Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

czyli o tym, kto jest przyjacielem lasu i dlaczego? Jakub Poczekaj, kl. IV a, Publiczna Szkoła Podstawowa w Zielonej Górze - Zawadzie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "czyli o tym, kto jest przyjacielem lasu i dlaczego? Jakub Poczekaj, kl. IV a, Publiczna Szkoła Podstawowa w Zielonej Górze - Zawadzie."— Zapis prezentacji:

1

2 czyli o tym, kto jest przyjacielem lasu i dlaczego? Jakub Poczekaj, kl. IV a, Publiczna Szkoła Podstawowa w Zielonej Górze - Zawadzie

3 Las to jego cały świat. To nie tylko jego miejsce pracy, ale także życiowa pasja. Leśnik kocha las i uczy nas szacunku do tego miejsca. Dzięki edukacji przyrodniczo-leśnej poznajemy las i jego tajemnice

4 Zbiera nasiona drzew, sadzi sadzonki, pielęgnuje uprawy i młodniki. Chroni las przed szkodliwymi owadami i grzybami oraz pożarami. Dba o las przez cały okres jego wegetacji.

5 W tym roku, dzięki współpracy z Nadleśnictwem Przytok, uczniowie naszej szkoły będą sadzić las. Już powstaje ogrodzenie… Później, będziemy się nim opiekować. Za kilka lat wyrośnie tu młodnik, a później wieeelki las…

6 Każdy z nich na swój sposób stara się dbać o las i jego piękno Myśliwi wraz z leśnikami prowadzą wspólną gospodarkę łowiecką. Dbają o to, aby nadmiar zwierzyny leśnej nie spowodował zbytnich szkód na polach i w lesie. W zimie dokarmiają zwierzynę. Przyrodnicy i ekolodzy pomagają chronić najcenniejsze obiekty przyrodnicze. Badają i opisują chronione rośliny i zwierzęta.

7 Przyjaciółmi lasu są także jego mali i duzi mieszkańcy. Malutkie mrówki i żuczki leśne porządkują las z różnych zanieczyszczeń, np. martwych owadów, mniejszych zwierząt, gnijących listków lub grzybów.

8 Dziki pełnią rolę „sprzątacza” i doktora lasu. Zwierzęta te porządkują las z padliny. Obserwując ślady żerowania dzika, leśnicy mogą ustalić miejsca, w których rozmnożyło się zbyt dużo szkodliwych owadów. Kolejnym „doktorem” lasu są dzięcioły, które wydłubują spod kory larwy szkodliwych owadów. Wszystkie leśne ptaki odżywiają się owadami (w tym szkodnikami drzew) i dlatego ich również możemy zaliczyć do przyjaciół lasu.

9 My również możemy być przyjaciółmi lasu. Możemy np. dokarmiać zwierzęta leśne …

10 Możemy dbać o ptaki … lub sadzić wraz z leśnikami las.

11 Wystarczy tylko chcieć.


Pobierz ppt "czyli o tym, kto jest przyjacielem lasu i dlaczego? Jakub Poczekaj, kl. IV a, Publiczna Szkoła Podstawowa w Zielonej Górze - Zawadzie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google