Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PRZYJACIEL LASU Przygotowała Natalia Hadacz

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PRZYJACIEL LASU Przygotowała Natalia Hadacz"— Zapis prezentacji:

1 PRZYJACIEL LASU Przygotowała Natalia Hadacz
Uczennica Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Różańcu Drugim

2 Las daje ludziom wypoczynek i wytchnienie
Las daje ludziom wypoczynek i wytchnienie. Filtruje powietrze z zanieczyszczeń, pochłania dwutlenek węgla i produkuje tlen. Jest źródłem drewna, owoców i grzybów. Ostoją dla tysięcy gatunków roślin i zwierząt. Korzystając z dobrodziejstw lasu należy przestrzegać przepisów i zaleceń z zakresu leśnictwa i ochrony przyrody.

3 LEŚNICZY

4 Wyznacza powierzchnie lasu przeznaczone do wycięcia.
Pilnuje porządku w lesie. Leśniczy jest gospodarzem lasu. Zwalcza działalność kłusowników. Zimą dokarmia zwierzynę. Kontroluje sprzedaż i wywóz drzewa wyciętego z lasu. Obserwuje stan zdrowotny drzew. Dba o drzewa i zwierzęta, które w nim mieszkają. Sadzi drzewka na terenie lasu.

5 Uczniowie

6 Lasy są często zasypywane dużymi ilościami śmieci.
Na przykład ludzie wyrzucają w lasach butelki i reklamówki. Uczniowie biorą udział w sprzątaniu lasu. Likwidują dzikie wysypiska śmieci.

7 Straż pożarna

8 Wczesnowiosenne wypalanie roślinności, nieostrożność z ogniem – to tylko niektóre przyczyny powstawania pożarów w lesie. Lasy w Polsce charakteryzują się wysokim zagrożeniem pożarowym. Pożary powodują spustoszenie dla flory i fauny, giną zwierzęta leśne, takie jak dziki, sarny czy jelenie. Straż pożarna gasi pożary lasów.

9 Strażnik leśny

10 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ Strażnik leśny odpowiada za spokój w lesie.
Pilnuje, aby nikt nie hałasował. Za niewłaściwe zachowanie może ukarać mandatem. Pilnuje, aby nikt nie kradł drewna i nie śmiecił. DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "PRZYJACIEL LASU Przygotowała Natalia Hadacz"

Podobne prezentacje


Reklamy Google