Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Publiczny Zespół Szkolno – Gimnazjalny w Dziepółci

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Publiczny Zespół Szkolno – Gimnazjalny w Dziepółci"— Zapis prezentacji:

1 Publiczny Zespół Szkolno – Gimnazjalny w Dziepółci
Ogólnopolski Program Edukacyjny „Śniadanie Daje Moc” Oddział Przedszkolny Wychowawca : mgr Zofia Polityło

2 Warzywne śniadania w Oddziale Przedszkolnym
r r. Tydzień pod hasłem „ Śniadanie daje zdrowie” Cykl zajęć opracowała mgr Zofia Polityło. Rodzice z wychowawcą ustalili tygodniowy jadłospis śniadaniowy. Każdego dnia odbyło się zajęcie propagujące zdrowe odżywianie oraz śniadanie przygotowane przez rodziców.

3 Zajęcie: Znaczenie śniadania - scenka „ Jaś u Pani Doktor ”.
Wykonanie transparentu „Jemy śniadanie” Lekarka wyjaśniała, dlaczego należy jeść śniadania. Śniadanie : kanapki warzywne „wesołe misie” z różnorodnych produktów oraz banan.

4 Zajęcie: Wartości odżywcze warzyw - „Wierszyk o sałacie”.
Wierszyk został ułożony przez nauczycielkę specjalnie na to zajęcie. Dzieci odpowiadały na pytania: „ Jakie właściwości ma sałata ? W czym pomaga organizmowi ? Przed czym broni człowieka ? ”. Pokolorowały karty pracy z wierszykiem i rysunkiem sałaty. Zaniosły je do domu rodzicom. Śniadanie : herbata owocowa z czarnej porzeczki , kanapki - żaglówki z jajka i wędliny na listkach sałaty w otoczeniu ośmiornicy oraz jeżozwierza z koreczków, a także kawałki gruszki.

5 „Wierszyk o sałacie” Z. Polityło
Sałata na śniadanie, bo bakteriobójcze ma działanie. Gdy się ktoś skaleczy, szybciej się wyleczy. Od zarazków broni, infekcje przegoni.

6 Zajęcie: Wartości odżywcze warzyw - ciekawostki o pomidorze.
Przebieg: zagadka warzywna ułożona przez nauczycielkę, poznanie ciekawostek o pomidorze, wykonanie z kolorowego papieru sylwety pomidora, przyklejenie do niej kartki z informacją o wartościach odżywczych pomidora, przekazanie rodzicom. Śniadanie: kakao, drożdżówki, kanapki - gwiazdki, jogurt truskawkowy.

7 Warzywna zagadka Z. Polityło
Rośnie na zielonym krzaku, jest okrągły i czerwony, kanapce dodaje smaku. ( pomidor )

8 Zajęcie: Wartości odżywcze warzyw - gra dydaktyczna „Marchewkowy wyścig” .
Przebieg: zapoznanie z wartościami marchewki, wykonanie planszy, emocjonująca gra dwóch drużyn: dziewczynek i chłopców. Śniadanie: herbata z sokiem malinowym z babcinej spiżarni, kanapki - kwiatki i radosne serduszka, gąsienica z ogórka, ślimaczek oraz sok marchewkowy. r. dzieci z Dziepółci podobnie jak inne dzieci w Polsce wzięły udział w Dniu Zdrowego Śniadania.

9 Zajęcie: Śniadanie daje zdrowie - zebranie wiadomości
Dzieci przypomniały, co należy zrobić przed każdym posiłkiem. Następnie powiedziały jak ważne jest jedzenie śniadania i spożywanie go z warzywami i owocami. Wymieniły niektóre witaminy i składniki mineralne w nich zawarte. Po odpowiedziach pokolorowały obrazki w kartach pracy. Śniadanie: zrobione z jajek kaczki - przedszkolaczki, myszki i jeżyki. Na miłe zakończenie soczyste jabłko.

10 Podsumowany został klasowy Konkurs „ Śniadaniowy Król, Śniadaniowa Królowa ”
To był dla wszystkich niezapomniany tydzień. Dziękujemy Rodzicom! Opracowanie : mgr Zofia Polityło


Pobierz ppt "Publiczny Zespół Szkolno – Gimnazjalny w Dziepółci"

Podobne prezentacje


Reklamy Google