Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kto jest przyjacielem lasu? Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Żmigrodzie Pracę wykonał: Arkadiusz Kawecki kl. 5 d 13.02.2015r.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kto jest przyjacielem lasu? Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Żmigrodzie Pracę wykonał: Arkadiusz Kawecki kl. 5 d 13.02.2015r."— Zapis prezentacji:

1 Kto jest przyjacielem lasu? Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Żmigrodzie Pracę wykonał: Arkadiusz Kawecki kl. 5 d 13.02.2015r

2 Według mnie przyjacielem lasu jest leśniczy.  Pan leśniczy przejmuję opiekę nad lasem i wszystkimi zwierzętami leśnymi.  Postanowiłem wymienić kilka zadań pana leśniczego.

3 Dokarmianie zwierząt  Pan leśniczy zimą dokarmia zwierzęta. Musi wstać wcześnie i zawieść pokarm dla zwierząt.

4 Sprzątanie lasu  O porządek w lesie również dba leśniczy. Śmieci zanieczyszczają las, a niedobrzy ludzie wyrzucają odpady do lasu niszcząc środowisko.

5  Aby wiosną posadzić młody las, na przygotowanej jesienią powierzchni, leśniczy musi zaplanować, jaki gatunek drzewa ma być posadzony, w jakim miejscu i ile sztuk sadzonek będzie potrzebnych do wysadzenia;

6 Pilnowanie przestrzegania prawa  Leśniczy pilnuje, czy ludzie będący w lesie przestrzegają prawa:  nie wjeżdżają pojazdami silnikowymi ( auta, motory)  nie wywożą drewna bez pozwolenia  nie zaśmiecają lasu, nie krzyczą  nie strzelają do zwierząt  nie niszczą rezerwatu przyrody  nie palą ognisk i papierosów

7 Kontrola stanu zdrowotnego zwierząt  Leśniczy kontroluje stan zdrowotny zwierząt, jeżeli jakieś jest chore zabiera do lecznicy i opiekuje się nim.

8 Kontrola sprzedaży drewna  Kolejnym zadaniem jest kontrola sprzedaży drewna. Leśniczy musi obliczyć, ile drzewa może sprzedać. Każdy kto chce kupić drewno, powinien udać się do leśniczego i wykupić pozwolenie. W przeciwnym razie będzie ukarany.

9 Prowadzenie kursów i wykładów dla dzieci i dorosłych  Leśniczy jeżeli tylko zechce, może przeprowadzić kursy w szkołach i w publicznych miejscach( np. Ośrodku kultury, bibliotece) na tematy związane z lasem, jego ochroną lub pracą leśniczego. Takie kursy są naprawdę bardzo ciekawe, a może czasem trafią się zajęcia w terenie.

10 Jak widać praca leśniczego do łatwej nie należy. Leśniczy dba o dobro lasu i jego mieszkańców. Warto tę pracę uszanować.  Korzystałem ze źródeł:  Google Grafika  Książek i  Wikipedii


Pobierz ppt "Kto jest przyjacielem lasu? Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Żmigrodzie Pracę wykonał: Arkadiusz Kawecki kl. 5 d 13.02.2015r."

Podobne prezentacje


Reklamy Google