Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA Sprawozdanie z realizacji akcji AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA pt. „UCZYMY SIĘ O JEDZENIU W EKOLOGICZNYM ZNACZENIU” PRZEDSZKOLE.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA Sprawozdanie z realizacji akcji AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA pt. „UCZYMY SIĘ O JEDZENIU W EKOLOGICZNYM ZNACZENIU” PRZEDSZKOLE."— Zapis prezentacji:

1 AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA Sprawozdanie z realizacji akcji AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA pt. „UCZYMY SIĘ O JEDZENIU W EKOLOGICZNYM ZNACZENIU” PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 52 W SOSNOWCU

2 Grupy biorące udział w projekcie: 3-4- latki „Motyle” 4- latki „Biedronki” 4-5- latki „Mrówki” 5-latki „Świerszcze” Akcja została przeprowadzona w terminie kwiecień 2014 r.

3 Przypomnienie wiadomości oraz ich utrwalenie na temat piramidy żywieniowej. Co to jest zdrowa żywność? CZĘŚĆ I Co to jest zdrowa żywność?

4 Dzieci wysłuchały bajkę pt. „Podróż do wnętrza piramidy” a na jej podstawie: Pokolorowały piramidę pięter

5 Ułożyły piramidę żywienia

6 PIRAMIDA ŻYWIENIOWA SKOŃCZONA !

7 Dzięki zabawom i zajęciom wiemy już jak odróżnić produkty zdrowe od niezdrowych.

8

9 Wiemy, że ŻYWNOŚĆ EKOLOGICZNA to taka, która pochodzi z naturalnych upraw i hodowli, czyli jest produkowana bez używania sztucznych nawozów, oprysków, czy środków wspomagających wzrost roślin i zwierząt. Dlatego na nasz podwieczorek pije zdrowe ekologiczne soki!

10 …. Na warsztatach dowiedzieliśmy się, skąd się biorą jajka, że są zdrowe i powinny stanowić element diety dziecięcej. A także, jak jest zbudowane jajko. Zdrowa żywność na przykładzie jaj CZĘŚĆ II Zdrowa żywność na przykładzie jaj

11 Poznaliśmy bajkę pt. „Zwierzątka ze Zdrowego Zakątka- Skąd się biorą jajka?” a na jej podstawie oraz kilku innych wierszy ułożyliśmy historyjkę obrazkową.

12 Aby poznać budowę jajka udaliśmy się na wycieczkę do przedszkolnej kuchni, a tam panie kucharki pokazały nam z czego składa się jajko, które jemy.

13 Wykorzystaliśmy nasze owoce i warzywa do zrobienia soku marchewkowego, jabłkowego i pomarańczowego. Zdrowa żywność na przykładzie owoców i warzyw CZĘŚĆ III Zdrowa żywność na przykładzie owoców i warzyw

14 Dzięki zabawom ruchowym jak i badawczym, wiemy jakie minerały i witaminy zawierają warzywa i owoce. W przedszkolu odbył się „Dzień Marchewki”

15 Wykonaliśmy sałatkę owocową i sałatkę jarzynową.

16 Na terenie miasta odbył się konkurs plastyczny pt. „Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki” zorganizowany przez nasze Przedszkole. „Warzywne kukiełki” wykonane z warzyw i materiałów plastycznych.

17 Warsztaty składały się z:  „ZDROWE ŚNIADANIE” Warsztaty kulinarne, czyli zrób to sam CZĘŚĆ IV Warsztaty kulinarne, czyli zrób to sam Pyszne i zdrowe śniadanie przedszkolaków składało się z bakalii, płatków owsianych i kukurydzianych, dodatku mleka i ekologicznych pomarańczy. Dzieci samodzielne komponowały swoje talerzyki.

18 Na śniadanie jedliśmy też jajecznicę!

19  „ZDROWY SOK” Samodzielnie zrobiliśmy sok pomarańczowy wyciskając pomarańcze.

20 Dla porównania napiliśmy się soku gotowego z kartonu. Nasz był zdecydowanie lepszy!

21 Dzieci postanowiły zrobić zdrowe kanapki z użyciem ekologicznych produktów i kiełków warzyw. Do zabawy zaprosiły również rodziców!  „ZDROWY PODWIECZOREK”

22

23 Teatrzyk kukiełkowy na temat zdrowego odżywiania dla dzieci wykonany przez rodziców. Każdy przedszkolak wie, jak należy zdrowo jeść !


Pobierz ppt "AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA Sprawozdanie z realizacji akcji AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA pt. „UCZYMY SIĘ O JEDZENIU W EKOLOGICZNYM ZNACZENIU” PRZEDSZKOLE."

Podobne prezentacje


Reklamy Google