Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PRZYJACIELE LASU.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PRZYJACIELE LASU."— Zapis prezentacji:

1 PRZYJACIELE LASU

2 DZIĘCIOŁ Dzięcioł to ptasi lekarz drzew. O tym, że drzewo choruje świadczy obecność dzięcioła, który szuka pożywienia pod korą.

3 MRÓWKA Zakładając podziemne gniazda, spulchniają glebę.
Mrówki zjadając owady masowo występujące w lesie oraz ich larwy i poczwarki, przyczyniają się do zmniejszenia ich liczebności i ograniczenia szkód w lesie. Zakładając podziemne gniazda, spulchniają glebę.

4 GRZYBY Grzyby są podstawowym elementem utrzymującym równowagę w lesie. Większość grzybów występujących w przyrodzie żyje jako roztocza. Rozwijają się one na różnych martwych ciałach organicznych, z których czerpią pożywienie. Pobierając pokarm z tych ciał grzyby powodują jednocześnie ich rozkład na prostsze związki organiczne oraz składniki mineralne.

5 MCHY Mchy gromadzą duże ilości wody chroniąc w ten sposób glebę przed erozją. Także są pożywieniem dla zwierząt. Ptaki wykorzystują je do budowy gniazd. Dla małych zwierząt służą jako schronienie.

6 LEŚNICZY Leśniczy dba o to aby las był zdrowy. Wycina chore drzewa i sadzi nowe. Pilnuje także żeby las nie zaczął płonąć.

7 FOTOGRAF Dzięki temu zaczynamy inaczej spostrzegać las. Lubimy tam przebywać w wolny czas. Lepiej o niego dbamy żeby był dalej piękny. Fotograf pokazuje nam piękno lasu i jego bogactwa.

8 DZIECI Dobre dzieci nie wyrzucają śmieci i nie płoszą zwierząt. Dbają o drzewa i zbierają śmieci jak je zobaczą.

9

10 KONIEC autor: Paweł Pepliński


Pobierz ppt "PRZYJACIELE LASU."

Podobne prezentacje


Reklamy Google