Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gabriela Kosiba Gabriela Kosiba klasa VI klasa VI Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Wielkiej w Woli Wielkiej 39-218 Straszęcin.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gabriela Kosiba Gabriela Kosiba klasa VI klasa VI Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Wielkiej w Woli Wielkiej 39-218 Straszęcin."— Zapis prezentacji:

1 Gabriela Kosiba Gabriela Kosiba klasa VI klasa VI Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Wielkiej w Woli Wielkiej 39-218 Straszęcin

2 Razem z braciszkiem Franiem przez całą zimę dokarmiamy zwierzęta… Mam na imię Gabrysia. Mieszkam w niewielkiej wsi Wola Wielka, w województwie podkarpackim. Największym skarbem mojej miejscowości jest las mieszany z bogatą roślinnością i różnorodną zwierzyną. Ja, moja rodzina, koleżanki i koledzy jesteśmy przyjaciółmi lasu. Należymy do szkolnego koła Ligi Ochrony Przyrody. Rodzice i nauczyciele wpajają nam miłość do zwierząt. Las i jego mieszkańcy są nam bardzo bliscy. Przyjaciółmi naszego leśnego skarbca są także leśnicy, strażacy, koła łowieckie, stowarzyszenia, organizacje i wszyscy mieszkańcy, którzy troszczą się o jego piękno. Mam na imię Gabrysia. Mieszkam w niewielkiej wsi Wola Wielka, w województwie podkarpackim. Największym skarbem mojej miejscowości jest las mieszany z bogatą roślinnością i różnorodną zwierzyną. Ja, moja rodzina, koleżanki i koledzy jesteśmy przyjaciółmi lasu. Należymy do szkolnego koła Ligi Ochrony Przyrody. Rodzice i nauczyciele wpajają nam miłość do zwierząt. Las i jego mieszkańcy są nam bardzo bliscy. Przyjaciółmi naszego leśnego skarbca są także leśnicy, strażacy, koła łowieckie, stowarzyszenia, organizacje i wszyscy mieszkańcy, którzy troszczą się o jego piękno.

3 dbają o las zbierając nasiona, z których wyrosną okazałe drzewa wycinają chore drzewa, opiekują się zwierzyną leśną, dokarmiają ją, zakładają budki lęgowe, pilnują, aby nie polowano na zwierzęta, prowadzą edukację dzieci i młodzieży Obserwujemy środowisko naturalne w rezerwacie „Torfy”. Poznajemy zwierzęta żyjące w lesie.

4 Przedstawiamy za pomocą scenek, jak należy zachować się w lesie. Uczestniczymy w lekcjach przyrody w lesie. Apelujemy o niewypalanie traw. Pomagamy kasztanowcom

5

6 Na korytarzu naszej szkoły utworzyliśmy kącik przyrodniczy i gazetkę. Bierzemy udział w programach edukacyjnych oraz konkursach o tematyce leśnej i ekologicznej.

7 regulują populację zwierząt, dokarmiają zwierzęta zimą, prowadzą ciekawe lekcje o życiu zwierząt Pan Jacek Dydyński z Koła Łowieckiego „Odyniec” opowiada nam o pracy koła oraz zwyczajach zwierząt.

8 Strażacy muszą chronić las przed pożarem. Moja kuzynka należy do ochotniczej straży pożarnej i uczestniczy w akcjach gaszenia pożaru w lesie.

9 dokarmiają zwierzęta, sadzą rośliny, sprzątają las, uczestniczą w akcjach związanych z lasem, organizują konkursy. Karmimy zwierzęta leśne. Stołówka dla ptaków gotowa.

10 Mój brat też jest przyjacielem leśnego skarbca. Chociaż jest jeszcze mały, aktywnie uczestniczy w naszych działaniach.


Pobierz ppt "Gabriela Kosiba Gabriela Kosiba klasa VI klasa VI Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Wielkiej w Woli Wielkiej 39-218 Straszęcin."

Podobne prezentacje


Reklamy Google