Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Autor: Martyna Popielska

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Autor: Martyna Popielska"— Zapis prezentacji:

1 Autor: Martyna Popielska
Przyjaciel lasu Autor: Martyna Popielska

2 Kto jest przyjacielem lasu ?
przyjacielem lasu jest człowiek. Lasy do zarania dziejów służyły człowiekowi za schronienie , żywiły nas i dawały opał. Wchodząc do tego magicznego miejsca powinniśmy uszanować jego naturalne piękno i wszystko to co w nim żyje.

3 Zasady i prawa przyrody
Przebywając w lesie musimy pamiętać ,że to my jesteśmy gośćmi i powinniśmy zachować to miejsce takim jakie zastaliśmy. Nie wolno nam wyrzucać śmieci , wyrywać krzewów , drzewek czy płoszyć żyjące w nim zwierzęta. Las jest świętym miejscem, które ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Dlatego jeśli postanowiliśmy w nim spędzić wolny czas to powinniśmy wiedzieć jak postępować żeby to urokliwe środowisko nie ucierpiało.

4 Przyjaciel las Las tym przyjacielem jest, las od wieków chronił Cię. W drzewach ptaki zamieszkują,  gniazda wiją w nich potomstwa oczekują. Zwierząt las ze sto gatunków zna, każde nawet te malutkie swój tu domek ma, las choć niemy -jakże żywy w swych konarach daje koncert, ptasie śpiewy, figle, dziwy, człowiekowi cenny tlen ofiaruje, w zamian tylko trochę opieki i rozsądku od nas oczekuje, więc pamiętaj czy ty mały jesteś czy ty duży-las twym przyjacielem nie zaśmiecaj, nie niszcz, nie tnij bez umiaru-las Cię tuli w swych ramionach, las ci zawsze służy.

5

6 Przykłady zwierząt leśnych

7 Sarna

8 Dzik

9 Jeleń

10 Lis

11 Dziękuję za uwagę


Pobierz ppt "Autor: Martyna Popielska"

Podobne prezentacje


Reklamy Google