Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła Podstawowa Nr 12 w Elbl ą gu Warzywa i owoce są na 5 Praca konkursowa.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła Podstawowa Nr 12 w Elbl ą gu Warzywa i owoce są na 5 Praca konkursowa."— Zapis prezentacji:

1 Szkoła Podstawowa Nr 12 w Elbl ą gu Warzywa i owoce są na 5 Praca konkursowa

2 Szkoła Podstawowa Nr 12 w Elbl ą gu Na straganie w dzień targowy Takie słyszy się rozmowy: "Może pan się o mnie oprze Pan tak więdnie, panie koprze." "Cóż się dziwić, mój szczypiorku, Leżę tutaj już od wtorku!"…………… Jakie znaczenie mają owoce i warzywa? Co to są witaminy? Na te i inne pytania odpowiadali uczniowie klas młodszych naszej szkoły podczas zajęć tematycznych. Rozpoczęto je od przeczytania wiersza Jana Brzechwy pt. Na straganie.

3 Szkoła Podstawowa Nr 12 w Elbl ą gu W czasie zajęć uczniowie klas II odwiedzili stragany w sklepach warzywnych i przygotowali swój stragan na korytarzu szkolnym. Stragan w sklepie warzywnym przy ul. Słonecznej Stragan owoców i warzyw w naszej szkole

4 Szkoła Podstawowa Nr 12 w Elbl ą gu Byli też w supermarkecie, gdzie szukali witamin zawartych w sokach, warzywach i owocach.

5 Szkoła Podstawowa Nr 12 w Elbl ą gu Na maluchów czekało jeszcze inne zadanie- urządzenie ogródka na parapecie w klasopracowniach. Kiedy przyszła wiosna, pojawiły się doniczki, a w nich nowalijki. Sadziliśmy szczypiorek, pietruszkę, rzeżuchę i inne warzywa. A ile w nich było witamin !!!!!!!

6 Szkoła Podstawowa Nr 12 w Elbl ą gu Doniczki na nowalijki przygotowane.

7 Szkoła Podstawowa Nr 12 w Elbl ą gu Nasze małe ogrodniczki mogą wysiewać nasiona.

8 Szkoła Podstawowa Nr 12 w Elbl ą gu Wyrosła rzeżucha, szczypiorek.

9 Szkoła Podstawowa Nr 12 w Elbl ą gu Najciekawszym dla dzieci elementem zajęć było sporządzanie a potem degustacja sałatek, surówek i soków owocowych.

10 Szkoła Podstawowa Nr 12 w Elbl ą gu Co to jest zdrowe odżywianie? Były też lekcje na temat zdrowego odżywiania. Po tych zajęciach dokonaliśmy analizy jadłospisu obiadów na naszej szkolnej stołówce. Wynika z niej, że są one zgodne ze wszystkimi zasadami zdrowego żywienia. Zawierają duże ilości białka oraz witamin. Bardzo smakują naszym uczniom. Najlepsza jest zupa żurek i makaron z truskawkami. Często jemy owoce na deser.

11 Szkoła Podstawowa Nr 12 w Elbl ą gu Przygotowaliśmy też gazetkę pt. Jedzmy zdrowo, którą zaprezentowaliśmy na stołówce szkolnej.

12 Szkoła Podstawowa Nr 12 w Elbl ą gu To my: marchewki, truskawka, pomarańcza…

13 Szkoła Podstawowa Nr 12 w Elbl ą gu Ekologia i sport To hasło naszej innej akcji, tym razem dla klas starszych. Była to zabawa sportowa, polegająca na konkurencjach sprawnościowych, w których rekwizytami były owoce i warzywa. W zawodach wzięli udział uczniowie SP 6,8,9,18,19,21 w Elblągu. Patronat nad imprezą objęła Pani Helena Pilejczyk. Każda drużyna naszego turnieju oznaczona była symbolem warzywa lub owocu. Wygrały cebulki.

14 Szkoła Podstawowa Nr 12 w Elbl ą gu Nasze hasło ………. i nasi goście.

15 Szkoła Podstawowa Nr 12 w Elbl ą gu Były konkurencje dla dzieci …… i nauczycieli.

16 Szkoła Podstawowa Nr 12 w Elbl ą gu A potem były nagrody.

17 Szkoła Podstawowa Nr 12 w Elbl ą gu Oto nasz kram z warzywami i owocami, przy którym częstowaliśmy zdrowymi witaminami.

18 Szkoła Podstawowa Nr 12 w Elbl ą gu Nie trzeba było zachęcać do zjedzenia marchewki. Wszyscy wiedzą, że to zdrowo.

19 Szkoła Podstawowa Nr 12 w Elbl ą gu Zdrowa przerwa śniadaniowa Postanowiliśmy reklamować zdrowe kanapki. Sprzedawaliśmy je na naszym straganie na korytarzu podczas przerwy śniadaniowej. Na naszych kanapkach były pomidorki, rzodkiewki. Fundusze, które zebraliśmy podczas sprzedawania kanapek, przeznaczyliśmy na akcję Obiad, która polega na zbieraniu pieniędzy na ciepły posiłek dla ubogiego dziecka z naszej szkoły. Akcją tą kierował Samorząd Uczniowski.

20 Szkoła Podstawowa Nr 12 w Elbl ą gu Szóstoklasiści przygotowują kanapki.

21 Szkoła Podstawowa Nr 12 w Elbl ą gu Tu już zachęcamy do ich konsumowania

22 Szkoła Podstawowa Nr 12 w Elbl ą gu A tu liczymy zyski z naszej akcji.

23 Szkoła Podstawowa Nr 12 w Elbl ą gu Realizacja zadań w ramach Państwa konkursu przyniosła nam wiele satysfakcji, a przede wszystkim pozwoliła na edukację poprzez zabawę. Dziękujemy


Pobierz ppt "Szkoła Podstawowa Nr 12 w Elbl ą gu Warzywa i owoce są na 5 Praca konkursowa."

Podobne prezentacje


Reklamy Google