Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Opracowała: Aleksandra Wysocka. Czym zajmuje się pan leśniczy? - dokarmia w zimie zwierzęta - zwalcza działalność kłusowników - kontroluje sprzedaż.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Opracowała: Aleksandra Wysocka. Czym zajmuje się pan leśniczy? - dokarmia w zimie zwierzęta - zwalcza działalność kłusowników - kontroluje sprzedaż."— Zapis prezentacji:

1 Opracowała: Aleksandra Wysocka

2

3 Czym zajmuje się pan leśniczy? - dokarmia w zimie zwierzęta - zwalcza działalność kłusowników - kontroluje sprzedaż i wywóz drzewa wyciętego z lasu - uwalnia zwierzęta, gdy wejdą we wnyki - sadzi drzewka na terenie lasu - pilnuje porządku w lesie tzn. pilnuje, aby w lesie nie palono traw i nie wycinano drzew - wyznacza obumarłe drzewa do wycięcia - kontroluje stan zdrowia zwierzyny - wyznacza powierzchnie lasu przeznaczone do wycięcia - obserwuje stan zdrowotny drzew i krzewów -dba o zwierzęta i ptaki w lesie

4 Zwierzęta jako przyjaciele lasu Las jest domem dla zwierząt, które znajdują w nim pożywienie i schronienie. Ale również zwierzęta wywierają pozytywny wpływ na środowisko w którym mieszkają: -niszczą szkodniki -rozkładają martwą materię organiczną -zapylają kwiaty -rozsiewają nasiona -użyźniają glebę -regulują liczbę zwierząt

5 Leśne pogotowie przyjacielem lasu Wiele zwierząt leśnych zostaje rannych w wypadkach drogowych, niektóre chorują, a malutkie zwierzęta zostają osierocone. Takim zwierzętom pomagają pracownicy leśnego pogotowia. W leśnym pogotowiu maluchy podrastają i potem mogą wrócić do środowiska naturalnego. Zwierzęta starsze i okaleczone pozostają tam dożywotnio. Zwierząt w leśnym pogotowiu nie oswaja się. Wracają tam do zdrowia, przystosowuje się je do życia w lesie a potem oddaje naturalnemu ich środowiskowi.

6 Człowiek jako przyjaciel lasu

7 Las jest miejscem odgrywającym ważną rolę dla człowieka. Płynie z niego wiele korzyści które my czerpiemy w naszym życiu. Jednak aby nasze lasy były piękne, zadbane i służyły nam swoimi darami, my powinniśmy o to zadbać. Naturalne piękno przyrody lasu i jego mieszkańców zaspokaja wrodzoną potrzebę wypoczynku. Pamiętajmy! Nie wjeżdżamy samochodem w miejsca niedozwolone. Gdy odpoczywamy w lesie nie rozpalajmy ogniska, bo grozi to pożarem. Sprzątajmy po sobie miejsce z którego korzystaliśmy. Zachowujmy się cicho, aby nie płoszyć zwierząt leśnych.

8 Postępujmy ostrożnie przy zbiorze owoców jakie daje nam las. Gdy zrywamy grzyby nie wyrywajmy ich z korzonkami, a przy zbieraniu jagód nie wyrywajmy borowiny. Starajmy się nie łamać gałęzi. Nie wycinajmy drzew samowolnie bez zgody leśniczego. Również, przebywając w domu i wykonując codzienne czynności możemy dbać o las. Nie zużywajmy niepotrzebnie nadmiernych ilości papieru. Pamiętajmy, że każda papierowa kartka to jest kawałek drzewa, które kiedyś było częścią lasu.

9 Serdecznie dziękuję za uwagę


Pobierz ppt "Opracowała: Aleksandra Wysocka. Czym zajmuje się pan leśniczy? - dokarmia w zimie zwierzęta - zwalcza działalność kłusowników - kontroluje sprzedaż."

Podobne prezentacje


Reklamy Google