Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kto jest przyjacielem lasu?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kto jest przyjacielem lasu?"— Zapis prezentacji:

1 Kto jest przyjacielem lasu?

2 Kto jest przyjacielem lasu?
Kto się o niego troszczy i pielęgnuje? Jak samemu można zostać przyjacielem lasu? Co takiego zrobić, żeby las był nam wdzięczny?

3 Leśnik: największy przyjaciel lasu
zimą dokarmia zwierzęta zwalcza działalność kłusowników kontroluje sprzedaż i wywóz drzewa wyciętego z lasu uwalnia zwierzęta, gdy wejdą w pułapki sadzi drzewka na terenie lasu pilnuje porządku w lesie tzn. pilnuje, aby w lesie nie palono traw i nie wycinano drzew wyznacza obumarłe drzewa to wycięcia kontroluje stan zdrowia zwierzyny  wyznacza powierzchnie lasu przeznaczone do wycięcia obserwuje stan zdrowotny drzew i krzewów

4 A czy my możemy też pomóc lasowi?
Oczywiście, że tak!

5 Nie zaśmiecajmy lasu! Zaśmiecając las np.: zostawiając po sobie śmieci, robisz wiele złego! Lepiej posprzątaj po sobie.

6 Sprzątaj las! I co, lepiej to wygląda?
Wybierz się na sprzątanie lasu. Weź rękawiczki, worek, kogoś do pomocy i zabieraj się do pracy! I co, lepiej to wygląda?

7 Jak jeszcze możesz chronić las?
♦ Jeśli wiesz coś o kłusownictwie lub kradzieżach, zgłoś to leśniczemu. ♦ Zachowuj się cicho i nie płosz zwierząt. ♦ Zbieraj grzyby tak, aby nie zniszczyć grzybni. ♦ Nie bądź obojętny na szkody wyrządzone przez innych.

8 Nawet jeżeli mieszkasz w mieście to możesz zostać przyjacielem lasu.
Kiedy tylko możesz, rezygnuj z samochodu i jeźdź rowerem. Segreguj śmieci i zbieraj makulaturę. Oszczędzaj wodę. Nie spalaj śmieci. Oszczędzaj prąd, gaś światło, kiedy nie przebywasz w swoim pokoju.

9 Las daje nam życie! Co by było, gdyby nie było lasów?
• Są one środowiskiem życia wielu zwierząt. • Drzewa i rośliny, które tam rosną produkują tlen, jeżeli wyginą rośliny to zginą wszystkie inne organizmy. Lasy są nam niezbędne do życia! A więc bądź przyjacielem lasów.

10 Dziękuję za uwagę! Prezentację przygotowała: Sonia Nina Sulżyk kl.6b
Szkoła Podstawowa w Gródku, woj. podlaskie


Pobierz ppt "Kto jest przyjacielem lasu?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google