Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wydział Rolnictwa i Biologii Wydział Zastosowań Informatyki i Matematyki Centrum Informatyczne Centrum Edukacji Multimedialnej Szkoły Głównej Gospodarstwa.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wydział Rolnictwa i Biologii Wydział Zastosowań Informatyki i Matematyki Centrum Informatyczne Centrum Edukacji Multimedialnej Szkoły Głównej Gospodarstwa."— Zapis prezentacji:

1 Wydział Rolnictwa i Biologii Wydział Zastosowań Informatyki i Matematyki Centrum Informatyczne Centrum Edukacji Multimedialnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie zapraszają na Konferencję pt. E-learning w kształceniu studentów w uniwersytetach przyrodniczych i rolniczych 20 marca 2015 r (piątek), godz. 10 00 -15 00 Warszawa, Kampus SGGW, bud. 37 Jubileusz 200-lecia SGGW KOMUNIKAT 1

2 W ramach obchodów 200-lecia Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w dniu 20 marca 2015 r zapraszamy pracowników naukowo-dydaktycznych, metodyków, doktorantów oraz studentów na konferencję pt. „E-learning w kształceniu studentów w uniwersytetach przyrodniczych i rolniczych”. Minął rok od zakończenia realizacji projektu pn. Program unowocześnienia kształcenia w SGGW dla zapewnienia konkurencyjności i wysokiej kompetencji absolwentów realizowanego we współpracy z Uniwersytetami Przyrodniczymi we Wrocławiu, Poznaniu i Lublinie oraz Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie. Chcemy spotkać się ponownie w tej sprawie, w możliwie najszerszym gronie osób zainteresowanych rozwojem kształcenia zdalnego, aby podzielić się doświadczeniami i wiedzą oraz rozwiązaniami organizacyjnymi wprowadzonymi na Państwa uniwersytetach w nauczaniu na odległość. Jednym z kluczowych celów edukacyjnych Unii Europejskiej jest zapewnienie równych szans dla wszystkich w zakresie dostępu do nauki i wiedzy, niezależnie od płci, zdolności finansowej i fizycznej oraz miejsca zamieszkania. Kształcenie zdalne w pełni realizuje zasady leżące u podstaw koncepcji reformy systemów edukacyjnych w krajach europejskich. Nie jest jednak łatwe do rozwijania bez zaangażowania nauczycieli akademickich i wsparcia organizacyjnego ze strony władz uczelni. Intencją organizatorów, oprócz wymiany doświadczeń i integracji środowiska nauczycieli akademickich zainteresowanych wdrażaniem e-learningu w uniwersytetach przyrodniczych i rolniczych, jest także tworzenie przestrzeni do dyskusji dla osób zainteresowanych efektywnym i atrakcyjnym kształceniem młodzieży oraz pracujących (studia podyplomowe) z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjnych i komunikacyjnych. PLANOWANE SESJE OBEJMUJĄ NASTĘPUJĄCĄ PROBLEMATYKĘ  Platformy i narzędzia e-learningowe  Doświadczenia i opinie nauczycieli akademickich prowadzących zajęcia z wykorzystaniem platformy Moodle i Adobe Connect  Opinie studentów na temat takiej formy zajęć  Prawa autorskie materiałów multimedialnych na platformach, korzystanie ze źródeł internetowych  Przyszłość e-learningu, kursy przez Internet dla producentów rolnych, projekt MOOC Przewidywany koszt uczestnictwa w konferencji wyniesie ok 100 zł. Zgłoszenie uczestnictwa w konferencji: prosimy do dnia 31 stycznia 2015 zarejestrować się przez stronę www: http://wrib.sggw.plhttp://wrib.sggw.pl Szczegółowe informacje, w tym numer rachunku podane zostaną w komunikacie nr 2. SEKRETARIAT KONFERENCJI prof. Beata Rutkowska dr Marek Kondras tel. (022) 59 326 15 e-mail: konferencja.e-learning@wrib.sggw.pl KONTAKT SGGW w Warszawie Wydział Rolnictwa i Biologii Ul. Nowoursynowska 159, 02-776 Warszawa


Pobierz ppt "Wydział Rolnictwa i Biologii Wydział Zastosowań Informatyki i Matematyki Centrum Informatyczne Centrum Edukacji Multimedialnej Szkoły Głównej Gospodarstwa."

Podobne prezentacje


Reklamy Google