Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

POLSKA PREZYDENCJA W UNII EUROPEJSKIEJ. CO TO JEST PREZYDENCJA RADY UNII EUROPEJSKIEJ ??? Prezydencja Rady Unii Europejskiej to,,mechanizm, dzięki któremu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "POLSKA PREZYDENCJA W UNII EUROPEJSKIEJ. CO TO JEST PREZYDENCJA RADY UNII EUROPEJSKIEJ ??? Prezydencja Rady Unii Europejskiej to,,mechanizm, dzięki któremu."— Zapis prezentacji:

1 POLSKA PREZYDENCJA W UNII EUROPEJSKIEJ

2 CO TO JEST PREZYDENCJA RADY UNII EUROPEJSKIEJ ??? Prezydencja Rady Unii Europejskiej to,,mechanizm, dzięki któremu wszystkie państwa członkowskie UE mają szansę pokierowania pracami Unii i nadać jej swój szlif.

3 POLSKA W UNII EUROPEJSKIEJ Latem 2011 roku Polska przejmie prezydencję w Unii Europejskiej Latem 2011 roku Polska przejmie prezydencję w Unii Europejskiej

4 UNIA EUROPEJSKA UNIA EUROPEJSKA Co sześć miesięcy na zasadzie rotacji Co sześć miesięcy na zasadzie rotacji każdy kraj Unii przejmuje kolejno odpowiedzialność za porządek w UE. każdy kraj Unii przejmuje kolejno odpowiedzialność za porządek w UE.

5 JERZY BUZEK JERZY BUZEK Poseł Parlamentu Europejskiego, Poseł Parlamentu Europejskiego, od 14 lipca 2009 jest przewodniczącym od 14 lipca 2009 jest przewodniczącym tej instytucji. tej instytucji.

6 RADA UE RADA UE Rada Unii Europejskiej jest głównym,,organem decyzyjnym. Rada nie ma swojego stałego składu: w posiedzeniach Rady uczestniczy zawsze jeden minister z każdego kraju Unii w zależności od poruszanej na posiedzeniu tematyki. Rada Unii Europejskiej jest głównym,,organem decyzyjnym. Rada nie ma swojego stałego składu: w posiedzeniach Rady uczestniczy zawsze jeden minister z każdego kraju Unii w zależności od poruszanej na posiedzeniu tematyki.

7 GŁÓWNE ZADANIA PREZYDENCJI GŁÓWNE ZADANIA PREZYDENCJI - koordynowanie kilku tysięcy spotkań, zarówno formalnych, poświęconych omawianiu bieżących spraw, jak i nieformalnych, - koordynowanie kilku tysięcy spotkań, zarówno formalnych, poświęconych omawianiu bieżących spraw, jak i nieformalnych, - wypracowywanie porozumień pomiędzy Państwami Członkowskimi, - wypracowywanie porozumień pomiędzy Państwami Członkowskimi, - reprezentowanie Rady wobec instytucji UE, w szczególności wobec Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego - reprezentowanie Rady wobec instytucji UE, w szczególności wobec Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego

8 CO TO JEST,,TRIO PREZYDENCJI ??? CO TO JEST,,TRIO PREZYDENCJI ???,, Trio Prezydencji wprowadzony został mocą Traktatu z 1957 r. ustanawiającego Wspólnoty Europejskie. Trio składa się z państwa dużego i państw mniejszych. Polska będzie pierwszym i największym państwem naszego Tria, w skład którego wchodzą Królestwo Danii i Republika Cypryjska.,, Trio Prezydencji wprowadzony został mocą Traktatu z 1957 r. ustanawiającego Wspólnoty Europejskie. Trio składa się z państwa dużego i państw mniejszych. Polska będzie pierwszym i największym państwem naszego Tria, w skład którego wchodzą Królestwo Danii i Republika Cypryjska.

9 KOLEJNOŚĆ PREZYDENCJI W UNII EUROPEJSKIEJ Kolejność sprawowania Prezydencji przez państwa członkowskie UE jest z góry ustalona decyzją Rady. Kolejność sprawowania Prezydencji przez państwa członkowskie UE jest z góry ustalona decyzją Rady.

10 GALERIA O UNII EUROPEJSKIEJ


Pobierz ppt "POLSKA PREZYDENCJA W UNII EUROPEJSKIEJ. CO TO JEST PREZYDENCJA RADY UNII EUROPEJSKIEJ ??? Prezydencja Rady Unii Europejskiej to,,mechanizm, dzięki któremu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google