Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kto się o niego troszczy i pielęgnuje? Jak samemu można zostać przyjacielem lasu? Co takiego zrobić, żeby las był nam wdzięczny?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kto się o niego troszczy i pielęgnuje? Jak samemu można zostać przyjacielem lasu? Co takiego zrobić, żeby las był nam wdzięczny?"— Zapis prezentacji:

1

2 Kto się o niego troszczy i pielęgnuje? Jak samemu można zostać przyjacielem lasu? Co takiego zrobić, żeby las był nam wdzięczny?

3 zimą dokarmia zwierzęta zwalcza działalność kłusowników kontroluje sprzedaż i wywóz drzewa wyciętego z lasu uwalnia zwierzęta, gdy wejdą w pułapki sadzi drzewka na terenie lasu pilnuje porządku w lesie tzn. pilnuje, aby w lesie nie palono traw i nie wycinano drzew wyznacza obumarłe drzewa to wycięcia kontroluje stan zdrowia zwierzyny wyznacza powierzchnie lasu przeznaczone do wycięcia obserwuje stan zdrowotny drzew i krzewów

4 Oczywiście, że tak!

5 Zaśmiecając las np.: zostawiając po sobie śmieci, robisz wiele złego! Lepiej posprzątaj po sobie.

6 Wybierz się na sprzątanie lasu. Weź rękawiczki, worek, kogoś do pomocy i zabieraj się do pracy!

7 ♦ Jeśli wiesz coś o kłusownictwie lub kradzieżach, zgłoś to leśniczemu. ♦ Zachowuj się cicho i nie płosz zwierząt. ♦ Zbieraj grzyby tak, aby nie zniszczyć grzybni. ♦ Nie bądź obojętny na szkody wyrządzone przez innych.

8 Kiedy tylko możesz, rezygnuj z samochodu i jeźdź rowerem. Segreguj śmieci i zbieraj makulaturę. Oszczędzaj wodę. Nie spalaj śmieci. Oszczędzaj prąd, gaś światło, kiedy nie przebywasz w swoim pokoju.

9 Co by było, gdyby nie było lasów? Są one środowiskiem życia wielu zwierząt. Drzewa i rośliny, które tam rosną produkują tlen, jeżeli wyginą rośliny to zginą wszystkie inne organizmy. Lasy są nam niezbędne do życia! A więc bądź przyjacielem lasów.

10 Prezentację przygotowała: Sonia Nina Sulżyk kl.6b Szkoła Podstawowa w Gródku, woj. podlaskie


Pobierz ppt "Kto się o niego troszczy i pielęgnuje? Jak samemu można zostać przyjacielem lasu? Co takiego zrobić, żeby las był nam wdzięczny?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google