Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ogólnopolski Program Edukacyjny „Śniadanie Daje Moc” Oddział Przedszkolny Wychowawca : mgr Zofia Polityło.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ogólnopolski Program Edukacyjny „Śniadanie Daje Moc” Oddział Przedszkolny Wychowawca : mgr Zofia Polityło."— Zapis prezentacji:

1 Ogólnopolski Program Edukacyjny „Śniadanie Daje Moc” Oddział Przedszkolny Wychowawca : mgr Zofia Polityło

2 2.11.2012 r. - 9.11.2012 r. Tydzień pod hasłem „ Śniadanie daje zdrowie” Cykl zajęć opracowała mgr Zofia Polityło. Rodzice z wychowawcą ustalili tygodniowy jadłospis śniadaniowy. Każdego dnia odbyło się zajęcie propagujące zdrowe odżywianie oraz śniadanie przygotowane przez rodziców.

3 Zajęcie: Znaczenie śniadania - scenka „ Jaś u Pani Doktor ”. Wykonanie transparentu „Jemy śniadanie” Lekarka wyjaśniała, dlaczego należy jeść śniadania. Ś n i a d a n i e : k a n a p k i w a r z y w n e „ w e s o ł e m i s i e ” z r ó ż n o r o d n y c h p r o d u k t ó w o r a z b a n a n.

4 Zajęcie: Wartości odżywcze warzyw - „Wierszyk o sałacie”. Wierszyk został ułożony przez nauczycielkę specjalnie na to zajęcie. Dzieci odpowiadały na pytania: „ Jakie właściwości ma sałata ? W czym pomaga organizmowi ? Przed czym broni człowieka ? ”. Pokolorowały karty pracy z wierszykiem i rysunkiem sałaty. Zaniosły je do domu rodzicom. Ś n i a d a n i e : h e r b a t a o w o c o w a z c z a r n e j p o r z e c z k i, k a n a p k i - ż a g l ó w k i z j a j k a i w ę d l i n y n a l i s t k a c h s a ł a t y w o t o c z e n i u o ś m i o r n i c y o r a z j e ż o z w i e r z a z k o r e c z k ó w, a t a k ż e k a w a ł k i g r u s z k i.

5 „Wierszyk o sałacie” Z. Polityło Sałata na śniadanie, bo bakteriobójcze ma działanie. Gdy się ktoś skaleczy, szybciej się wyleczy. Od zarazków broni, infekcje przegoni.

6 Zajęcie: Wartości odżywcze warzyw - ciekawostki o pomidorze. Przebieg: zagadka warzywna ułożona przez nauczycielkę, poznanie ciekawostek o pomidorze, wykonanie z kolorowego papieru sylwety pomidora, przyklejenie do niej kartki z informacją o wartościach odżywczych pomidora, przekazanie rodzicom. Ś n i a d a n i e : k a k a o, d r o ż d ż ó w k i, k a n a p k i - g w i a z d k i, j o g u r t t r u s k a w k o w y.

7 Warzywna zagadka Z. Polityło Rośnie na zielonym krzaku, jest okrągły i czerwony, kanapce dodaje smaku. ( pomidor )

8 Zajęcie: Wartości odżywcze warzyw - gra dydaktyczna „Marchewkowy wyścig”. Przebieg: zapoznanie z wartościami marchewki, wykonanie planszy, emocjonująca gra dwóch drużyn: dziewczynek i chłopców. Ś n i a d a n i e : h e r b a t a z s o k i e m m a l i n o w y m z b a b c i n e j s p i ż a r n i, k a n a p k i - k w i a t k i i r a d o s n e s e r d u s z k a, g ą s i e n i c a z o g ó r k a, ś l i m a c z e k o r a z s o k m a r c h e w k o w y. 8.11.2012 r. dzieci z Dziepółci podobnie jak inne dzieci w Polsce wzięły udział w Dniu Zdrowego Śniadania.

9 Zajęcie: Śniadanie daje zdrowie - zebranie wiadomości Dzieci przypomniały, co należy zrobić przed każdym posiłkiem. Następnie powiedziały jak ważne jest jedzenie śniadania i spożywanie go z warzywami i owocami. Wymieniły niektóre witaminy i składniki mineralne w nich zawarte. Po odpowiedziach pokolorowały obrazki w kartach pracy. Ś n i a d a n i e : z r o b i o n e z j a j e k k a c z k i - p r z e d s z k o l a c z k i, m y s z k i i j e ż y k i. N a m i ł e z a k o ń c z e n i e s o c z y s t e j a b ł k o.

10 Podsumowany został klasowy Konkurs „ Śniadaniowy Król, Śniadaniowa Królowa ” Dziękujemy Rodzicom! Opracowanie : mgr Zofia Polityło To był dla wszystkich niezapomniany tydzień.


Pobierz ppt "Ogólnopolski Program Edukacyjny „Śniadanie Daje Moc” Oddział Przedszkolny Wychowawca : mgr Zofia Polityło."

Podobne prezentacje


Reklamy Google