Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Unia Europejska Patrycja Łuczak i Wojciech Imbiorowicz.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Unia Europejska Patrycja Łuczak i Wojciech Imbiorowicz."— Zapis prezentacji:

1 Unia Europejska Patrycja Łuczak i Wojciech Imbiorowicz

2 Czym jest Unia Europejska? Jest to gospodarczo-polityczny związek demokratycznych państw europejskich. Unia Europejska powstała 1 listopada 1993 jako efekt wieloletniego procesu integracji politycznej, gospodarczej i społecznej.

3 Jak wykorzystywać środki, które daje nam UE? Infrastruktura transportowa- fundusze unijne są ogromną szansą na dokonanie modernizacji i rozbudowy systemu transportowego. Turystyka, kultura, nauka- budowa nowych centrów naukowych, pomoże w rozwijaniu społeczeństwa. Inwestycje w kapitał ludzki- kapitał ludzki to najcenniejszy kapitał miast. Od niego zależą szanse ich rozwoju. Położenie nacisku na edukację i szkolenia, pomogą w zwalczaniu bezrobocia.

4 Jak wykorzystywać środki, które daje nam UE? Opieka zdrowotna- dostępność wysokiej jakości usług medycznych pomaga w ocenie jakości życia obywatela. Ochrona środowiska- stworzenie nowych oraz skutecznych oczyszczalni ścieków, ułatwi nam naprawę środowiska w jakim żyjemy.

5 Czy wiedziałeś, że Przewodniczącym Parlamentu Unii Europejskiej jest Martin Schulz?

6 Jerzy Karol Buzek- od 2004 poseł do Parlamentu Europejskiego VI i VII kadencji, w latach 2009– 2012 jego przewodniczący.

7 José Manuel Durão Barroso od 2004r. Szef Komisji Europejskiej.

8 A tak wygląda Parlament Unii Europejskiej w Brukseli.

9 I wewnątrz…

10 Oczyszczalnia ścieków Czajka w Warszawie. Jedna z największych proekologicznych inwestycji w Polsce, zbudowana dzięki funduszom z Unii Europejskiej.

11 Rozbudowa Parku Miniatur w Inwałdzie przyczyniająca się do lepszego wykorzystania potencjału turystycznego i rozwoju oferty turystycznej Małopolski, dzięki funduszom Unii Europejskiej.

12 Zagospodarowanie terenów nadbrzeżnych w Koninie – Bulwar Nadwarciański. Również Konin korzysta ze środków unijnych.

13 Czy wiedziałeś, że również ten obiekt został pobudowany z funduszów Unii Europejskiej?

14 Również nasza szkoła korzysta ze środków unijnych! Korzystamy z EFS. -Dokształcanie młodzieży z zakresu praktyk zawodowych. -Wyjazdy szkoleniowe za granicę, na przykład do Niemiec. -Szkolenia zawodowe. -Doposażenie sal lekcyjnych.

15 Uczniowie ZSEU: Biorą udział w unijnych projektach:  e-Szkoła Moja Wielkopolska  As kompetencji  Szkoła sukcesu  Leonardo  Innowacja pedagogiczna z zakresu odnawialnych źródeł energii


Pobierz ppt "Unia Europejska Patrycja Łuczak i Wojciech Imbiorowicz."

Podobne prezentacje


Reklamy Google