Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przyjaciele lasu Autor: Mateusz Jacak.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przyjaciele lasu Autor: Mateusz Jacak."— Zapis prezentacji:

1 Przyjaciele lasu Autor: Mateusz Jacak

2 Leśniczy Jak pomaga leśniczy?
Wiosną nadzoruje on pracę nad sadzeniem nowych drzew. Pilnuje wykonania pasów przeciwpożarowych wzdłuż torów kolejowych i głównych dróg Latem i jesienią leśniczy sprawdza zasadzone wiosna drzewka, a na miejsca tych, które się nie przyjęły, sadzi nowe. Jesienią wyznacza także chore i obumarłe drzewa do wycięcia. Jego zadaniem jest także nadzór wycinki, sprzedaży i wywozu drewna. Przez cały rok, a szczególnie zimą obowiązkiem leśniczego jest również dbanie o zwierzęta, np.: dokarmianie ich i ochrona przed kłusownikami.

3 Jak pomaga strażnik leśny?
Praca strażnika leśnego polega na zwalczaniu przestępstw. W ramach kary może wystawić mandat lub odprowadzić winowajcę na najbliższy posterunek policji. Strażnik leśny może również wykonywać zadania strażników łowieckich, np. zwalczając kłusownictwo, Straży Ochrony Przyrody (w zakresie przestrzegania przepisów o ochronie przyrody), Państwowej Straży Rybackiej (w zakresie kontroli legalności dokonywania połowu).

4 Ekolog Jak pomaga ekolog?
Ekolog to osoba zajmująca się ochroną naturalnych zasobów Ziemi: ekosystemów zwierząt roślin wód powierzchniowych i podziemnych

5 Myśliwy Jak pomaga myśliwy? Zimą myśliwy dokarmia zwierzynę.
Usypia chore zwierzęta i zanosi je do weterynarza.

6 Weterynarz Jak pomaga weterynarz?
Weterynarz bada stan zdrowia zwierząt, rozpoznaje i zapobiega chorobom u zwierząt, pielęgnuje zwierzynę leśną, uśmierca zwierzęta, jeśli uzna, że choroba, na którą cierpi jest nieuleczalna, bądź uleczenie jej będzie dla zwierzęcia zbyt dużym cierpieniem.

7 Strażak Jak pomaga strażak? Strażak gasi pożary leśne.
Patroluje helikopterem tereny leśne, aby sprawdzać, czy las nie pali się.

8 Każdy z nas może być przyjacielem lasu!
Jak możemy pomóc? Pomagamy, gdy: Zbieramy odpady wyrzucone przez innych ludzi Oszczędzamy papier (zmniejszamy wtedy wycinkę drzew). Nie łamiemy drzew i krzewów, nie zrywamy chronionych kwiatów.

9 Źródła stadodzikichpsow.blogspot.com/p/tereny.html
Siecioholik.pl/zyl-w-lesie-5-lat/las-wolski/ commons.wikimedia.org/wiki/File:Bdg Wlk K%C4%99pa las % C5%82%C4%99gowy.jpg

10 Koniec! Dziękuję za uwagę!


Pobierz ppt "Przyjaciele lasu Autor: Mateusz Jacak."

Podobne prezentacje


Reklamy Google