Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przyjaciele lasu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przyjaciele lasu."— Zapis prezentacji:

1 Przyjaciele lasu

2 Co to znaczy być przyjacielem. Przyjaciel kocha, szanuje, wspiera
Co to znaczy być przyjacielem? Przyjaciel kocha, szanuje, wspiera. Ale, czy tylko człowieka można mieć za przyjaciela?

3 Któż może być przyjacielem lasu. Leśniczy, dzieci, zwierzęta
Któż może być przyjacielem lasu? Leśniczy, dzieci, zwierzęta? Otóż ten, kto dba o przyrodę i zawsze o niej pamięta.

4 Leśniczy to gospodarz lasu, nie tylko jest przyjacielem, bo nie robi hałasu. Pomaga on zwierzętom w zimy przetrwaniu, przypomina innym o przyrody szanowaniu. Tworzy szkółki leśne, miejsca gdzie wypocząć trzeba, a tam gdzie to niezbędne stare wycina drzewa. Postać to nie byle jaka, zna łacińskie nazwy drzew, wie jak długo żyją dęby oraz dokąd tupta jeż. To, że każdy duży las, ciszę, spokój niesie, to zasługa leśniczego, który czuwa w lesie.

5 Dzieci mogą być również przyjaciółmi lasu, chcącymi tę przyjaźń pielęgnować, nie śmiecić, nie niszczyć, być cicho, i dobro natury szanować. A kiedy już będą dorośli, owoce tej przyjaźni zbiorą, kiedy na wycieczkę z rodziną do lasu się wybiorą. I swoim dzieciom przekażą jakie zasady poznali, i co z tego wyniknęło, gdy je stosowali.

6 A w tym wielkim lesie zwierzęta gospodarzą, lis, sarna, dzik, wiewiórka co o spokoju marzą, i nawet mała mrówka, biedronka, dzięcioł, kos, w przyjaźni ze sobą i z lasem, pędzą swój leśny los. A gdy idziemy do gospodarzy do domu, bądźmy cicho, spokojnie, nie wadząc nikomu. Spędźmy ten czas z naturą, przyjemnie i grzecznie, aby zwierzęta czuły się w swym domku bezpieczne.

7 Przyjaciel lasu zna zasady i zawsze się do nich stosuje, a kiedy widzi, że są łamane to szybko alarmuje. Zachęcam wszystkich ludzi, by swe zdrowie polubili i spędzając wolny czas z lasem się zaprzyjaźnili. Natalia Glinkowska


Pobierz ppt "Przyjaciele lasu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google