiego. Było bardzo smaczne!

21

22 „Polka – Fasolka” – wysłuchaliśmy piosenki, była bardzo skoczna. Po czym poznaliśmy przedostatnie piętro Piramidy Żywienia Przedszkolaka. Spośród warzyw wybraliśmy rośliny strączkowe. Nie było to trudne, gdyż były one najmniejsze. Nauczyliśmy się wiersza „Groch”, pomogły nam w tym litery. Dziękujemy za nie.

23 Na tym nie koniec zabaw z roślinami strączkowymi. „Szparagowe pole” – wspaniała zabawa. Pokonywaliśmy tor przeszkód przeskakując obunóż nad fasolkami. Staraliśmy się bardzo, żeby nie podeptać fasolek.

24 Jak powstaje olej, dowiedzieliśmy się z bajki, a które tłuszcze są zdrowe poprzez zabawy, ilustracje, kolorowanki. Zabawa „Rybka” Zabawa „Smarowanie chleba masłem”

25

26 Nasi Kochani Rodzice znów nas nie zawiedli. Przynieśliśmy do przedszkola „Zdrowe przekąski”. Po wysłuchaniu wiersza naszego patrona „Orzech” oraz poczęstunku - zabawiliśmy się w zabawy ruchowe „Celny orzech”.

27 Teraz już każdy chyba wie, że „Zboża zjadamy, bo energię z nich mamy”. Na koniec akcji pani Celinka upiekła nam zdrowe ciasteczka, które zjedliśmy po quizie z kolegami z oddziału 5 - latków. Dziękujemy za nie, a organizatorom akademii za ciekawe bajki, wiersze i zabawy. Koordynatorem akcji oraz projekt przygotowała Cecylia Boryga.


Pobierz ppt "To już wiemy! A jak się dowiedzieliśmy - prosimy przeczytać i pooglądać zdjęcia. Przedszkolacy z Miejskiego Przedszkola nr 2 im. Jana Brzechwy w Knurowie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google