Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła Filialna w Brzuścach, grupa dzieci 4, 5, 6- letnich.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła Filialna w Brzuścach, grupa dzieci 4, 5, 6- letnich."— Zapis prezentacji:

1 Szkoła Filialna w Brzuścach, grupa dzieci 4, 5, 6- letnich

2 Prezentacja Klubu Śniadaniowego Klub Śniadaniowy „Biedronki” powstał przy udziale dzieci i nauczycieli uczęszczających do Szkoły Filialnej w Brzuścach. Do Klubu należą dzieci z dwóch oddziałów przedszkolnych, a mianowicie dzieci z grupy 4, 5- latków, a także nasze „Starszaki”, czyli sześciolatkowie. Dzieci wspólnie z gronem pedagogicznym zadecydowały, że warto poszerzyć wiadomości i umiejętności, które pomogą nam wszystkim zachować zdrowie na długie lata. Zgodnie z powiedzeniem „ Czym skorupka nasiąknie za młodu...” postanowiliśmy przeprowadzić cykl zajęć o tematyce prozdrowotnej, dostosowanych do możliwości poznawczych dzieci w wieku przedszkolnym. Efekty naszej wspólnej pracy poprzez zabawę zostały zobrazowane w formie pamiątkowych zdjęć.

3 A oto MY...

4 Idea i założenia Akcji „ Jesteś tym, co jesz”- unaocznienie dzieciom w wieku przedszkolnym zasadności spożywania zdrowego jedzenia oraz prowadzenia odpowiedniego stylu życia. Tworzenie warunków w środowisku szkolnym oraz domowym do prowadzenia zdrowego trybu życia oraz dbania o codzienną higienę; Edukacja przez działanie, czyli prowadzenie zajęć w formie działań praktycznych doskonalących zdobyte wiadomości; Zachęcanie do dzielenia się własnymi doświadczeniami, które są cennym źródłem wiedzy wśród dzieci w wieku młodszym; Działanie przez naśladowanie, poprzez kontakt dzieci 4, 5- letnich ze „Starszakami”. Uczenie się poprzez powtarzanie, czyli dbanie o higienę jako codzienny rytuał.

5 Formy działań prozdrowotnych zorganizowanych w ramach Akcji Śniadanie Daje Moc  Cykl zajęć prozdrowotnych, w skład których wchodziły: pogadanki, działania praktyczne, wymiana doświadczeń, doświadczenia, formy teatralne itp.  Zorganizowanie w dniu 8 listopada wspólnego śniadania.  Relacja fotograficzna...

6 Trochę wiadomości na początek:  Wiemy, co to „Piramida zdrowia” i co należy jeść, aby zachować zdrowie i energię przez cały dzień :-)

7 Trochę wiadomości na początek:  W naszej szkole na co dzień spożywamy zdrowe obiadki, które „wymyśla” nam Pani dietetyk. No już wiemy, co to „jadłospis” i dlaczego nie ma w nim samych słodyczy!!!

8 A co ciekawego powie nam Pani?  Na zajęciach dowiedzieliśmy się, jak ważne jest odpowiednie zachowanie podczas posiłków. A zatem nas także obowiązuje przedszkolny savoir- vivre, kulturalne jedzenie.

9 No i to, co Biedronki lubią najbardziej, czyli nauka przez działanie  Tu akurat przedstawiamy krótką inscenizację pt.  „W zdrowym ciele- zdrowy duch” mająca na celu unaocznienie widzom zalet spożywania owoców i warzyw.

10 W ramach dbania o higienę na co dzień nie zapominamy o...  … myciu zębów

11 … myciu rąk zgodnie z zasadami zawartymi na stronie Akcji Śniadanie Daje Moc, a także o...

12 … codziennej gimnastyce:-)

13 MLEKO NA START  Do naszych przedszkolnych zwyczajów należy także częste picie mleka, które wzmacnia nasze zęby i kości, o czym wszystkie dzieci z Brzuśc wiedzą.

14 A w dniu 8 listopada zorganizowaliśmy wspólne śniadanie, BYŁO PYSZNIE !!!  Pierwszym śniadaniowym punktem było umycie wszystkich warzyw i owoców, aby w naszym przedszkolnym MENU mogły się znaleźć..

15 KANAPECZKI Á LA BIEDRONECZKI

16 MARCHEWKOWO- JABŁKOWY SOK PRZECIEROWY

17 PLACUSZKI W KRPOECZKI

18 BIEDRONKOWĄ OWOCOWĄ KASZKĘ Z WYKORZYSTANIEM PRZYSMAKU „ŚNIADANIE NA START”

19 JAJECZNICĘ W TOWARZYSTWIE SZCZYPIORKU

20 Korzystamy z dobrodziejstw życia na wsi Podczas przygotowywania wspólnego śniadania wykorzystaliśmy następujące produkty pochodzące z gospodarstw rolnych z pobliskich miejscowości: - mleko; - jajka; - miód; - marchew; - jabłka.

21 Co dał nam udział w Akcji Śniadanie Daje Moc? 1. Zwiększoną świadomość na temat zdrowego żywienia. 2. Wiarę w to, że już najmłodsze dzieci mogą samodzielnie przygotować zdrowy posiłek. 3. Możliwość dzielenia się doświadczeniami, tymi dobrymi i złymi, związanymi ze spożywaniem różnych produktów. 4. Masę radości poprzez wspólną naukę i działanie:- )


Pobierz ppt "Szkoła Filialna w Brzuścach, grupa dzieci 4, 5, 6- letnich."

Podobne prezentacje


Reklamy Google