Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kto jest przyjacielem lasu

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kto jest przyjacielem lasu"— Zapis prezentacji:

1 Kto jest przyjacielem lasu
Autor: Lucyna Grzelak

2 Co to jest las? Las to nie tylko drzewa, krzewy, i inne rośliny. Las to także dom dla wielu zwierząt i miejsce odpoczynku ludzi . W lesie możemy się zrelaksować i wyciszyć słuchając szumu drzew, śpiewu ptaków, oddychając świeżym powietrzem.

3 Przyjacielem lasu może zostać każdy, kto szanuje las

4 Przyjaciel lasu: 1. Nie hałasuje w lesie
Może wystraszyć zwierzęta tam żyjące.

5 ani zdobywać pożywienia.
2. Nie zabiera jaj ptakom Młode bez swoich rodziców nie nauczą się latać ani zdobywać pożywienia.

6 3. Współpracuje z służbą leśną.
Leśnictwa i nadleśnictwa mogą zakazać wstępu do lasu, gdy chcą zapewnić ludziom bezpieczeństwo lub chronić przyrodę.

7 4. Nie niszczy nor zwierząt oraz gniazd ptaków
To są domy zwierząt, bez których nie będą miały schronienia.

8 i nie zanieczyszcza środowiska.
5. Nie niszczy grzybów. Są one pokarmem dla zwierząt żyjących w lesie. 6. Nie śmieci i nie zanieczyszcza środowiska. Źle wpływa to na przyrodę i jest zagrożeniem dla życia ludzi i zwierząt.

9 Przyjaciel lasu troszczy się także o drzewa rosnące w lasach
Jak można ograniczyć wycinanie drzew: a) oszczędzać papier, gdyż jest on produkowany z drzew, b) używać toreb wielokrotnego użytku zamiast papierowych toreb jednorazowych, c) oszczędzać energię elektryczną, ponieważ do jej produkcji wykorzystywane jest m.in. drewno (biomasa)

10 Zasady zachowania w lasach chronionych:
1. Poruszaj się tylko po wyznaczonych szlakach, 2. Nie niszcz roślinności rosnącej w lasach chronionych, 3. Nie poruszaj się po lasach chronionych autobusem, samochodem, motocyklem ani skuterem, Reszta zasad obowiązujących w lasach chronionych jest taka sama jak w lasach zwykłych, czyli: 1. Nie hałasuj w lesie, ponieważ możesz wystraszyć zwierzęta tam żyjące. 2. Nie zabieraj jaj ptakom, gdyż młode bez swoich rodziców nie nauczą się latać ani zdobywać pożywienia. 3. Współpracuj z służbą leśną, ponieważ leśnictwa i nadleśnictwa mogą zakazać wstępu do lasu gdy chcą zapewnić ludziom bezpieczeństwo lub chronić przyrodę. 4. Nie niszcz nor oraz gniazd zwierząt, ponieważ to są domy zwierząt, bez których nie będą miały schronienia. 5. Nie niszcz grzybów, gdyż są one pokarmem dla zwierząt żyjących w lesie. 6. Nie śmieć i nie zanieczyszczaj środowiska, gdyż źle wpływa to na przyrodę i jest zagrożeniem dla życia ludzi i zwierząt. 7. Nie wycinaj samowolnie drzew z lasów.


Pobierz ppt "Kto jest przyjacielem lasu"

Podobne prezentacje


Reklamy Google