Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W itam Was i zapraszam na krótki spacer po lesie. Podczas tego spaceru przedstawię Wam kilku przyjaciół lasu. Tak naprawdę bez lasu nie ma życia. Las.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W itam Was i zapraszam na krótki spacer po lesie. Podczas tego spaceru przedstawię Wam kilku przyjaciół lasu. Tak naprawdę bez lasu nie ma życia. Las."— Zapis prezentacji:

1

2 W itam Was i zapraszam na krótki spacer po lesie. Podczas tego spaceru przedstawię Wam kilku przyjaciół lasu. Tak naprawdę bez lasu nie ma życia. Las jest piękny i uroczy. Tętni różnymi formami życia i obdarza nas wieloma bogactwami. Odgrywa bardzo ważną rolę w naszym życiu – jako producent tlenu.

3  MROWISKO

4  M rówki to bardzo ważni przyjaciele lasu, ponieważ odżywiają się gąsienicami szkodników roślinożernych.  N azywane są policją lasu lub czyścicielami, ponieważ usuwają padlinę oraz małe chore osobniki różnych gatunków zwierząt.

5 BOBRY K olejnym przyjacielem lasu jest bóbr. Na pierwszy rzut oka moglibyśmy powiedzieć, że bóbr jest szkodnikiem, ponieważ podgryza pnie drzew, które w końcu przewrócą się. Jednak nic bardziej mylnego. Bobry utykają drobne gałęzie drzew w dnach zbiorników wodnych i tym samym zatrzymują wodę w lesie.

6

7 DZIĘCIOŁ J ednym z przyjaciół lasu jest dzięcioł, który wydziobuje z chorych drzew korniki. Nazywamy go lekarzem drzew..

8 C złowiek jest najważniejszym przyjacielem lasu. Ludzie, którzy pracują w lesie, nazywani są leśnikami. To oni decydują o wycięciu chorych drzew i zasadzeniu nowych. Dokarmiają zwierzęta i dbają o to, aby las nie był zaśmiecany. My sami nie zaśmiecając lasu lub wyrzucając śmieci w lesie tylko do kosza jesteśmy przyjaciółmi lasu. CZŁOWIEK

9

10 Na końcu mojego spaceru w lesie spotkałam czaplę siwą. Wszystkich namawiam do spędzania wolnego czasu na łonie natury, podpatrując zwierzęta i ptaki, które odgrywają ważną rolę dla lasu. Dziękuję za uwagę Natalia Strzelczyk


Pobierz ppt "W itam Was i zapraszam na krótki spacer po lesie. Podczas tego spaceru przedstawię Wam kilku przyjaciół lasu. Tak naprawdę bez lasu nie ma życia. Las."

Podobne prezentacje


Reklamy Google