Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

"Trudne słowo ekologia" Nauka o strukturze i funkcjonowaniu przyrody, zajmująca się badaniem oddziaływań pomiędzy organizmami a ich środowiskiem oraz wzajemnie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: ""Trudne słowo ekologia" Nauka o strukturze i funkcjonowaniu przyrody, zajmująca się badaniem oddziaływań pomiędzy organizmami a ich środowiskiem oraz wzajemnie."— Zapis prezentacji:

1 "Trudne słowo ekologia" Nauka o strukturze i funkcjonowaniu przyrody, zajmująca się badaniem oddziaływań pomiędzy organizmami a ich środowiskiem oraz wzajemnie między tymi organizmami.

2 Kodeks ekologiczny Kodeks ekologiczny to podstawa!!!

3 Wrzucaj śmieci do śmietnika, bo papierek sam nie znika Powtarzajcie w domu, w szkole, wszystkim wokół bez wytchnienia, wszystkim wokół bez wytchnienia, by śmietnika nie robili ze swojego otoczenia.

4 Kto śmieci segreguje ten środowisko ratuje By las był zielony, wody nie ubyło i każdego ranka wokół było miło piątek czy niedziela, pamiętajcie dzieci pamiętajcie dzieci prosi Matka Ziemia - SEGREGUJCIE ŚMIECI !!! - SEGREGUJCIE ŚMIECI !!!

5 Torebka foliowa jest już niemodna, materiałowa bardziej wygodna Nie wyrzucaj torebki foliowej, bo to kłopot dla przyrody

6 Światło oszczędzać to ważna rzecz, niech duże rachunki idą precz Światło oszczędzać to ważna rzecz, niech duże rachunki idą precz

7 Drzewa, krzewy oddychają szanuj je bo tlen dają Nie wycinaj lasów, drzew, bo ekolog okrzyczy Cię, zostaw też w spokoju chronione rośliny, a zwiedzaj kulturalnie okoliczne wyżyny. Nie wycinaj lasów, drzew, bo ekolog okrzyczy Cię, zostaw też w spokoju chronione rośliny, a zwiedzaj kulturalnie okoliczne wyżyny.

8 Każde zwierzę na szacunek zasługuje i godnego traktowania oczekuje Kochaj zwierzęta, opiekuj się nimi, bo to twoi najwierniejsi przyjaciele.

9 Zakręcaj wodę mój przyjacielu, bo wody jest mało, a chętnych na nią wielu Woda czysta, woda lśniąca więc oszczędzaj ją do końca.

10 Świat warzyw i owoców jest bardzo kolorowy, jedz je często, a będziesz zdrowy Rośliny warzywne należą do wielu rodzin i pochodzą z różnych stron świata. W sumie na świecie jako warzyw używa się co najmniej 250 gatunków, z czego ok. 50 spożywanych jest w Polsce.

11 Sport to zdrowie dobra kondycja ci o tym powie Ćwiczeń więcej, mniej siedzenia - doznasz prędzej uzdrowienia!

12 Spacer i rower lepszy niż samochód, korzysta zdrowie i przyroda wokół Zamiast grać na komputerze, lepiej jeździć na rowerze.

13 Wykonał: Patryk Wollnik kl. 5b Patryk Wollnik kl. 5b


Pobierz ppt ""Trudne słowo ekologia" Nauka o strukturze i funkcjonowaniu przyrody, zajmująca się badaniem oddziaływań pomiędzy organizmami a ich środowiskiem oraz wzajemnie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google