Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PRZYJACIEL LASU Przygotowała Natalia Hadacz Uczennica Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Różańcu Drugim.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PRZYJACIEL LASU Przygotowała Natalia Hadacz Uczennica Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Różańcu Drugim."— Zapis prezentacji:

1

2 PRZYJACIEL LASU Przygotowała Natalia Hadacz Uczennica Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Różańcu Drugim

3 Las daje ludziom wypoczynek i wytchnienie. Filtruje powietrze z zanieczyszczeń, pochłania dwutlenek węgla i produkuje tlen. Jest źródłem drewna, owoców i grzybów. Ostoją dla tysięcy gatunków roślin i zwierząt. Korzystając z dobrodziejstw lasu należy przestrzegać przepisów i zaleceń z zakresu leśnictwa i ochrony przyrody.

4 LEŚNICZY

5 Leśniczy jest gospodarzem lasu. Pilnuje porządku w lesie. Zimą dokarmia zwierzynę. Obserwuje stan zdrowotny drzew. Zwalcza działalność kłusowników. Kontroluje sprzedaż i wywóz drzewa wyciętego z lasu. Dba o drzewa i zwierzęta, które w nim mieszkają. Wyznacza powierzchnie lasu przeznaczone do wycięcia. Sadzi drzewka na terenie lasu.

6 Uczniowie

7 Lasy są często zasypywane dużymi ilościami śmieci. Na przykład ludzie wyrzucają w lasach butelki i reklamówki. Uczniowie biorą udział w sprzątaniu lasu. Likwidują dzikie wysypiska śmieci.

8 Straż pożarna

9 Lasy w Polsce charakteryzują się wysokim zagrożeniem pożarowym. Wczesnowiosenne wypalanie roślinności, nieostrożność z ogniem – to tylko niektóre przyczyny powstawania pożarów w lesie. Pożary powodują spustoszenie dla flory i fauny, giną zwierzęta leśne, takie jak dziki, sarny czy jelenie. Straż pożarna gasi pożary lasów.

10 Strażnik leśny

11 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ Strażnik leśny odpowiada za spokój w lesie. Pilnuje, aby nikt nie hałasował. Pilnuje, aby nikt nie kradł drewna i nie śmiecił. Za niewłaściwe zachowanie może ukarać mandatem.


Pobierz ppt "PRZYJACIEL LASU Przygotowała Natalia Hadacz Uczennica Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Różańcu Drugim."

Podobne prezentacje


Reklamy Google